Jump to content

Lobas

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

About Lobas

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Wielka szkoda, że nie znajdzie się nic w języku polskim. Polinezja doczekała się kilku ciekawych książek napisanych w naszym języku. Dziwię się, że nikt nic nie napisał o Karaibach.
 2. Czy jest dostępna jakaś książka (najlepiej napisana w języku polskim) opisująca historię Karaibów? Ciekawi mnie jak wyglądało życie Arawaków i Karaibów w czasach prekolumbijskich.
 3. Piraci

  Czy jest dostępna jakaś książka dokumentalna (w języku polskim) poświęcona piratom? Byłoby miło gdyby ktoś poleciłby mi coś na temat zaludniania/odkrywania Karaibów.
 4. To znowu ja. Tym razem rozglądam się za jakąś książką na temat Bora Bora. Czytałem, że niegdyś zamieszkiwali tam Polinezyjczycy, którzy zostawili na wyspie różnego rodzaju ruiny oraz manuskrypty. Chciałbym dowiedzieć się więcej na ten temat. Domyślam się, że w języku polskim nie znajdę na ten temat wielu książek(sam szukałem i udało mi się tylko znaleźć "Wyspy szmaragdowego Pacyfiku"), ale nie zaszkodzi się zapytać.
 5. Mohaiatea

  A może jest w języku polskim jakaś ciekawa książka zawierająca ogólnie informacje o Tahitańczykach i ich kulturze (w tym informację o Mohaiatea, nie musi być tego dużo, ze 2 strony wystarczą). Lepsze to niż nic, a pozostała wiedza zawarta w książce z pewnością będzie ciekawa.
 6. Mohaiatea

  Chciałem po prostu odmienić tą nazwę (pewnie popełniłem błąd, ale nieważne). Oczywiście w języku polskim.
 7. Trochę wam muszę pospamować na forum. :)/> Kolejna prośba o książkę. Obrazek poniżej przedstawia tahitańską Mohaiatee. Poszukuję ciekawej książki w której jest co nieco na ten temat.
 8. Chciałem zaznajomić się co nieco z Indianami. Może na początek fajnie byłoby dowiedzieć się o plemionach. Znalazłem więc spis plemion z Ameryki Północnej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_plemion_Ameryki_Północnej I tu pytanie - czy jest jakaś książka, poświęcona głównie przedstawieniu plemion? Książka w której znajdą się wszystkie plemiona wymienione w linku powyżej?
 9. Aztekowie, Majowie...

  Przeglądając internet natrafiłem na artykuł mający na celu udowodnić, że Majowie utrzymywali kontakt z kosmitami. Do tekstu dołączono takie oto zdjęcia: Jako, że w temacie Majów jestem mało doświadczony liczę na waszą pomoc. Czy te tablice są prawdziwe? Czy raczej jest to zwykła podróbka?
 10. Wtrącę się do tematu z pewną ciekawostką . Znalazłem w internecie informacje na temat tego, że obecny Stonehenge jest tak naprawdę konstrukcją stworzoną od podstaw kilkadziesiąt lat temu. Zdjęcia z budowy dostępne pod tym linkiem: http://www.softmixer.com/2012/11/blog-post_8815.html#more
 11. Czyli prawdopodobieństwo, że znajdę tą książkę jest baaardzo małe. W każdym razie wielkie dzięki za pomoc.
 12. Książka Godlewskiego może być niezła. Niestety w internecie na ten temat nie ma zbyt wielu informacji. Gdzie mógłbym nabyć tą książkę?
 13. Przepraszam za te błędy, aż mi się głupio zrobiło Szczególnie zainteresowali mnie Tasmańczycy. Chciałbym poczytać jakąś książkę na ten temat, jednak z tego co mi wiadomo ni takiego nie zostało wydane w języku polskim. Jest natomiast kilka książek w których znajdują się wzmianki o tej cywilizacji. Czy ktoś mógłby mi jakąś polecić?
 14. Mam pytanie. Ostatnio zacząłem się interesować ludami Australii i Oceanii (Aborygeni, Tasmańczycy, itd). Czy ktoś mógłby podać mi nazwy innych cywilizacji tego typu? Szukam w googlach od dłuższego czasu i nic nie mogę znaleźć...
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.