Jump to content

Norbert

Użytkownicy
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

About Norbert

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Poradzę sobie jedynie z literaturą anglojęzyczną. Niestety nie mam talentu do języków . Lista obecnej literatury ma w sobie min.: M. Warneńska "Ląd Ocalony" P.F. Idling "Uśmiech Pol Pota" F. Bizot "The Gate" J. Markowski "Polska w operacjach pokojowych Operacje pokojowe ONZ" K. Piwowarska "Pokojowe misje Wojska Polskiego Bibliografia" G. Ciechanowski "Polskie kontyngenty wojskowe w operacjach pokojowych 1990 – 1999" A. Zasieczny (red.)"Polacy w służbie pokoju 1953 – 2003" P. Hudyma "Udział wojsk polskich w misjach zagranicznych o charakterze pokojowym i stabilizacyjnym, w latach 1953-2008" M. Bankowicz (red.) "Historia polityczna świata XX wieku 1945-2000" Z. Czarnotta, Z. Moszumański “Chiny-Wietnam” Z. M. Kowalewski "Czas Czerwonych Khmerów - rewolucja, rasizm i ludobójstwo" F. Topolewski "Rewolucja Czerwonych Khmerów" T. Owen, B. Kiernan, „Bombs over Cambodia”, The Walrus z października 2006 r. D.P.Chandler, B. Kiernan i Chanthou Boua(red.) "Pol Pot Plans the Future: Confidential Leadership Documents from Democratic Kampuchea" B. Kiernan "The Pol Pot Regime. Race, Power, and Genocide in Cambodia under the Khmer Rouge" E. Becker "When the War Was Over: Cambodia and the Khmer Rouge Revolution" L. Mason, R. Brown, "Rice, Rivalry and Politics: Managing Cambodian Relief" D.P. Chandler, "Brother Number One: A Political Biography of Pol Pot" Tyle obecnie Coś ktoś zechce mi dołożyć?
 2. Witam serdecznie, drodzy użytkownicy! Przymierzam się do napisania pracy dyplomowej o "Kambodży po upadku reżimu Czerwonych Khmerów" (tak brzmi jej temat). Potrzebuję pomocnej dłoni, która mogłaby zechcieć podsunąć w formie inspiracji kierunki nt. wartych do opisania zagadnień, oraz poparcia ich bibliografią fachową. Posiadam na ten temat skromną literaturę, gdyż pisałem o okresie wcześniejszym licencjat, teraz chciałbym się skupić na okresie 1979-2012. Plan pracy przeze mnie przygotowany wygląda tak: 1. Interwencja wietnamska. (1979-1988 ) - Hun Sen i Ludowa Republika Kampuczy - Sihanouk i rząd na emigracji - Rezolucja ONZ 2. Pokój w Kambodży (1989-1998) - Najwyższa Rada Narodowa Kambodży - Przywrócenie monarchii - Śmierć Pol Pota i poddanie się Czerwonych Khmerów 3. Kambodża współczesna (1999-2012) - Członkostwo w ASEAN - Rozliczenie z przeszłością (CK) - Abdykacja Norodoma Sihanouka I w nim się obecnie obracam. Planuję uwzględnić polski wątek, czyli PKW Kambodża, być może nawet wyrośnie z niego rozdział. Potrzebuję jednak pomocy w literaturze. Prosiłbym o wsparcie w stylu "Autor, tytuł, gdzie dostać i czego w książce szukać/dlaczego ją proponujecie". Dopuszczam naturalnie też źródła internetowe. Problematyka jest szeroka, jednak często opracowania są mało rzeczowe lub nie nadają się po prostu do "pracy naukowej". Mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zrozumieniem mojej intencji, jak też tym, że nie interesuje mnie płatna pomoc w pisaniu, chcę by praca była samodzielna. Proszę tylko o udzielenie wskazówek odnośnie doboru pozycji, bym nie marnował czasu na czytanie zbędnej literatury. Z góry przepraszam, jeśli coś zrobiłem nie w porządku.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.