Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
912_1481369774

"Ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy, latem 1941 Heinrich Himmler wskazała Auschwitz, jako miejsce rozwiązania kwestii żydowskiej. Ludzie ginęli tylko dlatego, że byli Żydami, nieważne z jakiego kraju, o jakich poglądach politycznych, czy zawodach. Wśród zabitych znajdowało się 960 tys. Żydów - w tym 438 tys. węgierskich Żydów, 300 tys. polskich Żydów, 70 tys. francuskich Żydów, 60 tys. holenderskich Żydów, 55 tys. greckich Żydów - oraz 75 tys. Polaków, 21 tys. Romów, 15 tys. jeńców radzieckich oraz 15 tys. ludzi różnych narodowości. Jasno wynika z tego jak wielkie okrucieństwo było udziałem narodu niemieckiego i nazistów. Jak myśłicie co kierowało poczynaniami nazistów? Dlaczego zdecydowali się uśmiercić tyle milionów ludzi? Czy to kompleks niższości Hitlera? traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa? Może zwykłe szaleństwo tego zakompleksionego człowieka, który jednak potrafił "zauroczyć" cały swój naród, i zaprowadzić go na skraj przepaści.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak między innymi tzw. lebensraum... ale pamiętaj, że z ludów zamieszkujących tereny przyszłego lebensraumu chciano zrobić niewolników, a Żydów miało nie być wcale. To różńica nie uważasz? Skąd ta nienawiść własnie do nich? Słyszałem historię, że matka biednego Adolfka musiała pracować jako sprzątaczka w bogatej żydowskiej rodzinie, która ją poniżała. Podobno wtedy mały Adolf tak zapałał nienawiścią do Narodu Wybranego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem - Adolf do czegos musiał sie przyczepic - nie mógł tępic wszystikch po kolei, a że żydów było sporo - a obok żydów : polaków , cyganów etc. wiec wziął sie za żydów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bizOn   

Nienawisc do Zydow rozwijala sie w sercu hitlera na przelomie lat...

m.in na I wojnie jego dowodca był Żd ktory nakazywal Hitlerowi wykonywanie wielu misji, natomiast sam dowodca nie dotrzymywal obietnic np. o przynaniu Adolfowi orderu za zasługi! :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
koniov   

Hitler był zdania, iż Żyd jest człowiekiem niższej kategorii, rodzajem zarazy, która powoli toczy krew narodu. Celem eksterminacji Żydów było oczyszczenie szeroko rozumianego "narodu" składającego się z krajów, które Hitler uważał za swoje, z osobników "chorych*" tak, aby późniejsza asymilacja narodu germańskiego nie wchłonęła owej "choroby" wraz z dziedzictwem innych narodów. Hitler liczył się z tym, że naród niemiecki zajmując tak ogromny i zróżnicowany obszar będzie musiał w końcu zmieszać się z innymi narodowościami, aby uniknąć przyswojenia żydowskiej kultury, Hitler "czyścił" zagarnięte ziemie z obecności żydów.

*Określenie bycia Żydem jako choroby jest może niezbyt dobrym określeniem, ale oddaje sposób rozumowania Hitlera, który chciałem zachować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
wojnie jego dowodca był Żd ktory nakazywal Hitlerowi wykonywanie wielu misji, natomiast sam dowodca nie dotrzymywal obietnic np. o przynaniu Adolfowi orderu za zasługi!

Zaciekawił mnie ten wątek - możesz podać jakąś literaturę lub link na ten temat? Bo przecież bliscy przodkowie Adolfa byli Żydami...

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kuba Pak   

Hitler(podobno) próbował dostać się na akademię sztuk pięknych w wiedniu, ale przegrał z jaimś żydem i sięnie dostał

poza tym nie zapominajmy, że żydzi trzymali wielką część kapitału światowego...to był smaczny kąsek.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hitler(podobno) próbował dostać się na akademię sztuk pięknych w wiedniu, ale przegrał z jaimś żydem i sięnie dostał

poza tym nie zapominajmy, że żydzi trzymali wielką część kapitału światowego...to był smaczny kąsek.....

Z nikim nie przegrał po prostu jego rysunki oceniono jako słabe, on kilka razy próbował, zaproponowano mu nawet architekture, ale on chciał malować i malował głównie widokówki i sprzedawał je przechodnią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Z nikim nie przegrał po prostu jego rysunki oceniono jako słabe, on kilka razy próbował, zaproponowano mu nawet architekture, ale on chciał malować i malował głównie widokówki i sprzedawał je przechodnią.

Widziałem gdzieś reprodukcję akwarelki Adolfa - nawet niegłupia była (odrobinkę znam się na tym, chodziłem do Liceum Plastycznego), przedstawiała jakiś ponury krajobraz (ruinę?) - widocznie Adolf już wtedy dochodził do ponurych wniosków i przemyśleń :roll: ).

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kuba Pak   
Z nikim nie przegrał po prostu jego rysunki oceniono jako słabe, on kilka razy próbował, zaproponowano mu nawet architekture, ale on chciał malować i malował głównie widokówki i sprzedawał je przechodnią.

napisałem podobno:)

sprzedawał widokówki i mieszkał u kumpla w hotelu....miał długi zarost, lubił sobie poużywać alkoholu i panienek, po czym została mu pamiątka w postaci choroby wenerycznej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Widziałem gdzieś reprodukcję akwarelki Adolfa - nawet niegłupia była (odrobinkę znam się na tym, chodziłem do Liceum Plastycznego), przedstawiała jakiś ponury krajobraz (ruinę?) - widocznie Adolf już wtedy dochodził do ponurych wniosków i przemyśleń :roll: ).

Ja się co prawda nie znam, ale te jego niektóre widoczki nawet takie niebrzydkie były, teraz to lecą za całkiem niezłe sumki na aukcjach. Ponoć nawet gdzieś w Izraelu jedno z muzeów zakupiło jakieś jego obrazeczki. Co do powodów dla których doszło do ostatecznego rozwiązania to wydaje mi się, że jak już tutaj kilka osób nadmieniło Żydzi posiadali wtedy w Niemczech naprawdę niezłe majątki. A skupienie ludzi wokół jednego wroga jest najprostszym sposobem na zdobycie poparcia dla swoich celów, potem trzeba już tylko konsekwentnie realizować swoje plany. Miał pewnie jakieś swoje osobiste urazy wobec Żydów, ale to chyba nie było wszystko co nim kierowało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
4*War   

Czy moglibyście podać mi link do strony gdzie są jego "dzieła"? Nigdy się z tym nie spotkałem i jestem ciekawy jak wyglądają jego prace.

Czytałem kiedyś, że Hitler nie tylko uśmiercał masowo żydów, zabijał również niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Testował na nich między innymi nowe gazy. Ta "operacja" została nazwana Akcją T-4 albo E-Aktion

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Czy moglibyście podać mi link do strony gdzie są jego "dzieła"? Nigdy się z tym nie spotkałem i jestem ciekawy jak wyglądają jego prace.

http://art.blox.pl/2006/09/Akwarele-Hitlera-na-aukcji.html

Czytałem kiedyś, że Hitler nie tylko uśmiercał masowo żydów, zabijał również niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie. Testował na nich między innymi nowe gazy. Ta "operacja" została nazwana Akcją T-4 albo E-Aktion

Zgodnie z jego teorią o czystej rasie nordyckiej każdy kto choć trochę odbiegał od ideału był usuwany. A, że przy okazji można było "wspomóc" naukę czy też wykorzystać ich jako siłę roboczą... Co ciekawe Hitler sam nigdy nikogo nie zabił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.