Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Qrosava

Wystawa Andrea Palladio 1508-1580

Recommended Posts

Qrosava   

Wystawa Andrea Palladio 1508-1580

Jeszcze do 23 kwietnia 2010 roku możemy obejrzeć wystawę Andrea Palladio 1508-1580 organizowaną przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie we współpracy z: włoskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Regionem Reneto, Międzynarodowym Centrum Badań Andrea Palladio w Vicenzy, Konsulatem Honorowym Włoch w Krakowie i przedsiębiorstwem Verona Building.

Wystawa prezentowana jest w Galerii Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Wystawa ma na celu zapoznać publiczność z twórczością wybitnego włoskiego architekta, który zrewolucjonizował podejście do architektury.

Cały włoski region Veneto zdobią jego budowle. Jego koncepcja połączenia funkcjonalności z pięknem, harmonią i elegancją miała wpływ na trend panujący wśród stale rosnącej klasy średniozamożnej wieku XVII i XVIII. Palladio wywarł szczególny wpływ na architekturę brytyjską, gdzie trend kontynuatorów architekta nazwano „palladianizmem”.

Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.