Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sepco

Cossacks: The Art of War - problem z dmcr.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Sepco   

Pomocy, podczas uruchamiania niektórych scenariuszy i kampani a nawet w czasie gry zawiesza mi się dmcr.exe (główny plik) co powoduje automatyczne wyjście z gry. Niektóre scenariusze mają to do siebie, ze zawsze powodują zawieszenie gry, podobnie powtarzalne są zwisy w czasie gry - ciągle pojawiają się w tym samym momencie i nie da się dokończyć scenariusza. Przeinstalowywałem kilkakrotnie i nic to nie pomogło. Jak rozwiązać ten problem? Prosze o pomoc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

The Art of War to poprzednik Wojen napoleońskich? Jeśli tak to miałem ten sam problem z poprzedniczką wojen napoleońskich(chociaż i w tej grze zdarzało mi się że mnie wyrzucało.)

Sądzę że to z grą jest coś nie tak jakiś seryjny błąd, ewentualnie masz za słabego kompa na tą grę ale wątpie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Problem jest dosyć powszechny i dotyczy nie pełnej godności gry z systemem XP, który jak widzę, posiadasz. Problem z windowsem XP można rozwiązać w sposób następujący:

1) zmienić nazwę folderu Video na Video1

2) zmienić rozdzielczość ekranu na 1024*768

To umożliwi odpalenie Art of War i European Wars na XP'eku.

Można jeszcze ruszać w trybie zgodności z Windows'em 98, ale tam trzeba pamiętać, ze z ikonki skrótu gra sie wtedy nie uruchomi, tylko bezpośrednio z dcmr.

Ps

Kliknij "pomógł", żebym dostał punkta. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

rozdzielczość taką miałem, więc mówisz że wystarczyło zmienić nazwę pliku, ah żebym ja to wcześniej wiedział

p.s a nie mówiłem z tą grą jest coś nie tak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Nie wierzę. Zawsze u wszystkich skutkowało. Jaką masz wersję gry - 1.29, czy 1.30? Polską, czy angielską? Pirat, czy oryginał? Z crackiem, czy bez?

Acha, a czy grzebałeś jeszcze wcześniej przy tej grze, chcąc rozwiązać ten problem? Jak tak to najpierw zreinstaluj, sprawdź oba sposoby, a potem podpowiadaja na resztę pytań... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sepco   

Polską, bez cracka, prawie orginał :)

Co do wersji to nie umiem odpowiedzieć, nie udało mi się doszukac nigdzie tej informacji. Gdzie mogę to sprawdzic?

Przy grze nic wczesniej nie mieszalem jezeli chodzi o ustawienia. Kilka razy bezskutecznie przeinstalowywalem :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

Info o wercji powinieneś znaleźć w prawym dolnym rogu MENU gry. Ach i jeszcze jedno czy do Windowsa masz SP2, czy jeszcze SP1?

Kozacy z tego co wiem nie akceptują zbytnio najnowszych sterowników do kart graficznych GeForce. Zwykle pomaga instalacja starszych sterowników

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sepco   

Windows XP SP2, karta graficzna to Riva TNT 2 (32MB), wersja moich Cossaków to 1.29.

Teraz jak gram z wprowadzonymi zmianami, które podpowiedziales to gra sie juz nie zawiesza w trakcie scenariuszy, nadal jednak niektore nie daja sie uruchomic :/

Dzięki za wszelką pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

pozbądź się sp2 to może coś pomóc, jesteś pewien że ta gra możee normalnie działać na takiej karcie graficznej? na przyszłość polecam robienie dużej ilości save'vów(które i tak możesz wywalić) to zminimalizuje szanse całkowitej utraty kampanii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

W niektórych przypadkach pozbycie się SP2 wystarcza, ale nie we wszystkich... Może...

Pomyślałem, poszukałem i niestety nie mam kolejnych pomysłów. Na prawdę nie wiem jak Ci pomóc. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Dostałeś już od niego pomógł więc po co się wysilasz :) A na poważnie mówię wam że z tą grą jest coś nie tak. No ale tak wychodzi jak ukraińcy biorą się za gry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.