Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Olimpiady

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

Wygrałem olimpiadę wojewódzką z wiedzy o skandynawii. W skali kraju był w drugiej dziesiątce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Startujecie w jakiś? Macie sukcesy? Rozmowa o olimpiadach z historii i wosu.

W ostatnim roku startowałem w olimpiadzie historycznej . Poszło mi słabo :( tylko drugi etap , ale powiem tylko , że z mojego regionu dostała się tylko jedna osoba . Słysząc o różnych układach w polityce myślałem , że to też jakiś "układ" ale szybko sobie pomyślałem , że to niemożliwe . Natomiast w środę mam olimpiadę humanistyczną . Trzymajcie za mnie kciuki. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
olimpiada gimnazjalna to wciąz test, czy jest tak beznadziejna jak w liceum?

To nie są takie testy ala po gimnazjum czy po szóstej klasie . Są zadania otwarte i zamknięte .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja koledzy niestety już od czasów liceum czyli od dwóch lat nie startuje :( Jednak wcześniej moja przygoda z Historii kończyła się najczęsciej na szczeblu wojewódzkim ( dwukrotnie) a wcześniej to powiat i w szkole parę razy laureat. Jednak chyba w kraju jest więcej specjalistów ode mnie w tej dziedzinie :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
To nie są takie testy ala po gimnazjum czy po szóstej klasie . Są zadania otwarte i zamknięte .

Jak ja pisałem test po gimnazjum to właśnie były pytania otwarte i test no i wypracowanie.

W gimnazjum jest tylko pytania otwarte(najczęściej na jakiejś podstawie) i zamkniete.

W liceum jest wypracowanie, które można napisać w domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. I jak to nazwać obiektywnym sprawdzeniem wiedzy? I dlatego w liceum nie startuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

jakoś to nie przeszkodziło moje pani od historii powiedzieć że kto chce może przynieść wypracowanie w poniedziałek(pytania są znane od czwartku).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Po za tym nie jest obiektywna jak ktoś jest ekspertem od jakoś działu np. aleksandra macedońskiego i jeden z tematów wypracowanie będzie o nim to ma on dużo większe szanse zakwalifikowania się niż osoba, która umie historie średnio ale całościowo, a nie tylko wybranek odcinek. Najsprawiedliwszą formą jest test.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony przy test dyskwalifikuje pasjonatów np. starożytności... poza tym gdyby zakres pytań był od wynalezienia pisma do powrotu Zyty do rządu to poziom zadawanych pytań nie mógłby być zbyt wysoki. (tak jak w gimnazjum)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ale z drugiej strony przy test dyskwalifikuje pasjonatów np. starożytności... poza tym gdyby zakres pytań był od wynalezienia pisma do powrotu Zyty do rządu to poziom zadawanych pytań nie mógłby być zbyt wysoki. (tak jak w gimnazjum)

To, że się wybiera epoki uważam, że jest ok. Wszystkiego nie da się opanować, na studiach chyba też się później epoki wybiera? Tylko, że to wypracowanie z epoki możnaby zastąpić testem również z pytaniami otwartymi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
ale z drugiej strony przy test dyskwalifikuje pasjonatów np. starożytności... poza tym gdyby zakres pytań był od wynalezienia pisma do powrotu Zyty do rządu to poziom zadawanych pytań nie mógłby być zbyt wysoki. (tak jak w gimnazjum)

Chciałbym zauważyć że taki zakres jest na maturze, pytania faktycznie są łatwe mimo to ludzie ją oblewają. Zawsze można zadawać trudne pytania, zwycięsca będzie miał z 50% punktów ale będzie można stwierdzić że naprawdę jest mądry. Olimpiada to nie konkurs na największego pasjonata tylko na najmądzrzejszą osobą w tej dziedzinie nauki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.