Jump to content

PolakMały94

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About PolakMały94

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna
 1. Symbol orła bez korony

  Masz rację - chodziło mi o "obraźliwy". Po angielsku obraźliwy to "offensive" więc wydawało mi się że "ofensywny" ma też to znaczenie. Wygląda na to, że mam luki nie tylko z historii! Wydaję mi się że raczej dużo osób nie darzy sympatią okres PRL-u - więc chyba lepiej żebym go nie nosił, co nie? Ja urodziłem się już kilka lat po 1989, więc osobiście mi to nie przeszkadza, bo nie wiem jak w tych czasach było. No ale nie chcę wkurzać rodaków
 2. Symbol orła bez korony

  Masz rację, wygląda prawie identycznie do tego zdjęcia które załączyłeś. Kształt tła jest prostokątny a nie owalny, ale orzełek jest identyczny. Czy ten symbol jest obraźliwy bo symbolizuje komunizm? Czy jest jakiś inny powód?
 3. Symbol orła bez korony

  Czyli rzeczywiście nie powinienem nosić tego emblematu? Dlaczego godło z tego okresu jest obraźliwe, przez to, że jest z czasów komunizmu? Nie wiem dokładnie w jakich latach służył - może 1984 lub 1985? Z tego co wiem to był bardzo krótko, bo potem był na studiach.
 4. Symbol orła bez korony

  Witam! Nie wiem czy to jest właściwy forum na takie pytanie, ale nie wiem gdzie indziej pytać... No więc, jestem młodym polakiem który mieszka w stanach od wieku 9 lat (a mam teraz 17). Z powodu przeprowadzki do stanów w bardzo młodym wieku, nie udało my się nauczyć zbyt wiele o historii Polski. Mam bardzo ogólną wiedzę o ważnych punktach w historii, ale poza tym nie wiem prawie nic. Jak byłem ostatnio w Polsce, mój ojciec znalazł w swoim rodzinnym domu emblemat godła Polski który kiedyś był częścią jego wojskowego munduru. Tato sprezentował mi tego orzełka, więc przypiąłem go sobie do kurtki po powrocie do stanów (by reprezentować Polskę w stanach ). Wydawało mi się że to fajna pamiątka, taka z "duszką". Ostatnio podszedł do mnie starszy pan z Polski jak wsiadałem do autobusu i powiedział "trochę nie ładnie nosić tego orła". Przez to, że wchodziłem do autobusu nie miałem okazji go zapytać o co mu chodziło. Czy ktoś wie dlaczego ten pan mógł tak powiedzieć? Nie chcę nosić na kurtce jakiegoś obraźliwego emblematu, ale przez moje luki w wiedzy historii Polski na prawdę nie mam pojęcia o co mu mogło chodzić. Emblemat jest z munduru z lat 80-tych. Wygląda mniej więcej jak ten: http://www.zespolkoryta.osw.pl/Portals/0/Patron/orzel5-5.gif Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje!
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.