Jump to content

Wilu

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Wilu

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nigdy nie słyszałeś że człowiek pochodzi od małpy ? To "wygugluj" sobie to będziesz wiedział gdzie tak pisze, kto tak mówi
 2. Powiem Ci, ze od niedawna interesuje się tym tematem. Bardzo mnie zainteresowało to że ta cywilizacja była tak bardzo rozwinięta jak na tamte czasy. Co poniektórzy mówią że Sumerowie wcale nie byli z naszej planety, a po prostu chcieli nam dać "pewne wskazówki na przyszłość". Bardzo wiele czytam teraz na temat własnie Sumerów i jest na prawdę wiele zaskakujących rzeczy związanymi z nimi.
 3. François Thureau-Dangin ostatecznie odszyfrował język sumeryjski w swojej pracy Inscriptions de Sumer et d'Akkad (1905), co otworzyło drogę dalszym badaniom naukowym.
 4. Przepraszam za brak tak istotnej informacji, ale po prostu większość informacji piszę z głowy nie z notatek, i mi umyka parę rzeczy. * Muzeum w Berlinie i uniwersytet w Yale posiadają bogate zbiory ich tekstów, bogatsze niż świadectw pisanych jakiejkolwiek innej starożytnej kultury. Znajdują się tam dziesiątki tysięcy glinianych tablic i pieczęci, obejmujących wszystko - od rejestrów urzędowych i podatkowych po eseje i literature. ** Jeden z antropologów (imię i nazwisko mi umknęło jak przypomnę sobie to dopiszę) jest znakomicie obeznany w tekstach Sumeryjskich i doskonale zna ich język, jeżeli tak to można nazwać, bo jak wiemy język Sumerów jest bardzo ciężki do tłumaczeń.
 5. Uczeni zgodnie twierdzą że pochodzenie Sumerów pozostaje tajemnicą. Wybitny archeolog sir Leonard Woolley powiada że "nie wiadomo, skąd przybyli". Znany badacz Suumeru Noah Kramer twierdzi, że "ich pierwotnego miejsca pochodzenia nie da się z całą pewnością ustalić". Naukowcy są zgodni także i w tym, że Sumerowie wcale nie nazywali się tak, bo żyli w Sumerze. Wręcz odwrotnie - kraj nazywał się Sumer, ponieważ oni się w nim osiedlili. Co więcej, naród ten zyskał takie miano nie od nazwy miejsca, lecz wprost z własnego, jedynego w swoim rodzaju języka sumeryjskiego. Po dziś dzień badaczy intryguje nagłe, niespodziewane pojawienie się Sumerów jak gdyby znikąd. Nie ma jednak wątpliwości, że przybywając do południowej Mezopotamii, reprezentowali cywilizację znacznie bardziej rozwiniętą niż istniejąca w świecie z którego mogli pochodzić. Nie było w owym czasie (czyli około 4000 roku p.n.e) na kuli ziemskiej kultury choć trochę przypominającej sumeryjską. Zagadkowy jest nawet ich język. Uczeni badając pierwsze tablice odkryte w ubiegłym wieku stwierdzili, że nie należał on ani do grupy języków semickich, ani indoeuropejskich. Nie wykazywali żadnych podobieństw do języków, którymi posługiwali się Arabowie, Żydzi, Kananejczycy, Fenicjanie, Syryjczycy, Asyryjczycy, Persowie, Hindusi, Egipcjanie, nie był też spokrewniony z jakimkolwiek językiem używanym w Europie, Azji czy Afryce. Sumeryjskie tablice są najstarszymi znanymi tekstami, a zostały spisane około 3400 roku p.n.e. Nie jest to jednak język prymitywny czy prostacki i nie ma w sobie podobnych w żadnym zakątku świata. * Sam król Asyrii Assurbanipal, który w VII wieku p.n.e na sto lat przed wzięciem Izraelitów do niewoli, zapisał na glinianej tablicy "Bóg uczonych w piśmie udzielił mi daru znajomości jego sztuki. Zostałem wtajemniczony w sekrety pisania. Mogę nawet czytać zawiłe tablice po sumeryjsku; rozumiem zagadkowe słowa rzeźbione w kamieniu w czasach przed POTOPEM" "W czasach przed potopem?" Ależ on nastąpił w 4000 roku p.n.e! O jakich więc kamiennych napisach z tak odległych czasów mówił król ? Warto może w tym miejscu przypomnieć, sobie czego tak naprawdę szukamy; korzeniu rodu Graala, dynastii, którą przypuszczalnie zapoczątkował Adam. Tradycja głosi, że był pierwszym człowiekiem, i w tym sensie był on pierwszym przedstawicielem wysoko rozwiniętej rasy Homo Sapiens. A pierwszą naprawdę zaawansowaną w rozwoju rasą na świecie byli Sumerowie; pojawili się nie wiadomo skąd, reprezentowali kwitnącą wiedzę i technikę w czasach tuż po 4000 roku p.n.e ich państwo rządzone przez królów i kapłanów utrwaliło się około 3800 roku p.n.e. Jaką datę pojawienia się Ada przyjęliśmy ? Był to rok 3880 p.n.e. Zachęcam do dyskusji, i przepraszam za długi "wykład"
 6. Jak się okazuję historia Adama nie została po raz pierwszy spisana przez Hebrajczyków, ponieważ opowieść o nim znajduję się w znacznie starszych kronikach. Adam w Księdze Rodzaju pojawia się nagle, ale zarazem przedstawia się go jako jedyną w swoim rodzaju formę człowieka, którą poprzedzały inne formy życia. Jeśli przyjmiemy, iż Adam nie należał do gatunku nieinteligentnych antropoidów rodzaju Homo habilis (około 2 milionów lat p.n.e) i Homo erectus (około miliona lat p.n.e), to stajemy przed pytaniem czy był on prehistorycznym neandertalczykiem czy późniejszym człowiekiem z Cro-Magnom ? Fakt, iż Adam posiadał zdolność odróżniania dobra od zła po zjedzeniu zakazanego owocu (Księga Rodzaju 3:6,22) wskazuje na to że należał do gatunku Homo Sapiens, co jak wiecie w dosłownym tłumaczeniu brzmi "człowiek mądry" (od łacińskiego sapientia, czyli "mądrość"). W istocie musiał pochodzić ze znacznie bardziej rozwiniętego gatunku Homo sapiens sapiens. A zatem czas jego pojawienia się przypada na okres po 35 000 roku p.n.e. Ale neandertalczycy i przedstawiciele innych gatunków praludzi pojawili się przed tym okresem- dlaczego więc mówi się o Adamie że był "pierwszym człowiekiem" ? Jaką rasę zapoczątkował ? W teologi chrześcijańskiej uważa się, że Adam zaistniał od 4004 roku p.n.e. Pogląd ten przyjęto w 1650 roku, kiedy protestancki biskup z Irlandii, James Ussher z Armagh, opublikował swoje dzieło Annales Veteris Testamenti. Jego metoda obliczeń jest bardzo prosta, opiera się na wieku pierwszych patriarchów i ich potomków. W Księdze Rodzaju napisano że Adam miał 130 lat, kiedy narodził się jego syn Set; Set liczył 105 lat, kiedy dał życie Enoszowi; Enosz miał 90 lat, gdy na świat przyszedł jego syn Kenan - i tak dalej. Do tego momentu (od Adama do Kenana) upłynęło 325 lat. Od Kenana do Noego minęło 731 lat, a od Noego do Abrama (Abrahama) kolejne 890 lat - czyli w sumie 1946 lat od powstania Adama do narodzin Abrama. A się opisałem...
 7. Dla Ciebie katastrofą jest to pytanie, ale ja jako osoba która dopiero dotyka temat I wojny światowej i się uczy o niej dopiero jest to ciężki temat . Musimy napisać na temat który wymienilem u góry pare zdań dlatego proszę o pomoc tutaj. To tak jakbyś mnie zapytał jakieś pytanie ze Starożytnego Egiptu które jest dla mnie banałem a dla Ciebie jest to po prostu trudne i bym Cie wyśmiał. Myśl, bo to co dla Ciebie logiczne dla drugiego może być trudne.
 8. Witam Wszystkich ! To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Jestem uczniem liceum, i na historii bierzemy temat w którym jestem totalnie zielony... I wojna światowa. Moglibyście mi napisać coś na temat "Czy rosja zyskała na wprowadzeniu komunizmu" Jest mi to bardzo potrzebne. Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.