Skocz do zawartości

Tomland

Użytkownicy
  • Zawartość

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Tomland

  1. George Burnett

    Znacie może jakieś książki lub artykuły dotyczące biografii a także opisujące podróż po Polsce, tego sławnego pisarza angielskiego, urodzonego ok. 1776 roku w Huntspill w Sumerset. Jedynie co mam w tej chwili to : Burnett George, Obraz obecnego stanu Polski, tł. Marek Urbański ; wstęp i koment. do wyd. polskiego Sławomir Górzyński, Warszawa 2008.
  2. Mam do napisania pracę magisterską na temat: "Symbole Rzeczypospolitej - barwy, godła i hymn w XX - XXI wieku (od 1919 do 2010 roku)". Muszę przedstawić jak zmieniły się te symbole na przestrzeni kolejnych konstytucji i ustaw. Muszę również odpowiedzieć na pytanie jak było używane godło i flaga przez instytucje publiczne i prywatne. Znacie może jakieś książki, artukuły, które poruszają ten temat ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  3. Witam! Mam zamiar pisać pracę magisterską na temat " Polska w oczach cudzoziemców na przełomie XVIII i XIX wieku", a dokładniej będę się zajmował okresem od I rozbioru Polski do utworzenia Królestwa Polskiego w 1815 roku. Posiadam już pewną literaturę, jak np. "polska stanisławowska w oczach cudzoziemców", czy "Cudzoziemcy o Polsce" Jana Gintla. Może znacie jakieś inne pozycje, które pomogą mi w pisaniu pracy i zrozumieniu dokładnie problemu.Czekam na propozycje. Pozdrawiam.
  4. Czy wiecie może jakie są rodzaje godła państwowego? Czy chodzi tutaj np. o pieczęcie, chorągie, bandery...? Potrzebuję też książki opisujące poszczególne rodzaje godła. Z góry dziekuję za podpowiedzi i ukierunkowanie mnie w dobrym kierunku.
  5. Stosunek opinii publicznej w krajach europejskich do rozbiorów Polski? Macie może jakieś informacje na ten temat?
  6. Rola hymnu na przestrzeni lat 1919 – 2010. Według was, w jakich okolicznościach jego znaczenie było największe i czym to się przejawiało?
  7. Praca raczej nie będzie poruszała symboliki jakiegoś określonego samorządu. Swoje rożważania mam zamiar opierać na wiadomościach charakterystycznych dla całego państwa polskiego.
  8. Znaki państwa polskiego - herb, barwy, hymn : katalog wystawy, Muzeum Niepodległości w Warszawie, [od 10 listopada 2004 do 13 lutego 2005 r. / słowo wstępne i oprac. red. Andrzej Stawarz ; szkic pt. Znaki Polski i Polaków: Stefan K. Kuczyński ; opis wystawy, oprac. katalogu, wybór fot. Helena Wiórkiewicz, Warszawa 2004. Lisowski Witold, Polskie symbole narodowe, Warszawa 1988. Orzeł Biały : herb państwa polskiego : materiały sesji naukowej w dniach 27-28 czerwca 1995 roku na Zamku Królewskim w Warszawie / pod red. Stefana K. Kuczyńskiego, Warszawa 1996. Wawrzykowska-Wierciochowa Dionizja, Mazurek Dąbrowskiego : dzieje polskiego hymnu narodowego, Warszawa 1977. Falkowski Zbigniew, Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej : tradycje i współczesność, Warszawa 2003. Russocki Stanisław, Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej : zarys dziejów, Warszawa 1978. Zasady ustroju III Rzeczypospolitej Polskiej, pod red. D. Dudka, Warszawa 2009.
  9. William Coxe

    Znacie może jakieś artykuły lub książki opisujące biografię Williama Coxe'a (1747-1828), popularnego w swoim czasie historyka.Wykształcony w Marylebone Grammar School, w Eton College i w Cambridge (King's College) w 1786 został wikarym w Kingston nad Tamizą. W 1784 roku w Londynie ukazało jego dzieło pt. "Travels into Poland, Russia, Sweden and Denmark".
  10. Jan Józef Kausch

    Znacie może jakieś jakieś artykuły lub książki opisujące biografię Jana Józefa Kauscha, urodzonego w 1751 roku w dzisiejszym Lwówku Śląskim?
  11. Fryderyk Schulz

    Znacie może jakieś jakieś artykuły lub książki opisujące biografię Christiana Fryderyka Schulza, literata niemieckiego i profesora historii w Mitawie, urodzonego w 1762 roku ? Jedyne co mam w tej chwili to nota biograficzna zawarta w książce "Polska stanisławowska w oczach cudzoziemców" Wacława Zawadzkiego.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.