Jump to content

KonradRK

Użytkownicy
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

About KonradRK

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Aztekowie, Majowie...

  Jeśli jesteśmy przy Majach, to ja polecam zapoznać się z ich zabawami i grami. Niektóre z tych gier przetrwały do dziś. Przykładem jest Puluc, zwany też Bul lub Bool-ik. Jest to tradycyjna gra planszowa grana przez Indian Mopan i Kekchi w czasie ważnych świąt takich jak wszystkich świętych lub wigilia zasiewów kukurydzy. Więcej o grze znajdziecie: http://www.ecola.com.pl/puluc. Aztekowie z kolei grali w Patolli. Ludy mezoamerykańskie wierzyły, że w gry grali bogowie a przy ich rozgrywaniu są oni obecni. Przy grze w Patolli obecny miał być bóg pięciokwiat i dwuzając. To tyle jak coś to piszcie. Pozdrawiam.
 2. Ludy Prekolumbijskie.

  Ja wiem, że ludy prekolumbijskie miały swoje własne wyjątkowe gry takie jak: Patolli, Puluc. Wierzyli oni,że sami bogowie grali w taki gry a także, że byli oni obecnii podczas rozgrywek. Konkwistadorzy zaczeli zwalczać te gry, ponieważ widzieli w nich przejaw kultów pogańskich (,w czym się nie mylili). Jednak mimo wymierzania nawet najwyższej kary. Gry prekolumbijskie przetrwały do czasów współczesnych pośród niektórych plemion. Przykładowo w puluca grają po dziś Indianie Kekchi i Mopan. Jest to chyba jedna z najlepiej opisanych gier majańskich. Po za tym grało się w wiele innych gier np. z wykorzystaniem piłki. Pozdrawiam, Konrad.
 3. Sprzedam bądź kupię - wydawnictwa, starocie itp.

  Witajcie, mam do zaoferowania gry planszowe będące rekonstrukacjami gier tradyycjnych z różnych epok: do każdej gry dodana jest instrukcja z informacjami na temat historii i znaczenia gry. Hnefatafl- Strategiczna gra Wikingów. Senet - Najstarsza gra świata i ulubiona gra Starożytnych Egipcjan. Puluc- Magiczna gra Majów. Świętna rozrywka dla rodziny lub grona znajomych. Zapraszam do kupna. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać tu lub na mail: konrad.kochel@gmail.com
 4. Zapraszamy na co poniedziałkowe spotkanie planszówkowe: Wszystkie Światy Planszówek. Będzie tam można pograć w strategie historyczne ale także w rekonstrukcje dawnych gier z różnych epok i kultur. Przykładowo w seneta, hnefatafla, puluca, alquerque i inne. Gramy od 20.00 w cafe Cudowne Lata przy ul. Garncarskiej 5 w Krakowie. Więcej info:https://www.facebook.com/pages/Wszystkie-%C5%9Awiaty-Plansz%C3%B3wek/1395815307319188 i na stronie: http://www.ecola.com.pl/ Zapraszam.
 5. Co do ciekawostek. To mogę powiedzieć, że grano w Hiszpanii w alquerque, od której wywodzą się warcaby. Opis gry zawiera się w Wielkiej Księdze Gier (1283) autorstwa Alfonsa X Mądrego króla Kastylii i Leonu, twórcy jeszcze wielu innych dzieł. Alquerque. Jeśli chodzi o więcej ciekawostek związanych z dawnymi grami to się polecam.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.