Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Qrosava

Gwarancje Kultury

Recommended Posts

Qrosava   

Członkowie kapituły konkursu piąty raz przyznali nagrodę Gwarancje Kultury. W skład jury wchodzą redaktorzy telewizji TVP Kultura oraz specjaliści poszczególnych dyscyplin sztuki i kultury. Nagrody zostały rozdane w siedmiu kategoriach:

1)muzyka poważna

2)jazz, rock i inne

3)Teatr

4)Film

5)Sztuki wizualne

6)Osiągnięcia w twórczym rozwoju dzieci i młodzieży

7)Literatura, oraz dwie honorowe nagrody i nagroda, którą otrzyma zwycięzca internetowego plebiscytu, który zakończy się 23 kwietnia.

W kategorii Muzyka Poważna główną nagrodę zdobył Marcin Zudnik za stałe doskonalenie swoich umiejętności oraz dojrzałe interpretacje. Ten młody muzyk powoli wchodzi do grona najlepszych polskich instrumentalistów.

W kategorii Teatr bezkonkurencyjna okazała się Karolina Gruszka, jury doceniło jej kunszt aktorski w przedstawieniu Lipiec Iwana Wyrypajewa w teatrze na warszawskiej Woli. Pokazała, że sztuka aktorska jest materią zbudowaną z artystycznej wyobraźni.

Gwarancją Kultury w kategorii Jazz, rock i inne został nagrodzony Mateusz Kołakowski. Do zwycięstwa przyczyniła się jego płyta Mateusz Kołakowski & Dave Liebman - Live at Jazz Standard, która powstała we współpracy z Davem Liebmanem, doskonałym saksofonistą.

Zwycięzcą w dziedzinie Film był Bartek Konopka, reżyser Królika po berlińsku, dokumentu, który odbił się echem na całym świecie. Nominacja do Oscara i trafny komentarz Jesieni Ludów były dla kapituły konkursu wystarczającym argumentem.

Jakub Julian Ziółkowski triumfował w kategorii Sztuki Wizualne. Jego obrazy ukazujące jak ogromną wyobraźnię ma młody twórca dowiodły, że w światku polskiego malarstwa młodego pokolenia pojawiła się nowa jakość.

W kategorii Osiągnięcia w twórczym rozwoju Dzieci i Młodzieży Gwarancją Kultury zostało uhonorowane czasopismo Czarodziejska Kura, które z założenia jest poztywistyczne i bezinteresownie rozpala wyobraźnię najmłodszych.

Książka Lekcje Ciemności zagwarantowała zwycięstwo Dariuszowi Czaja. Jury dostrzegło w utworze stanowczą przeciwwagę dla nieznośnej lekkości, letniości świata współczesnego, odważne pytanie o sens zła i zagłębienie się w mrok.

Dyrektor TVP Kultura Krzysztof Koehler przyznał nagrody honorowe zmarłemu Tomaszowi Mercie, podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mariuszowi Wilczyńskiemu za wkład jaki włożył w nadanie indywidualnego charakteru stacji.

Wszystkich laureatów zobaczymy w sobotę 24 kwietnia o godz. 20.00 na antenie TVP Kultura. Reportaż przedstawi wszystkich nominowanych i przybliży nam ich sylwetki. Będziemy mogli także obejrzeć wywiady z nimi.

Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.