Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 2009/2010

Recommended Posts

Tofik   

I etap tegorocznych Losów za nami. Nie żebym był jakoś szczególnie pewny siebie (zresztą, awans do II etapu miałem 99-procentowy, tylko 4 osoby startują), bo test zupełnie całkowicie łatwy nie był, ale sądzę, że całkiem całkiem mi poszło. Ponoć zrobiłem dwa błędy, tylko nie wiem gdzie.

A najbardziej rozwaliło mnie zadanie z długim cytatem z Długosza, gdzie jest mowa o tym, że Litwini odrzucili pogańskich bożków. Poprawną odpowiedzią podobno była... unia w Krewie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ojej94   

A co zaznaczyłeś przy opisie postaci o tej, której zjednoczyła Polskę. Nie mam testu przed sobą, ale pamiętam, że nic jasnego nie wynikało i można było zaznaczyć i Przemysła II i Łokietka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

Chyba zaznaczyłem Łokietka.

Miałem 92/94, błędy zrobiłem w zad. z taraśnicą i ze zdaniem Długosza, gdzie pisze, że wtedy wylazły wszystkie kłamstwa Zakonu - chodziło o II pokój toruński, a ja napisałem sobór w Konstancji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ojej94   

Oj, ta broń, ja na niej z deka poległem, prawie wszystko strzelałem HEH, no i jeszcze błąd chyba z tą postacią miałem, bo ostatecznie wziąłem Przemysła i chyba z tym opisem z kroniki Długosza coś tam miałem źle, no ale przeszedłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.