Jump to content

Marecki384

Użytkownicy
 • Content count

  50
 • Joined

 • Last visited

About Marecki384

 • Rank
  Ranga: Licencjat

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nie ma II WŚ

  Zobaczcie co znalazłem https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/05/17/cud-gospodarczy-w-iii-rzeszy-to-klamstwo-hitler-doprowadzil-niemcy-do-bankructwa/ Niemcy bankrutują a Hitler jest odsunięty od władzy. Generalnie jest zamęt w kraju. To wszystko doprowadza do tego że nie ma II WŚ. Jakby się wtedy potoczyły losy Polski ?
 2. Może gdyby Polska miała trafić pod skrzydełka USA to musiałyby się zadziać 2 ważne rzeczy 1.Roosevelt musiałby być zdrowy (Miał niedotlenienie mózgu ) 2.Zamiast Jałty musiała by być konferencja w Londynie (Tak miało być w oryginalne widziałem dokument w tv)
 3. Tak widzę naszą granicę pod skrzydełkami USA https://ibb.co/bsd6Pvz Czechy,Słowacja ,Węgry (Zakarpacie zostaje na Węgrzech) też są z nami. Polska ma granicę z Rumunią (Rumunia traci tereny pod Mołdawię)
 4. Zobaczcie co znalazłem to nie jest alternatywa https://wielkahistoria.pl/konferencja-w-teheranie-to-wtedy-alianci-oddali-polske-stalinowi/
 5. @jancet Osobiście uważam że gdyby nie było PRL to Polska w latach 90 byłaby znacznie bogatszym krajem niż Hiszpania Portugalia czy Grecja. Natomiast my oglądalibyśmy plecy Włochów i Francuzów.
 6. Polecam film: Co by było gdyby Polska przystąpiła do Planu Marshalla
 7. Kurcze tego nie wiem Jakaś podpowiedź ?
 8. Linia Sikorskiego jest to alternatywna wizja Generała niepodległej Polski po II WŚ
 9. Komar a co powiesz o Linii Sikorskiego ?
 10. No dobra panowie poproszę o konkrety:Jakby wyglądała geograficznie Polska gdyby trafiła pod skrzydełka Wuja Sama po II WŚ ??
 11. Fajnie piszecie ale czy znajdzie się chętny do nakreślenia mapki Alternatywnej III RP ? Ja swoją zrobiłem.
 12. Jakby Polska miała być w pełni niepodległa po II WŚ to kilka krajów też . Mam na myśli Litwę Łotwę Estonię Czechy ,Słowację Węgry i Bułgarię. Poświęciłbym Rumunię gdyż sowieci musieli być mieć dojście do Jugosławii i Albanii. Węgry zatrzymują Zakarpacie a Polska nadal graniczy z Rumunią. Mołdawska SRR powstaje normalnie za to nie ma NRD.
 13. Komar machnij alternatywną mapkę III RP pokaż co potrafisz
 14. A wiecie że Konferencji w Jałcie miało nie być tylko w Londynie. Oglądałem francuski dokument o Stalinie. Ponury Gruzin miał dośc latania po Teheranie a że akurat Armia Czerwona była niedaleko Berlina to znalazł świetny pretekst.
 15. Tak ja zrobiłem tą mapkę jak ktoś ma lepszy pomysł to proszę bardzo. Zysk jest taki iż III RP byłaby większa a Wilno ze Lwowem są kolebkami polskiej kultury. Przepraszam że po takim czasie odpowiadam.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.