Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
kepinsky

Czy dynastia Jagiellonów prowadziła politykę zagraniczną we wspólnym interesie rodu?

Rekomendowane odpowiedzi

kepinsky   

Witam! Jestem uczniem liceum. Nauka mi idzie dobrze, prócz tej nieszczęsnej historii. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli by mi ktoś pomógł.

Mam taki temat:

Czy dynastia Jagiellonów prowadziła politykę zagraniczną we wspólnym interesie rodu? Czy można o niej mówić w kategorii polityki dynastycznej?

Może ktoś powie coś na ten temat? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zawsze się nad tym zastanawiam, co za nauczyciele wymyślają tak dziwne tematy... ;)

Nie mniej: w twoim temacie chodzi o uzyskanie od ciebie konkretnej odpowiedzi, odpowiednio uargumentowanej. Jest mnóstwo linków dotyczących Polski Jagiellonów, jest książka Jasienicy temu poświęcona, jest podręcznik.

Proponuję napisać esej podzielony na trzy części:

1. Wstęp:

Twoje (znaczy twoimi własnymi słowami) streszczenie rządów Jagiellonów (odnośnie tematu: polityka i rządy) od Jagiełły do Zygmunta Augusta.

2. Rozwinięcie:

Twoja analiza tego, co umieściłeś w wstępie w kontekście tematu, a więc jak już przedstawiłeś historię rządów i polityki Jagiellonów, musisz jeszcze raz przeczytać to co napisałeś i przeanalizować pod względem tematu. Ta część jest jak najbardziej autorska. Jak na esej przystało. Rozmyślasz nad tymi rządami i polityką.

3. Zakończenie:

Wyciągasz wnioski z swoich refleksji z drugiej części i je przedstawiasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Czy dynastia Jagiellonów prowadziła politykę zagraniczną we wspólnym interesie rodu?

Nie do końca, ciężko uznać postanowienia zjazdu wiedeńskiego za korzystne dla Jagiellonów węgiersko-czeskich. Za korzystne dla polskich Jagiellonów - owszem, można tak uznać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kepinsky   

No wiecie z napisaniem eseju na jakiś temat pod względem wyglądu to nie mam problemu. Gorzej z treścią w nim zawartej. Chodzi mi bardziej o to aby to użytkownicy forum wyrazili jakieś zdania na ten temat żebym mógł coś sklecić. Streszczenie rządów Jagiellonów i opis mógłby być błahostka dla kogoś, kto się tym interesuję jednak nie dla mnie. Byłbym wdzięczny za wypisywanie jakichś opini jak zrobił np. Tofik.

A nauczyciel jest bardzo fajny:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

W wypracowaniu należy umieszczać własne refleksje, a nie cudze, chyba, że cudze są wykorzystane w kwerendzie źródłowej jako podtekst pod własne przemyślenia. Streszczenie treści wiedzy historycznej dotyczącej polityki Jagiellonów nie jest rzeczą wybitnie trudną, ani nawet trudną przy masie mediów, które prezentują klarownie ten okres. Po zapoznaniu się z treściami wiedzy historycznej dotyczącymi tematu, powinieneś wyrobić własną opinię na ten temat. Zostaje na końcu tylko ładnie to opisać w formie wypracowania. TEGO NIKT ZA CIEBIE NIE ZROBI (patrz: regulamin).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kepinsky   

Niestety ale są rzeczy które nie łatwo jest zrozumieć, jak ktoś na forum wpisuje zadanie matematyczne to co też odsyłać do książek i mówic zeby przeczytał cały dział i sam zrobił zadania? Nie. Nie po to pisze na forum aby uświadomiono mi rzeczy oczywiste, bo co mam zrobić wiem. Prosze tylko o pomoc, w końcu historia to wasz konik i jak ma ktoś chwile czasu to z chęcią by napisał coś co sądzi. Nie widziałem w regulamine za to zakazu pomocy przy pracach tego typu, wiem że ma to być moja opinia i dlatego chcę poznać nie tyle wasze opinie, co waszą znajomość faktów. I ciągle licze, że znajdzie sie ktoś, kto napisze cokolwiek, w moim przypadku bedzie to bardzo pomocne. Był wspomniany zjazd wiedeński i teraz moge już coś o tym szukać, nie będę przecież wertował całej historii Jagiellonów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.