Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2010

Recommended Posts

Będzie miecz :) Aż się boję co za temat rzucą, jednym słowem masakrycznie. Do tej pory maturki z innych przedmiotów nie były trudne ale z histy dowalą i pokażą na co ich stać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
elfo   

Widzę, że jako pierwszy podzielę się z wami moimi wrażeniami z matury. Całemu arkuszowi można by nadać tytuł "Stosunki polsko-francuskie na przestrzeni wieków". Wszystkie trzy części dotyczyły głównie Polski i Francji ( poza pierwszymi dwoma pytaniami). Co do wypracowań wybrałem temat z dwudziestolecia, ten pierwszy zbyt mało konkretny.

A reszcie jak poszło?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kalki   

Ogólnie nie było tak, źle. Zrobiłem kilka głupich błędów i kilka punktów jestem w plecy. Ale dosyć sprawnie mi to poszło.

O której godzinie można się spodziewać przykładowego klucza na portalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Misha   

Może na forum rzadko piszę, ale tutaj się wypowiem (boję się pokazywać ze swoją niewiedzą :) )

Test w miarę łatwy. Zawaliłem zadanie z Wyszyńskim, skreśliłem go. Nie wiem sam, czemu. Do tego źle mam reformę Solona. Źródła w miarę łatwe. Za to praca jak marzenie. Na pierwszy temat można było pisać długo, długo i jeszcze dłużej. W sumie nie zawarłem tam wszystkiego, ale sądzę, że przy odrobinie szczęścia i łagodnym egzaminatorze może być i IV próg, bo powołałem się na 4 opinie historyków. A przynajmniej na nazwiska ;)

Dołączając do tego fakt, że historie mam raz w tygodniu, czytam rekreacyjnie i w zasadzie więcej spędziłem czasu nad matematyką, to jestem bardzo zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leszek   

Pytanie. Co w sytuacji kiedy do pracy wdarł się jeden błąd rzeczowy? Otóż napisałem, że Piłsudski oferował Francuzom atak prewencyjny na Francję a działo się, to gdy już nie żył. Chodzi mi o tą naszą ofertę po kryzysie nadreńskim, a nie po dojściu Hitlera do władzy.

Edited by Leszek

Share this post


Link to post
Share on other sites
brK'91   

Powiem tak. Trochę jestem zawiedziony jednostronnością pracy, gdyż głównie XIX w. dominował. Wiem, większość mi to mówi, że przesadzam, ale dla mnie matura z historii powinna zawierać podobną ilość pytań z każdej epoki. A tutaj co mamy ? Jakie pytania tam były po 1900 r. ? Zero drugiej wojny światowej, PRL;u najwyraźniej nie było w historii Polski. Wiem, może jestem trochę nadwrażliwy, ale taką już jestem osobowością. Pytań o powstanie styczniowe i listopadowe było kilka.

Starożytność tam chyba 2 pytania tylko, a powtarzałem całą sobotę, zdecydowane nastawienie na XIX w.

Tyle ode mnie

Wybrałem temat II, gdyż preferuję dzieje okresu 20.lecia międzywojennego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.