Jump to content

predator

Użytkownicy
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

About predator

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa
 1. Polityka zagraniczna Stalina

  Prosze pomozcie mi troche
 2. Polityka zagraniczna Stalina

  niestety nie jestem zbyt dobra z angielskiego
 3. Polityka zagraniczna Stalina

  1. Scharakteryzuj najważniejsze cele polityki zagranicznej Stalina w latach 1939 – 1945.
 4. Pakt Ribbentrop - Mołotow

  Co oznacza wyrażenie przekształcenia terytorialno-politycznego. 1. Na wypadek przekształcenia terytorialno-politycznego obszaru należącego do państw bałtyckich (Finlandia, Estonia, Łotwa i Litwa), północna granica Litwy tworzy automatycznie granicę sfery interesów niemieckich i ZSRR, przy czym obie strony uznają roszczenia Litwy do terytorium wileńskiego.
 5. Odzyskiwanie Granic Polski w 1918 roku

  No dobrze teraz rozumiem, czyli walka była koniecznoscią bo inaczej Polska utraciła by swoją niepodległosć... Muszę jakoś to wszystko w całosć zebrać i ładnie napisać. Dzieki za pomoc.
 6. Odzyskiwanie Granic Polski w 1918 roku

  Czy myslisz że gdby Polacy nie walczyli o granice kraju to Polska stała by znowu pod zaborami? Dla mnie też ale co by było gdyby Polska nie walczyła o te granice?
 7. Odzyskiwanie Granic Polski w 1918 roku

  Czyli masz na myśli że gdyby Polska powstała tylko w wyniku traktatów, nie odzyskała by tych granic które zdobyła walcząc o nie, tak?
 8. Odzyskiwanie Granic Polski w 1918 roku

  Proszę bardzo was o pomoc.
 9. Co by było, gdyby Polacy nie walczyli o granice po 1918 roku? Czy możliwe było powstanie państwa polskiego jedynie w wyniku traktatów międzynarodowych? Proszę rozpatrzeć krótko każdy z etapów walk o granice.
 10. a moze moglabym prosic o pomoc was w rozpisaniu troche tego?
 11. no niby w zadaniu jest napisane zeby wskazac te przyczyny a nie je opisac. A moj nauczyciel raczej chce po prostu to co na temat... no ale moze postaram sie troche to bardziej opsiac.
 12. zmęczenie wojną, nastroje rewolucyjne - brak rekrutów do uzupełnienia strat - brak środków na wojnę - wykończona gospodarka (głód itp.) - włączenie się Stanów Zjednoczonych do wojny
 13. Duzo ofiar,brak sprzetu,pozywienia itp,zle manewry wojskowe,brak ropy,choroby zakazne,przegrane wazne bitwy panstw osi ;
 14. Wskaż przyczyny klęski państw centralnych w czasie I wojny światowej.
 15. I wojna Światowa

  Prosze pomozcie....
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.