Jump to content

M23

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About M23

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 • Birthday September 7

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Dziękuję za odpowiedź. Ale w międzyczasie mój temat się zmienił, mój promotor się zwolnił... oj dużo się wydarzyło. Pisze na ten sam temat w zasadzie, ale w węższym zakresie oraz na konkretnym przykładzie. Mam pod górkę bardziej chyba niż poprzednio, ale to tylko wzmaga moja ambicje i upór. : ) // Życzymy zatem powodzenia. A ja temat, ze względu na powodzenie wśród użytkowników, przenoszę do innego działu i zachęcam do kontynuowania dyskusji.
 2. Jest mega zmiana. Mój ex promotor się zwolnił!, więc przeszłam do kogoś innego kto się mną zajął no i mam całkowicie zmienioną pracę, choć pozostaje w temacie czasu wolnego. Mam 3 miesiące na napisanie całej pracy, dlatego naprawdę błagam o pomoc. Tym razem oficjalny temat, i mam nadzieje, że do cholerki już na stałe, brzmi "Rozwój czasu wolnego od okresu rewolucji przemysłowej do czasów współczesnych" Dołączam plan pracy, żeby nie tracić czasu. Proszę abyście przejrzeli go i mi pomogli. Zaczynam od rozdziału 3 bo 1 i 2 to kwestia 2 dni. Zaczynam od uprzemysłowienia w Europie w XIX wieku i do tego źródeł potrzebuję. Do całej pracy właściwie. Bardzo potrzebuję pomocy bo jestem po prostu załamana obrotem sprawy... ale nie mam wyjścia. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Jakąkolwiek...
 3. No bo tak mi jest najłatwiej. Ja nie piszę pracy magisterskiej czy doktorskiej, tylko licencjacką. Staram się w miarę dokładnie przedstawić temat, ale nie mogę też za bardzo wgłębiać się w temat. Mnie też dotyczą pewne ograniczenia i zasady co do pisania pracy, których czy chcę czy nie muszę się trzymać. Poza tym, nie chcę tu co prawda zrzucać winy na mojego promotora, ale ja ta pracę piszę sama. Bez pomocy mojego promotora, z którym widuje się na zasadzie "jak ma pani problem to proszę przyjść". Mój promotor generalnie ma gdzieś czy ja tą pracę napiszę i jak ją napiszę. A ja jestem uparta i nie będę w lutym zmieniać tematu, kiedy bronić się chcę w czerwcu... Dlatego radzę sobie na tyle na ile potrafię. Poza tym ten podział na epoki, który mam w swoim planie pracy wydał mi się najprostszy, najbardziej znany, a więc uznałam, że najlepiej będzie go zastosować w pracy. Jestem już zmęczona pisaniem tej pracy, ale, kurcze, jakby nie mam wyjścia.
 4. Tym lepiej dla mnie. Średniowiecze mam już dawno za sobą i nie mam siły wracać do tamtych czasów. Czy manufaktury można zaliczyć już do oświecenia? Czy bardziej do XIX wieku, a co za tym idzie do epoki następującej po oświeceniu?
 5. Nie zapomnę o nim w takim razie. No dobrze. Polowania, turnieje w średniowieczu. Coś tam było. Ale mam wrażenie, że ten temat potraktowano dosyć.. pobieżnie. Chociaż może to kwestia tego, że ja dotarłam do nie wielu źródeł, co jest bardzo możliwe..
 6. Dobry pomysł. Dziękuję za wskazówki A że jednostronne.. cóż. Lepsze to niż nic. To mnie też zadowoli : ) Fakt. Kilka źródeł znalazłam. Zresztą przy pisaniu pracy źródła w książkach są bardzo przydatne. Bardzo mi pomogliście. Dzięki wielkie. : ) Bibliografię powiększyłam o 4 książki, także nie jest źle. Mam też punkt zaczepienia do kolejnych epok. Piszę własnie pracę i opierając się na źródłach mam wrażenie, że aktywność fizyczna powstała jakieś 40-60 lat temu. A wcześniej tylko karczmy, picie piwska, bale maskowe, no ewentualnie jakieś tam polowanka... A tak to nic. Albo święta religijne wyznaczające czas wolny albo .. nie wiem co. Rycerstwo miało jakaś tam aktywność fizyczną, a tak to ja nie wiem.. marnie to widzę.
 7. Tak, zdecydowane tak dla sposobu wykorzystania tego czasu. Status społeczny niewątpliwie miał ogromny wpływ na formy spędzania czasu wolnego. To ile ludność miała czasu, jakie pomysły, żeby ten czas wykorzystać, jakie możliwości. Przekonałam się o tym przygotowując podrozdziały dot. starożytności i średniowiecza. Czyli lenistwo prowadzi do rozwoju? Hm... jakby się nad tym dobrze zastanowić.. O pogodzie kompletnie nie pomyślałam. Kurcze. Chodzi o Fernanda Braudela? Zaraz poszukam jego książki. Zrobię odsiew i sprawdzę co mi się przyda do pracy. Swoją drogą, wpis jest jeden, za który dzięki wielkie, a mój plan pobrało aż 8 osób. Co więc z resztą wpisów? Mały dopisek. Sprawdziłam kim jest wymieniony pan. Jeżeli mowa o Fernandzie Braudel, francuskim historyku to mam pewne zastrzeżenie. On się urodził w 1902 roku, a to już są czasy bardzo blisko obecnych. A mnie są potrzebne źródła dotyczące mniej więcej okresu od XVI w. do początków XVIII w., czyli ten okres w którym mniej więcej, plus minus wypada barok właśnie. Zgodnie z moim planem pracy. Bardziej będę się rozwodzić w kolejnych pracach, które będę pisać. : )
 8. Poglądy Jana Amosa Komeńskiego czy (wcześniejszego) Vittorino da Feltre? dzięki za tak szybką odpowiedź. Ale mnie nazwiska nic nie powiedzą, chociaż zerknęłam do sieci kimże są Ci panowie. Ja potrzebuję konkretnych tytułów, konkretnych podpowiedzi. Bo przyznam szczerze, że już sama nie wiem pod jakim kątem mam szukać książek. Proszę, pomóżcie mi. Leserstwa? Nie pomyślałabym o tym w ten sposób. : ) Szukam bardziej informacji o aktywnym sposobie spędzania czasu. A im bardziej się w ten temat zagłębiam tym bardziej staje się to interesujące. Dodaję zatem mój dosyć ogólny plan pracy. Aha. Dodam, dla rozwiania wątpliwości, że nie studiuję historii, ani niczego co by się z historią wiązało. Na dodatek nawet nie lubię historii, a piszę pracy pod tym kątem. Zabawne. Ale tak sobie wybrałam. plan pracy dyplomowej01.pdf
 9. Witam, przejrzałam forum, a właściwie starałam się, ale nie udało mi się znaleźć tego co potrzebuję. W tym dziale, co prawda, oferujecie pomoc przy pracach domowych, a ja potrzebuję pomocy w trochę "szerszym zakresie". No, ale do rzeczy. Piszę pracę licencjacką na temat rozwoju czasu wolnego. Czyli od czasów starożytnych aż do dnia dzisiejszego. Potrzebuję pomocy, Waszej. Szukam źródeł. Książek, w których mowa o kulturze, zwyczajach, obyczajach, co robiono w poszczególnych epokach, kiedy np. nie pracowano w polu, kiedy ludność posiadała czas wolny od pracy, obowiązków, zarówno domowych jak i zawodowych, o ile można się tak wyrazić w przypadku np. baroku. Obecnie przebywam " w baroku" właśnie. Dopiero co zaczynam, nie dawno skończyłam z renesansem. Czego oczekuję? Proszę Was, żebyś, bazując na własnej pamięci i wiedzy, w miarę możliwości podali mi tytuły książek, które Waszym zdaniem mogą mi się przydać. Na chwilę obecną szukam książek dotyczących czasów baroku, ale jeżeli możecie mi pomóc przy renesansie to będę wdzięczna. Interesują mnie wszelkie formy aktywności fizycznej, co robiono, jak się bawiono.. architektura, malarstwo- nie. Praca nie, czas wolny jak najbardziej tak. Liczę na Waszą pomoc. Internet wcale mi nie pomaga, a wielu rzeczy nie da się "wygoglować". Z góry dzięki.. no i czekam na Wasz odzew. Aha. Mogę dorzucić do dyskusji mój plan pracy, jeżeli to ma komuś pomóc.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.