Jump to content

8948_1481369850

Użytkownicy
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

About 8948_1481369850

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Co to za okręt?

  wiem tylko że wypłynął z Włoch. Niestety nic więcej. Były to najprawdopodobniej właśnie włoskie statki. Przerzucano nimi ludzi i sprzęt. Z relacji dziadka służył pod Rommel'em i brał udział w walkach o Tobruk, czyli desant musiał się odbyć wcześniej. Bardziej przybliżyć ram czasowych nie potrafię. Biorąc pod uwagę osobę dowódcy to wydaje mi się, że raczej chodziłoby o początek 1941 roku. Może też pomoże informacja że nie służył on w jednostce pancernej, ale w piechocie.
 2. Co to za okręt?

  Witam serdecznie. Jestem nowy na forum. Mam pytanie o okręt, jednak dane które posiadam są nieprecyzyjne. Oto co wiem. Mój dziadek jako Ślązak został wcielony do Wehrmachtu. Trafił do Africa Corps, wylądował w Libii a dokładnie w Trypolisie. Do portu zawinęły wtedy dwa lub trzy okręty z żołnierzami i zaopatrzeniem. Dziadek opowiadał, że po przyjściu następnego dnia rano do portu wszystkie były już zatopione w czasie nocnego ataku aliantów. Chciałbym się dowiedzieć jakie to mogły być okręty (w sensie - nazwy). Niestety dziadek zmarł w 2000 roku i od niego już się tego nie dowiem. Mam nadzieję że nic nie poplątałem, bo tą historię usłyszałem jeszcze będąc brzdącem nie bardzo wiedząc co to wojna. Wiem że te informacje to prawie nic, ale może znajdzie się ktoś kto jest pasjonatem kampanii afrykańskiej i akurat będzie znał odpowiedź Pozdrawiam
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.