Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
he-man

"Dziedzictwo Średniowiecza. Mity i rzeczywistość". Henryk Samsonowicz

Recommended Posts

he-man   

Wydawnictwo Ossolineum wydało (a właściwie wznowiło, bo jest to wyd. 2 poprawione i uzupełnione) z końcem zeszłego roku książkę prof. Henryka Samsonowicza pt. "Dziedzictwo Średniowiecza. Mity i rzeczywistość".

Tytuł: "Dziedzictwo Średniowiecza. Mity i rzeczywistość"

Autor: Henryk Samsonowicz

Wydawnictwo: Ossolineum

Rok wydania: 2009

Ilość stron: 288

ISBN: 978-83-04-04979-6

Autor w swej publikacji stawia wiele ciekawych pytań, zwłaszcza w kontekście dzisiejszego wzrostu zainteresowania historią (nie tylko średniowieczną), pojawiania się wielu grup rekonstrukcyjnych itp. Co w skali europejskiej czy światowej pozostawiło po sobie średniowiecze? Dlaczego, szukając swojego rodowodu, narody europejskie odwołują się do tej epoki? Jaki był stan wiedzy o średniowieczu i jego postrzeganie na przestrzeni lat? Co kryło się pod hasłami i normami głoszonymi przez literaturę piękną tego okresu? Na te i wiele innych pytań prof. Samsonowicz stara się odpowiadać jasno, klarownie i przystępnym językiem. A to ostatnie wcale często się nie zdarza w przypadku książek historycznych.

Wydaje mi się, że ta pozycja jest godna polecenia. Biorąc przy tym pod uwagę niedosyt tego rodzaju literatury na rynku, może okazać się bestsellerem w swojej dziedzinie.

Co o tym sądzicie?

www.ossolineum.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.