Jump to content

Marecki384

Użytkownicy
 • Content count

  51
 • Joined

 • Last visited

About Marecki384

 • Rank
  Ranga: Licencjat

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nie ma II WŚ

  Stalin przerzuca swoje tanki do Azji.
 2. Nie ma II WŚ

  Zobaczcie co znalazłem https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/05/17/cud-gospodarczy-w-iii-rzeszy-to-klamstwo-hitler-doprowadzil-niemcy-do-bankructwa/ Niemcy bankrutują a Hitler jest odsunięty od władzy. Generalnie jest zamęt w kraju. To wszystko doprowadza do tego że nie ma II WŚ. Jakby się wtedy potoczyły losy Polski ?
 3. Może gdyby Polska miała trafić pod skrzydełka USA to musiałyby się zadziać 2 ważne rzeczy 1.Roosevelt musiałby być zdrowy (Miał niedotlenienie mózgu ) 2.Zamiast Jałty musiała by być konferencja w Londynie (Tak miało być w oryginalne widziałem dokument w tv)
 4. Tak widzę naszą granicę pod skrzydełkami USA https://ibb.co/bsd6Pvz Czechy,Słowacja ,Węgry (Zakarpacie zostaje na Węgrzech) też są z nami. Polska ma granicę z Rumunią (Rumunia traci tereny pod Mołdawię)
 5. Zobaczcie co znalazłem to nie jest alternatywa https://wielkahistoria.pl/konferencja-w-teheranie-to-wtedy-alianci-oddali-polske-stalinowi/
 6. @jancet Osobiście uważam że gdyby nie było PRL to Polska w latach 90 byłaby znacznie bogatszym krajem niż Hiszpania Portugalia czy Grecja. Natomiast my oglądalibyśmy plecy Włochów i Francuzów.
 7. Polecam film: Co by było gdyby Polska przystąpiła do Planu Marshalla
 8. Kurcze tego nie wiem Jakaś podpowiedź ?
 9. Linia Sikorskiego jest to alternatywna wizja Generała niepodległej Polski po II WŚ
 10. Komar a co powiesz o Linii Sikorskiego ?
 11. No dobra panowie poproszę o konkrety:Jakby wyglądała geograficznie Polska gdyby trafiła pod skrzydełka Wuja Sama po II WŚ ??
 12. Fajnie piszecie ale czy znajdzie się chętny do nakreślenia mapki Alternatywnej III RP ? Ja swoją zrobiłem.
 13. Jakby Polska miała być w pełni niepodległa po II WŚ to kilka krajów też . Mam na myśli Litwę Łotwę Estonię Czechy ,Słowację Węgry i Bułgarię. Poświęciłbym Rumunię gdyż sowieci musieli być mieć dojście do Jugosławii i Albanii. Węgry zatrzymują Zakarpacie a Polska nadal graniczy z Rumunią. Mołdawska SRR powstaje normalnie za to nie ma NRD.
 14. Komar machnij alternatywną mapkę III RP pokaż co potrafisz
 15. A wiecie że Konferencji w Jałcie miało nie być tylko w Londynie. Oglądałem francuski dokument o Stalinie. Ponury Gruzin miał dośc latania po Teheranie a że akurat Armia Czerwona była niedaleko Berlina to znalazł świetny pretekst.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.