Jump to content

Tomland

Użytkownicy
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

About Tomland

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 • Birthday 05/12/1988

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Czasy nowożytne

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Stosunek opinii publicznej w krajach europejskich do rozbiorów Polski? Macie może jakieś informacje na ten temat?
 2. Rola hymnu na przestrzeni lat 1919 – 2010. Według was, w jakich okolicznościach jego znaczenie było największe i czym to się przejawiało?
 3. Czy wiecie może jakie są rodzaje godła państwowego? Czy chodzi tutaj np. o pieczęcie, chorągie, bandery...? Potrzebuję też książki opisujące poszczególne rodzaje godła. Z góry dziekuję za podpowiedzi i ukierunkowanie mnie w dobrym kierunku.
 4. George Burnett

  Znacie może jakieś książki lub artykuły dotyczące biografii a także opisujące podróż po Polsce, tego sławnego pisarza angielskiego, urodzonego ok. 1776 roku w Huntspill w Sumerset. Jedynie co mam w tej chwili to : Burnett George, Obraz obecnego stanu Polski, tł. Marek Urbański ; wstęp i koment. do wyd. polskiego Sławomir Górzyński, Warszawa 2008.
 5. Praca raczej nie będzie poruszała symboliki jakiegoś określonego samorządu. Swoje rożważania mam zamiar opierać na wiadomościach charakterystycznych dla całego państwa polskiego.
 6. Znaki państwa polskiego - herb, barwy, hymn : katalog wystawy, Muzeum Niepodległości w Warszawie, [od 10 listopada 2004 do 13 lutego 2005 r. / słowo wstępne i oprac. red. Andrzej Stawarz ; szkic pt. Znaki Polski i Polaków: Stefan K. Kuczyński ; opis wystawy, oprac. katalogu, wybór fot. Helena Wiórkiewicz, Warszawa 2004. Lisowski Witold, Polskie symbole narodowe, Warszawa 1988. Orzeł Biały : herb państwa polskiego : materiały sesji naukowej w dniach 27-28 czerwca 1995 roku na Zamku Królewskim w Warszawie / pod red. Stefana K. Kuczyńskiego, Warszawa 1996. Wawrzykowska-Wierciochowa Dionizja, Mazurek Dąbrowskiego : dzieje polskiego hymnu narodowego, Warszawa 1977. Falkowski Zbigniew, Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej : tradycje i współczesność, Warszawa 2003. Russocki Stanisław, Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej : zarys dziejów, Warszawa 1978. Zasady ustroju III Rzeczypospolitej Polskiej, pod red. D. Dudka, Warszawa 2009.
 7. Mam do napisania pracę magisterską na temat: "Symbole Rzeczypospolitej - barwy, godła i hymn w XX - XXI wieku (od 1919 do 2010 roku)". Muszę przedstawić jak zmieniły się te symbole na przestrzeni kolejnych konstytucji i ustaw. Muszę również odpowiedzieć na pytanie jak było używane godło i flaga przez instytucje publiczne i prywatne. Znacie może jakieś książki, artukuły, które poruszają ten temat ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 8. William Coxe

  Znacie może jakieś artykuły lub książki opisujące biografię Williama Coxe'a (1747-1828), popularnego w swoim czasie historyka.Wykształcony w Marylebone Grammar School, w Eton College i w Cambridge (King's College) w 1786 został wikarym w Kingston nad Tamizą. W 1784 roku w Londynie ukazało jego dzieło pt. "Travels into Poland, Russia, Sweden and Denmark".
 9. Jan Józef Kausch

  Znacie może jakieś jakieś artykuły lub książki opisujące biografię Jana Józefa Kauscha, urodzonego w 1751 roku w dzisiejszym Lwówku Śląskim?
 10. Fryderyk Schulz

  Znacie może jakieś jakieś artykuły lub książki opisujące biografię Christiana Fryderyka Schulza, literata niemieckiego i profesora historii w Mitawie, urodzonego w 1762 roku ? Jedyne co mam w tej chwili to nota biograficzna zawarta w książce "Polska stanisławowska w oczach cudzoziemców" Wacława Zawadzkiego.
 11. Witam! Mam zamiar pisać pracę magisterską na temat " Polska w oczach cudzoziemców na przełomie XVIII i XIX wieku", a dokładniej będę się zajmował okresem od I rozbioru Polski do utworzenia Królestwa Polskiego w 1815 roku. Posiadam już pewną literaturę, jak np. "polska stanisławowska w oczach cudzoziemców", czy "Cudzoziemcy o Polsce" Jana Gintla. Może znacie jakieś inne pozycje, które pomogą mi w pisaniu pracy i zrozumieniu dokładnie problemu.Czekam na propozycje. Pozdrawiam.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.