Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

66 rocznica Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Miałem dzisiaj okazję zobaczyć "Miasto ruin" na pokazie w Złotych Tarasach. Muszę przyznać, że wrażenie robi niesamowite. Żeby w pełni "poczuć" te kilka minut "lotu", trzeba chyba przygotować się na kilka kolejnych podejść. Dzisiaj puszczono całość dwukrotnie (przedzielając to krótkim przedstawieniem historii projektu, kilka ciekawych informacji, szczególnie p. Krzysztofa Jaszczyńskiego, jednego z dwóch konsultantów historycznych projektu, drugim był p. Ryszard Mączewski), i dopiero za drugim razem zacząłem powoli wychwytywać poszczególne obiekty. Pierwsza projekcja robiła tak duże wrażenie, że ciężko było skupić się na tym, co konkretnie jest pokazywane. Choć widok samotnie stojącego kościoła św. Augustyna, przykuwa uwagę od razu. Autorom należą się duże brawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Miałem dzisiaj okazję zobaczyć "Miasto ruin" na pokazie w Złotych Tarasach. Muszę przyznać, że wrażenie robi niesamowite. Żeby w pełni "poczuć" te kilka minut "lotu", trzeba chyba przygotować się na kilka kolejnych podejść. Dzisiaj puszczono całość dwukrotnie (przedzielając to krótkim przedstawieniem historii projektu, kilka ciekawych informacji, szczególnie p. Krzysztofa Jaszczyńskiego, jednego z dwóch konsultantów historycznych projektu, drugim był p. Ryszard Mączewski), i dopiero za drugim razem zacząłem powoli wychwytywać poszczególne obiekty. Pierwsza projekcja robiła tak duże wrażenie, że ciężko było skupić się na tym, co konkretnie jest pokazywane. Choć widok samotnie stojącego kościoła św. Augustyna, przykuwa uwagę od razu. Autorom należą się duże brawa.

Na mnie film zrobił ogromne wrażenie, łyżką dziegciu zrobił jednak fakt, iż główna księgowa stwierdziła iż zasadniczo MPW na ten projekt nie ma środków i trzeba ciąć koszty osobowe, pomimo iż było w planach ramowych wydatków.

Tyle dobrego się dzieje wokół muzeum, ale ktoś tam nie trzyma finansów w garści.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeszcze raz zapraszam na przedstawienie przy Konopczyńskiego 5/7. Widziałem dzisiaj (wczoraj) próbę aktorów, widziałem scenografię (jeszcze czuję ją w nogach i plecach), widziałem sanitariuszki i peżetki... i mogę powiedzieć, że warto zajrzeć ;) Jakby tego było mało, będzie darmowa kawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Patrząc na to, ile osób przyszło, jak bardzo podobało im się przedstawienie kukiełkowe, z jakim zainteresowaniem oglądali poszczególne elementy powstańczej kamienicy oraz samą inscenizację, można uznać, że "Blok z Powiśla" wypadł bardzo dobrze. Ogromne brawa dla Ani z działu dydaktycznego MPW, która od początku do końca przygotowań i jeszcze w trakcie samego przedstawienia przygotowywała wszystko z najwyższą perfekcją, nie tracąc przy tym ani na chwilę uśmiechu z twarzy. Takie osoby to skarb dla MPW. Bardzo dobrze wypadli aktorzy i rekonstruktorzy z grh, no i oczywiście dzieciaki biegające po podwórku;) Sam mam małą satysfakcję z sukcesu przedstawienia. Ile się nalatałem po mieście z plakatami i ulotkami, a potem pomagając przy scenografii, to wiedzą tylko moje nogi i ręce. No, może jeszcze plecy. Ale było warto. Zdecydowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Koncert na placu Piłsudskiego można uznać za udany (pomijając kwestię organizacji przygotowań, bo tutaj były małe zgrzyty). Tym co mnie najbardziej ucieszyło, to widok dużej ilości rodzin z dziećmi. I widok kilkuletniej dziewczynki, która z radością pytała mamę, czy za rok tu wrócą. Jeden ze zdecydowanie lepszych pomysłów MPW na popularyzację tematyki Powstania Warszawskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Koncert na placu Piłsudskiego można uznać za udany (pomijając kwestię organizacji przygotowań, bo tutaj były małe zgrzyty). Tym co mnie najbardziej ucieszyło, to widok dużej ilości rodzin z dziećmi. I widok kilkuletniej dziewczynki, która z radością pytała mamę, czy za rok tu wrócą. Jeden ze zdecydowanie lepszych pomysłów MPW na popularyzację tematyki Powstania Warszawskiego.

Wcześniejszy koncert w MPW - to porażka, chyba tylko trzy utwory Pani K. Cichy dało się wysłuchać w miarę nie chcąć wyciągać brzytwy, masakra utworu Joy Division (jak wszyscy wiedzą mego ukochanego zespołu) ocierała się o chęć wdarcia na scenę, skopanie "wyciem", bo śpiewem tego nazwać nie można było wykonanie utworu Muńka "Warszawa" kolejna katastrofa...

Ja rozumiem, że zna osobę odpowiedzialną za oprawę muzyczną w MPW jeszcze z radia, ale naprawdę promować ją to był błąd.

De Press kiedyś dało czadu, a nawet kombatanci powiedzieli, że robiło to na nich wrażenie choć za głośno, inna muzyka i ta piła...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Na koncercie piątkowym nie byłem (chyba, że liczyć noszenie barierek kilka godzin przed... chociaż Karolina Cicha coś tam grała wtedy), dochodziłem do siebie po przygotowaniach na Konopczyńskiego, ale jestem szczerze zdziwiony taką oceną tegoż koncertu. Aż tak źle było? Pamiętam, że ubiegłoroczne wykonanie (a raczej wykonania) Karoliny Cichej, bardzo mi się podobały. Ale nic to, posłucham sobie, to się wypowiem.

Dla mnie natomiast najlepszy koncert w MPW dało w 2004 Lao Che. A biorąc pod uwagę to, że ja jestem w przypadku "Spiętego" i spółki nieobiektywny, próba tłumaczenia mi, że jest inaczej, jest z góry skazana na porażkę :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na koncercie piątkowym nie byłem (chyba, że liczyć noszenie barierek kilka godzin przed... chociaż Karolina Cicha coś tam grała wtedy), dochodziłem do siebie po przygotowaniach na Konopczyńskiego, ale jestem szczerze zdziwiony taką oceną tegoż koncertu. Aż tak źle było? Pamiętam, że ubiegłoroczne wykonanie (a raczej wykonania) Karoliny Cichej, bardzo mi się podobały. Ale nic to, posłucham sobie, to się wypowiem.

Dla mnie natomiast najlepszy koncert w MPW dało w 2004 Lao Che. A biorąc pod uwagę to, że ja jestem w przypadku "Spiętego" i spółki nieobiektywny, próba tłumaczenia mi, że jest inaczej, jest z góry skazana na porażkę :lol:

W zeszłym rzeczywiście było znacznie lepiej... i Aga Zaryjan - było znacznie lepiej, i De Press - było znacznie lepiej...

Posłuchaj nie płyty, a koncertu live... nie było dobrze i niech dziewczyny z MPW nie wmawiają mi, iż to tylko wina "głosowej studni"; pieśni były przerysowane, przekrzyczane - szkoda Albinos gadać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jak tylko gdzieś będzie do złapania, to na pewno. Na YT na razie jest tylko jedno kiepskiej jakości nagranie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dzisiaj o 18:00 u zbiegu Leszna i al. Solidarności przy Skwerze Pamięci odbyły się uroczystości w hołdzie pomordowanych na Woli: http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/in...23138&kat=3

A wracając do niedzielnego koncertu na placu Piłsudskiego, na YT dostępne jest kilka piosenek odśpiewanych wówczas. Tutaj dwie, które zrobiły na mnie największe wrażenie:

(i tak daleko do wersji z "Zakazanych piosenek": http://www.youtube.com/watch?v=S2RQG-Tf79U...feature=related)

A ten utwór można było usłyszeć zarówno w niedzielę na placu Piłsudskiego jak i w sobotę na Konopczyńskiego:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zainteresowanym przebiegiem tegorocznych obchodów polecam wejść tutaj: http://www.sppw1944.org/index.html?http://....org/start.html

Na stronie głównej jest coś takiego: Sprawdź co nowego zostało dodane.

Tam można znaleźć dokładny plan obchodów na pełne dwa miesiące, w tym msze, uroczystości środowiskowe, wystawy, apele itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.