Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mechanik20

Moze ktos wie (toporek krzemienny)?

Recommended Posts

Andreas   

I dlatego proszę o normalne zdjęcia, bo nie będę specjalnie dla zdjęć logować się na gmailu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewidentnie jest to topór krzemienny ale mi nie wygląda na autentyczny. Specjalistą nie jestem ale wszystkie jakie widziałem (te oryginalne oczywiście) były o wiele bardziej starannie wykonane. Skontaktuj się z jakimś archeologiem od epoki kamienia a dowiesz się czy jest autentyczny i jeśli jest, to z jaką kulturą jest związany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to od 11lat wala mi się po domu wiec pytam z ciekawości. Czy autentyk?? Wiec historia tego jest taka ze zostało to znalezione ze tak w nazwę glinie/wapien który był zbierany z dna rzeki pod budowę mostu. Cale to błoto itp było wywożone za miasto a ze tam przebywałem to w śród kamieni wpadło mi właśnie to. Warzy ok 558g.Poszedł bym do muzeum ale :-) według prawa to co jest znalezione na ziemi jest własnością państwa :-) i co dostane możne dyplom :-) wiec wole trzymać dla dzieci:-)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jakaś gratyfikacja Ci się należy. Jeśli autentyk to powinieneś oddać jakiemuś Muzeum : ) Jeśli nie skontaktujesz się ze specjalistą to raczej się nie dowiesz, czy autentyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.