Jump to content

Romanov

Użytkownicy
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Romanov

 1. Dzisiaj miałem okazję rozmawiać z człowiekiem którego ojciec w wrześniu 1939 roku był kierowcą w konwoju w którym przewożono pieniądze z banku do Rumuni czy Jugosławii. Ani słowa nie słyszałem o złocie. Jestem ciekawy tego faktu a nie bardzo wiem gdzie szukać jakiś informacji na ten temat. Z Jugosławii potem statkiem "Warszawa" przedostał się do Marsylii a z stamtąd potem do Szkocji do 1DP Gen Maczka. Szukam wszelkich informacji o takim fakcie jak konwój. Pozdrawiam Serdecznie Roman-ov
 2. Witam serdecznie Mam do kolegów prośbę znajomy znalazł takie przedmiot i jesteśmy zainteresowani rozpoznaniem co to za optyka (prawdopodobnie z okresu II WW) Za wszelka pomoc będę zobowiązany. Pozdrawiam serdecznie Roman K.
 3. Witam ponownie Wszystkim dziękuję za pomoc w rozwiązaniu zagadki Więc teraz napisze że jest to luneta firmy Goerz Berlin x 4 i była używana w uzbrojeniu żołnierza wyborowego. Jedynie nie mogę się doczytać czy w okresie I Wojny ) czy II Wojny tutaj link do forum gdzie są jakieś informacje na ten temat http://www.tircollection.com/t8584-lunette-pour-gew98 Pozdrawiam serdecznie Romanov
 4. Witam serdecznie. Jestem zainteresowany w miarę możliwości wiernie, zbudowaniem w 3D działa francuskiego 12 funtowego. Przyznam się że w tej dziedzinie historii jestem laikiem i bardzo liczę na pomoc fachowców. Na podstawie zdjęć jakie udało mi sie w sieci zdobyć oraz skromnej dokumentacji próbuje w programie 3D zbudować model tego działa. Interesuje mnie wszystko na ten temat. Historia i co najważniejsze wszelkie pomoce konstrukcyjne. Nazewnictwo wszystkich elementów działa i lawety. Być może w przyszłości na podstawie modelu 3D powstanie dokumentacja modelarska która pozwoli na zbudowanie modelu tego pięknego działa. Na początek pozwoliłem sobie na zamieszczenie próbki mojej obecnej pracy nad działem. Chciałbym aby model 3D miał wszelkie możliwe elementy takie jak uchwyty nity gwoździe i wszystko co do działo posiadało. Pozdrawiam serdecznie Roman Kraska
 5. Gribeauval cannon de 12 An

  Bardzo dziękuję Uwaga bardzo cenna i postaram się do niej dostosować. Co do modelu 3D to będę robić dwie wersje tj. gotowa do strzelania i druga wersja gotowa do transportu a więc wózek będzie podpięty i cały osprzęt armaty będzie zamocowany do armaty tak jak powinien. Na chwilę obecną skończyłem skrzynkę na amunicję i teraz wyciory i inne akcesoria i dopiero będziemy kończyć. Jeżeli będę dysponował dokumentacją to zrobimy i inne armaty. W planach mam również moździerze tak więc aby tylko czasu i chęci starczyło. Pozwoliłem sobie zamieścić kolejną fotkę już z z krzynką amunicyjną. Pozdrawiam serdecznie Roman K.
 6. Gribeauval cannon de 12 An

  Witam Koniec pracy jest już bliski. Nie ukrywam że liczę na Waszą krytykę w odniesieniu do samej konstrukcji całości. Czy wszystko jest tak jak być powinno ?. Co do teksturowania (czytaj imitowania drewna i metalu ) to nie dysponuję lepszymi teksturami. Całość projektu oparłem na kilku źródłach jednym z nich jest i wydającym się najbardziej wiarygodnym książka wydana w 1861 roku pod tytułem "Etudes sur le passé et l avenir de l artillerie" gdzie znalazłem sporo szkiców i rysunków dotyczących tych właśnie armat. W obecnej chwili jestem w stanie wykonać rysunki techniczne do zbudowania repliki w skali .............. 1:1 ! Tak więc tak to wygląda obecnie. Co do modelu 3D pozostało mi zrobić osprzęt artylerzystów oraz skrzynkę na amunicję co niebawem stanie się faktem. To tyle na dzisiaj. Pozdrawiam serdecznie Roman K.
 7. Gribeauval cannon de 12 An

  Witam Coś udało mi się w sieci znaleźć i tak wygląda nowa armata do tego działa obecnie jak na zdjęciach jedynie mam wątpliwości w rożnych źródłach ten ornament wygląda trochę inaczej. Jeśli nic lepszego nie znajdę to pozostanę przy tej co jest. A swoją drogą jestem ciekawy co oznaczał ten ornament?
 8. Gribeauval cannon de 12 An

  Witam Serdecznie dziękuję za wsparcie. Armata powoli nabiera "kształtów" Obecnie stoję przed problemem zrobienia ornamentu na samej armacie. Szukam już kilka dni ale ciężko to idzie. Potrzebuję informacji jak i wyraźniejszego rysunku tego ornamentu aby go odtworzyć. poniższe zdjęcie pokazuje o czym pisze. Pozdrawiam Roman K.
 9. Gribeauval cannon de 12 An

  Witam. Do pracy zapędziłem Rhinoceros 3D.
 10. Gribeauval cannon de 12 An

  Witam prace idą do przodu. Mam nadzieję że w miarę wiernie to będzie wyglądać. Pozdrawiam serdecznie. Roman K.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.