Jump to content

corolla77

Użytkownicy
  • Content count

    2
  • Joined

  • Last visited

About corolla77

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    II Rzeczpospolita
  1. Sąd Okręgowy we Lwowie na posiedzeniu niejawnym dnia 24 października 1929 r. po wysłuchaniu wniosku Prokuratora, postanawia zatwierdzić dokonane przez Starostwo Grodzkie we Lwowie zajęcie druku pod tytułem „Sztuka obłapiania”, Aleksandra FREDRY, z powodu całości artykułów, zawierających znamiona występku z § 516 ul. oraz zakazać rozpowszechniania powyższego druku. Sąd Okręgowy we Lwowie. Tekstów „Sztuki obłapiania”, poematu w IV pieśniach sporo w Internecie, nie będę wybierał za Czytelników. http://laurahuta.blogspot.com/2012/01/lwow-hrabiemu-nie-przepusci-i-sztuki.html
  2. W końcu września 1929 wystąpiła „Gazeta Warszawska”, a za nią kilka innych czasopism polskich przeciwko panu Stefanowi HALIBEJOWI, pełniącemu obowiązki wizytatora szkół w kuratorium lwowskim. Zarzuty te skierowane były przeciwko powołaniu pana Halibeja, jako biorącego udział w swoim czasie w powstaniu ukraińskim, do służby państwowej. W dniu 29 października Pan Minister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego Sławomir CZERWIŃSKI przesłał panu Halibejowi pismo następujące: (..........) http://laurahuta.blogspot.com/2012/01/jak-to-z-nacjonalizmami-bywao.html czy ktoś z Państwa zna sprawę kuratora Halibeja i jego dalsze losy ? Będę wdzięczny za podpowiedź.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.