Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
janusz23

Testy prawnicze

Recommended Posts

janusz23   

Cześć, jestem na prawie na I roku i zastanawiam się nad przydatnością testów przy nauce go egzaminów. Ostatnio korzystałem z papierowych i nieźle mi to pomogło. Wczoraj natknąłem się na serwis http://zdasz.to i wstępnie bardzo na plus. Ładnie to wygląda, cieszy oko :D

Korzystał/korzysta z Was ktoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie zastąpi wykładu, ćwiczeń i książki, a także preferencji egzaminatora.

Takie testy na aplikacje są bardzo dobre, ale do egzaminu z karnego, czy cywila to wg mniej ich użyteczność jest dużo, dużo mniejsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Smardz   
Cześć, jestem na prawie na I roku i zastanawiam się nad przydatnością testów przy nauce go egzaminów. Ostatnio korzystałem z papierowych i nieźle mi to pomogło. Wczoraj natknąłem się na serwis http://zdasz.to i wstępnie bardzo na plus. Ładnie to wygląda, cieszy oko :)

Korzystał/korzysta z Was ktoś?

Zgadzam się, że nic nie zastapi książki aktualnie polecanej przez egzaminatora.

Sposób konstruowania wypowiedzi i zawartych w niej detali jest dla egzaminatora istotny. Przynajmniej ja tak na UMCS miałem (kilka ostatnich lat) , bo prawie wszystkie egz były ustne.

Niektórzy byli "objeżdżani" za brak umiejętności konstruowania wypowiedzi w języku prawniczym.

Poza tym, posiadanie książki egzaminatora bardzo ułatwia naukę. Nie musisz szukać ustaw czy innych podręczników na własną rękę. Przykładowo prawo administracyjne to ogromny kolos obejmujący setki stron w różnych ustawach, zaś przykładowo prawo rzymskie ma jedną książkę autorstwa egzaminatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.