Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Qrosava

Muzeum Narodowe w Krakowie

Recommended Posts

Qrosava   

Wystawa "Tak jest. Marcin Maciejowski"

W dniach 26 marca - 23 maja 2010 roku możemy podziwiać pierwszą w Polsce tak obszerną wystawę prac Marcina Maciejowskiego. Do obejrzenia ponad sto obrazów, w większości z ostatnich lat, wypożyczonych z kolekcji muzealnych i prywatnych z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Austrii i Stanów Zjednoczonych. Kilka prac artysta namalował specjalnie na ten swój pierwszy, indywidualny pokaz w muzeum.

Marcin Maciejowski - urodził się w 1974 roku w Bibicach niedaleko Krakowa, mieszka w Krakowie. Po Technikum Budowlanym w Krzeszowicach, studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej (1994-1996) i grafikę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zadebiutował jeszcze jako student, w drugiej połowie lat 90 XX wieku. W latach 1996–2001 był członkiem Grupy Ładnie (razem z Rafałem Bujnowskim, Markiem Firkiem, Wilhelmem Sasnalem i Józefem Tomczykiem „Kurosawą”), redaktorem i współwydawcą „Pisma we Wtorek”. W latach 2000-2002 robił ilustracje do „Machiny”, a od 2002 roku współpracuje z „Przekrojem”. W 2002 roku został laureatem Paszportu „Polityki” za „spostrzegawczość i dowcip oraz nowatorskie wykorzystanie stylistyki reklamy do opisu emocji naszych czasów".

kurator wystawy: Goschka Gawlik

koordynator: Grażyna Kulawik

autor aranżacji wystawy: Marcin Mikos

Bilety:

normalny - 8 zł

ulgowy - 4 zł

rodzinny - 16 zł

grupowy normalny - 6 zł

grupowy ulgowy - 3 zł

Patronat medialny: TVP Kraków, Radio Kraków, Gazeta Wyborcza, Przekrój, Art & Business, Sztuka.pl, AMS, Onet.pl, Magiczny Kraków, Krakow Post. Cracow-life.com, Kurs na Kurs, Artinfo.pl

Q

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qrosava   

WYSTAWA "SARMATYZM. SEN O POTĘDZE"

Do 30 maja br. podziwiać można wystawę pt. "Sarmatyzm. Sen o potędze". Wystawa zorganizowana została przez Muzeum Narodowe w Krakowie w Kamienicy Szołayskich. Można podziwiać 170 dzieł sztuki pochodzących z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, a także z Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, Fundacji Książąt Czartoryskich oraz z rezydencji arcybiskupa poznańskiego. Na uwagę napewno zasługują portrety sarmackie tworzone przez Polaków od XVI do XIX wieku, przedstawiające członków znanych polskich rodów: Sapiehów, Rzewuskich, Tarnowskich, Czarnieckich, Sanguszków. Do najpiękniejszych należy portret Lwa Sapiehy autorstwa Henryka Rodakowskiego, jednego z najważniejszych polskich malarzy.

kurator: dr Beata Biedrońska-Słota

Miejsce imprezy:

Muzeum Narodowe w Krakowie – Kamienica Szołayskich, ul. Szczepańska 11

Organizator:

Muzeum Narodowe w Krakowie

Al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków

tel: 012 295 55 00

e-mail: promocja@muz-nar.krakow.pl

Q

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qrosava   

Będziemy niczym ptaki, zanim się znowu spotkamy to wystawa malarstwa Ryszarda Grzyba, na której zaprezentowanych będzie 17 prac artysty, wykonanych w latach 2005-10.

Kurator: Anna Budzałek.

Wystawa czynna od 30 kwietnia do 27 czerwca 2010.

Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.