Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Cmentarzysko Książek- Warszawa 30.11-23.12

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Już jutro o 11 rusza w podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego Cmentarzysko Książek: http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1631188,0,,ur...,wiadomosc.html

Za niewielką opłatą (25-30 zł to można kupić zazwyczaj jedną nową książkę) można będzie wynieść ile dusza, czy raczej ręce, zapragną. Sam planuję wybrać się tam przynajmniej dwa razy;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oficjalne otwarcie miało miejsce około 11. Byłem tam 11:40. Kolejka jakby darmowe wycieczki na Karaiby rozdawali. Ponad 20 minut stania w kolejce, 25 zł wydane i 59 książek musiałem jakoś dotaszczyć do domu. Ale ile mnie to kosztowało... Żeby coś tam znaleźć ciekawego trzeba było się mocno nastarać, nie okazując najmniejszego miłosierdzia dla innych przebierających. Tak jak na Targach Książki Historycznej w weekend było ciasno miejscami, tak tutaj trzeba było zwyczajnie walczyć o dojście do półek, koszyków, pudeł... Organizatorzy zadbali o odpowiednie torby. Można do nich upakować masę książek, widziałem ludzi, którzy wychodzili z torbami zapakowanymi po same brzegi, a nawet i z górką. A wybierać faktycznie było z czego. Tak jak z podobnymi wyprzedażami mam raczej średnie wrażenia (masa książek dt. komunizmu, i to pisanych w latach 50.), tak tutaj niemal dla każdego coś miłego. Udało mi się znaleźć parę ciekawych pozycji, jak choćby wspomnienia płka Rzepeckiego, wspomnienia Władysława Romana (podczas Powstania Warszawskiego adiutant "Sławbora", d-cy Śródmieścia-Południe), opracowanie historii TAPu autorstwa Kazimierza Malinowskiego, kilka powieści historycznych (w tym część dt. Powstania Warszawskiego), biografie m.in. Rydza-Śmigłego i Izabeli z Flemingów Czartoryskiej, co nieco o okupacji i konspiracji na Podhalu, dziennik Cezarego Jellenty... Tak czy inaczej, trzeba będzie jeszcze minimum raz wybrać się tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Szkoda, że nie mogłem być tam. ;) Jestem bibliofilem. :P Mam nadzieję, jednak, że w przyszłym roku będzie remake. :) Będzie mnie można wtedy tam znaleźć. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ech, pomarzyć o takiej okazji, na pewno coś było ciekawego do wyszperania z mojej półki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ha! A jednak to nie jest jeden dzień! ;D Do 23 grudnia cmentarzysko jest otwarte, a więc mam jeszcze czas! ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Niekoniecznie. Pierwszego dnia organizatorzy mieli rzucić 12 tys. książek, dzisiaj kolejne 8 tys. Przez kolejne tygodnie co poniedziałek mają dorzucać kolejne partie. Tak więc jest przynajmniej parę okazji na dobranie się do ciekawych zbiorów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro cmentarzysko jest otwarte do 23 grudnia to może i ja bym się wybrał. Świetny prezent na święta bym miał ;) Tylko tłucz się z tym potem w pociągu i autobusie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Żal, żal, żal... a ja tylko mógłbym w sb czy nd a nie w poniedziałek... chyba żeby "daj Boże" klient się objawił - najlepiej na dowóz Gazellą... wtedy bym książki chyba na Tir-y wynosil....

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Mam kiepską wiadomość. Ze względu na ogromne zainteresowanie, cmentarzysko najprawdopodobniej zostanie zamknięte już we wtorek 8 grudnia. Do dzisiaj zeszło około 20 tys. pozycji. Następna, najprawdopodobniej ostatnia dostawa, w poniedziałek 7 grudnia. We wtorek za 10 zł. będzie można wyczyścić to, co zostanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jarko   

Czytałem o tym u Was, to może być niezły biznes, wynieść np. 50 książek za te 30 zł., wybrać te najbardziej wartościowe i spieniężyć na allegro. Im więcej książek tym większy zysk. Antykwariusze też się cieszą, bo mają dochód, a zapewne przy wycenie tyle by nie zarobili jak przy formule open. Ludzie, którzy poszukują książek do czytania, a nie spieniężenia ;) też się cieszą, bo mają za małe pieniądze poszukiwane lektury. Jednym słowem w innych miastach mogliby to spróbować powtórzyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.