Jump to content

Butryk

Użytkownicy
 • Content count

  126
 • Joined

 • Last visited

About Butryk

 • Rank
  Ranga: Magister
 • Birthday 06/04/1973

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.dws-xip.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Brzeg Dolny
 • Zainteresowania
  Historia Polskiego Państwa Podziemnego, Hokej w wydaniu NHL. muzyka.

  www.apokalipsa-wolow.pl
 1. Witam. Zespół Apokalipsa, w którym wokalizuję ściera się dziś w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. Jeśli mielibyście ochotę zagłosować to: http://www.muzycznabitwa.prw.pl/bands/view/225/apokalipsa Tutaj można odsłuchać utwór dzisiaj. Pozdrawiam.
 2. Bronisław Wildstein szefem TVP

  Witam. Rzeczywiście z pewnym rozrzewnieniem czyta się owe wpisy z 2006 i 2007 o ówczesnym upolitycznieniu TVP. Pomijając tu już kwestię polityczną, zupełnie na chłodno mogę dodać jedynie, że 2006 r., pod wpływem zupełnie innego oblicza telewizji publicznej, zachęcony jej poziomem zacząłem płacić abonament. Obecnie od jakiegoś czasu mam wyrejestrowany i sprzedany odbiornik telewizyjny, i powiem Wam, że świat jest lepszy kiedy człowiek nie musi oglądać tego chłamu. Żeby tego było mało "dziennikarze" typu towarzysz Miecugow mówią, że to odbiorcy jest wina, bo ma on tylko takie oczekiwania (czyli sami sobie jesteśmy winni). Pozdrawiam.
 3. Apokalipsa

  Witam. Drodzy Forumowicze i Forumowiczki. Zespół Apokalipsa ma szansę zagrać na Przystanku Woodstock. Dużo zależy od Waszych głosów. Powtórzę za klasykiem gatunku: To co? Pomożecie Towarzysze? http://owsiaknet.pl/video/36072035 Dla przypomnienia utwór nazywa się "63 dni". Chyba konieczna jest rejestracja - ale się nie zniechęcajcie. Pozdrowienia.
 4. Witam. Można tylko pogratulować pasji i zaangażowania w temacie. Przeczucia Cię nie mylą Albinosie, według mnie to materiał o por. "Lasso" jest tym najlepszym, może dlatego, że po raz pierwszy spotykam się z tak obszernym i świetnym warsztatowo artykułem na ten wstydliwy temat. Wszystko idzie w bardzo dobrą stronę, masz bardzo dobry warsztat, jesteś dociekliwy i po prostu szukasz - no i inna sprawa, że wiesz gdzie szukać. Osobiście przeczytałem cały zbiór artykułów z ogromnym zainteresowaniem. Błędy - dodam, że drobne i raczej nieistotne - oczywiście są, ale żeby się do nich odnieść w sposób fachowy, potrzeba czasu, którego mi (wybacz) brakuje. Ogólnie to i tak by nic nie zmieniło, bowiem teksty są napisane bardzo dobrze. Pozdrawiam.
 5. Apokalipsa

  Płeć żeńska była, ale jej nie ma i zwała się "Koniec świata".
 6. Apokalipsa

  Otchłań to ja
 7. Apokalipsa

  Witam. Osobiście preferuję progresywny metal np. w wykonaniu Mudvayne czy Slipknot ale też Industrial, choćby w wykonaniu VOI VOD. A, że jestem wielkim miłośnikiem muzyki i duszę artysty sam wokalizuję w kapeli hard rockowej/heavy metalowej Apokalipsa. Obecnie jesteśmy w okresie promocji płyty "Niebyt", której sztandarowym produktem jest teledysk "63 dni", a który chciałbym Wam tu zaprezentować. To jest link do oficjalnej strony zespołu: http://www.apokalipsa-wolow.pl/ Po lewej stronie jest odtwarzacz mp3. Tam można odsłuchać jeszcze trzy inne utwory z płyty "Niebyt". Pozdrawiam i życzę miłego słuchania.
 8. Kedyw OW AK

  Cieszę się, to jeszcze trochę potrwa myślę, że kilka tygodni. Temat obszerny, przygotowuję się do niego od 9 miesięcy, więc cierpliwość się przyda Albinosie. A na lekturę portalu i serwisu "Polska Podziemna" zapraszam już teraz. Mam nadzieję, że znajdzie się kilka interesujących tematów i dla Ciebie.
 9. Kedyw OW AK

  Dziękuje za sugestie umieszczenia dwóch wersji, przyznam się, że o takim wyjściu myślałem . Wrócę jeszcze do plutonu 229. Z wersją J. Rockiego jest ten kłopot, że Pan Strzembosz na nią się powołuje w omówieniu okresu przed listopadem 1943 r. Tam wymienia "Szumskiego" na następcę "Stera". Natomiast w omówieniu okresu po listopadzie 1943 r., wskazuje na "Poraja" (powołując się tym razem na T. Huskowskiego), co jest zgodne z wersją podaną przez H. Witkowskiego. Czyli jakby zaprzecza sam sobie. I tu jest właśnie największy kłopot. Szczerze mówiąc można to zinterpretować jako błąd. Racja jest w tym, że kwestia jest ciężka do rozwikłania. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 10. Kedyw OW AK

  Witam. To mój pierwszy post na tym forum, więc wypadałoby się przedstawić. Nazywam się Radosław Butryński w sieci używam pseudo "Butryk" i jestem jednym z redaktorów portalu http://www.dws-xip.pl/ i twórcą serwisu "Polska Podziemna". Jestem na etapie prac końcowych nad materiałem omawiającym Kedyw OW, a ceniąc sobie wysoki poziom tego forum chciałbym zapytać o pewną rzecz, którą jak mam nadzieję uda się tu jakoś rozstrzygnąć. Otóż istnieje poważna rozbieżność pomiędzy Panami Witkowskim i Strzemboszem w omówieniu plutonu 229 z oddziału "DB-17", Obwodu Żoliborz. Henryk Witkowski wymienia jako dowódców: "Stera" a następnie po jego przejściu do "Parasola", w marcu 1944 r. - kpr. podch. Stanisława Świniarskiego "Sułtana", "Poraja". Natomiast Tomasz Strzembosz ("Oddziały szturmowe konspiracyjnej Warszawy") wymienia również "Stera" jako pierwszego dowódcę plutonu, natomiast określa datę jego odejścia na jesień 1943 r., i jego następcą czyni kpr. podch. Zygmunta Wisłoucha "Szumskiego", który u "Boruty" jest wymieniony jako ostatni dowódca plutonu 230. Zamieszanie się pogłębia w momencie, gdy Pan Strzembosz omawia obsadę plutonu w okresie po listopadzie 1943 r. i tam już jako bezpośredni następca "Stera" wymieniony jest, zgodnie z Panem Witkowskim, kpr. podch. Stanisław Świniarski "Sułtan". Żeby tego było mało Pan Strzembosz w opisie obsady plutonu 230 po listopadzie 1943 r., nie wymienia jako dowódcy pchor. Wiesława Rychłowskiego "Śmiegielskiego" i czyni następcą ppor. Kunerta " Schayera - kpr. podch. Zygmunta Wisłoucha "Szumskiego. Według mnie błąd popełnił tu Pan Strzembosz, ale mogę się mylić. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie. Butryk.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.