Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Genvill

Prowincje

Recommended Posts

Genvill   

Witam, nie jestem pewien, czy był ten temat poruszany tu na forum, ale zastanawiają mnie okoliczności powstania poszczególnych prowincji rzymskich. Rzymem zainteresowałem się dopiero niedawno, więc proszę aby mnie od razu nie atakowac za brak takiej wiedzy :huh:. Czy mógłby ktoś to albo po krótce wytłumaczyc, albo wskazac, gdzie mogę znaleźc takie informacje?

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardzo skuteczna metoda - szukasz czegoś w polskiej wiki po czym sprawdzasz odpowiedniki w innych językach :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lu Tzy   

Olac internetum :)

Przeczytaj "Historie Rzymu" pani profesor Marii Jaczynowskiej.

Ja wiem, ze to tylko skrypt, ze starenki, ale mam sentyment - no i to ciagle jest ok, tylko uzupelniane. A dostepne praktycznie wszedzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vapnatak   

Jestem podobnego zdania, należy sięgnąć po literaturę książkową, a w szczególności do takich autorów jak: K. Godłowski, J. Kolendo, J. Wielowiejski, M. Mączyńska, Ł. Okulicz-Kozaryn, W. Nowakowski, A. Kokowski, R. Wołągiewicz, J. Strzelczyk, M. Salamon, L. A. Tyszkiewicz, T. Kotula, A. Krawczuk, H. Wolfram, V. Bierbrauer, R. Wenskus, P. Amory, M. Kulikowski, A. Gillette, F. Curta, P. Urbańczyk, W. Pohl, W. Goffart, G. Alfoldy, A. Cameron, C. Wells, A. Ziółkowski.

vapnatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.