Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
abm

Trybut? Zjazd Wyszechradzki

Rekomendowane odpowiedzi

abm   

Witam ,

Chciałbym się dowiedzieć czy "trybut" przy pisaniu wypracowania maturalnego odnośnie I zjazdu Wyszehradzkiego, kiedy to Kazimierz III Wlk. zapłacił 20 tyś kop groszy praskich Janowi Luksemburskiemu jest trafnym pojęciem?

Pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Trybut z łaciny tributum znaczy tyle co danina pieniężna świadczona przez jednego władcę drugiemu- był to wyraz zwierzchności terytorialnej.

Czy Kazimierz III płacąc 20 tysięcy kop groszy praskich uznał zwierzchność terytorialną Jana Luksemburskiego?

Na marginesie, mam pytanie: Czy będziesz zakładał kolejne bezsensowne tematy, aby się dowiedzieć o mało istotnym szczególe? Można to sprawdzić na wiki chociażby.

Swoją drogą można wiele informacji znaleźć w tym dziale.

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
abm   

Wyobraź sobie że zanim coś tu napiszę ,zarówno jak i Ty sprawdzam to na Wikipedii lub innych pomocach .

Ale czasami jest tak ,że czegoś nie rozumiem , zapomnę lub najzwyczajniej w świecie "potrzebuje oświecenia" związanego z danym tematem .Chciałbym też wspomnieć ,że celem owego forum jest dyskusja na różne tematy powiązane z historią .Więc naprawdę nie musisz mi wypominać moich pytań i powiązanych z nimi tematów . Jeżeli coś cię nuży , nie odpisuj oraz nie komentuj ,omiń temat zostaw go innym. ;]

A i uwierz mi ,wolę założyć jak to sam określiłeś "bezsensowne tematy" i się czegoś dowiedzieć ,czego jak w przypadku powyżej zabrakło mi określenia, niż milczeć.

PS. Jeżeli skupiał byś się tylko na ważnych tematach ,to za wiele wiedzy byś nie posiadał , i raczej to forum już dawno nie miałoby "prawa bytu". ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Dlaczego tworzyć bezsensowny OT? Wyraziłem swoje niezadowolenie-delikatnie rzecz ujmując- więc mogłeś spokojnie pominąć to milczeniem.

Zadajesz pytania, samemu nic nie dając Forum, tylko oczekujesz pomocy, a czasem wystarczy tak niewiele, aby odnaleźć odpowiedź. Nie wspominając o logicznym myśleniu- w tym konkretnym przykładzie.

Bo w jaki sposób Kazimierz III ma być trybutariuszem skoro za sumę 20 tyś. kop praskich otrzymuje zrzeczenie się przez Jana Luksemburczyka praw/ roszczeń do korony polskiej. ;)

Jeśli, nie czujesz się przekonany do moich argumentów, to przypomnij sobie, sytuację Mieszka I/Bolesława I.

PS. Jeżeli skupiał byś się tylko na ważnych tematach ,to za wiele wiedzy byś nie posiadał , i raczej to forum już dawno nie miałoby "prawa bytu". ;]

Z autopsji powiem, że najpierw szukam informacji w literaturze, następnie w Internecie, a jeśli te metody zawodzą kieruje pytanie przez PW do osoby który może znać odpowiedź na moje pytanie. Na końcu tej długiej i krętej drogi, zostaje założenie nowego tematu. ;)

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tworzyć bezsensowny OT? Wyraziłem swoje niezadowolenie-delikatnie rzecz ujmując- więc mogłeś spokojnie pominąć to milczeniem.

Zadajesz pytania, samemu nic nie dając Forum, tylko oczekujesz pomocy, a czasem wystarczy tak niewiele, aby odnaleźć odpowiedź. Nie wspominając o logicznym myśleniu- w tym konkretnym przykładzie.

Bo w jaki sposób Kazimierz III ma być trybutariuszem skoro za sumę 20 tyś. kop praskich otrzymuje zrzeczenie się przez Jana Luksemburczyka praw/ roszczeń do korony polskiej. ;)

Jeśli, nie czujesz się przekonany do moich argumentów, to przypomnij sobie, sytuację Mieszka I/Bolesława I.

Z autopsji powiem, że najpierw szukam informacji w literaturze, następnie w Internecie, a jeśli te metody zawodzą kieruje pytanie przez PW do osoby który może znać odpowiedź na moje pytanie. Na końcu tej długiej i krętej drogi, zostaje założenie nowego tematu. ;)

Nie ma pewnego szczegółu - do kogo ten post?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
abm   

Kalki.

Na marginesie, mam pytanie: Czy będziesz zakładał kolejne bezsensowne tematy, aby się dowiedzieć o mało istotnym szczególe?

Na początek chciałem zaznaczyć ,że sam zadałeś mi pytanie a więc z szacunku do Ciebie Drogi Kolego na nie odpowiedziałem w w/w. poście.

Kolenie muszę obalić twoje założenie dot. "mojego nic nie dawania na forum" -spójrz na to inaczej .Właśnie dzięki mnie ,masz możliwość podzielenia się z nami swoją wypowiedzią .

Następnie jeżeli już tak Cię nie zadowala ma wypowiedz i zarzucasz mi to i owo , to pamiętaj ,że nie każdy ma czas tym bardziej Ja. Bo jeżeli już Cię to tak interesuje ,to powiem Ci że za parę dni ,stricte aż 6 piszę maturę i czasami potrzebuję szybkiej odpowiedzi ,wręcz natychmiastowej odpowiedzi bo "gnam" z materiałem ile sił ,dlatego je upubliczniam zakładając nowe tematy,gdyż logicznie myśląc liczę na większe zainteresowanie ze strony użytkowników . Bo tak jak już napisałem "nie każdy ma czas" więc równie dobrze potencjalne osoby z którymi poprzez "PW" miał bym kontakt też mogą go nie mieć aby mi odpisać.

Zaznaczę też ,że gdy tylko napiszę maturę to wręcz obiecuję Ci ,że zapewne będę "chciał dać coś od siebie" na tym jakże wspaniałym forum ,robiąc to co lubię a przy okazji dalej poszerzając swoją wiedzę ;]

Pozdrawiam zainteresowanych ;]

Edytowane przez abm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.