Jump to content

Vacat

Użytkownicy
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

About Vacat

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  III Rzeczpospolita
 1. Witam, czy wydano jakieś książki w j. pol., w których można przeczytać o napadzie Scytów na grody kultury łużyckiej leżące na terenie obecnego państwa polskiego, poza tymi pozycjami: Romuald Wojna "Wielki świat nomadów" Krzysztof Dąbrowski, Zbigniew Bukowski "Świt kultury europejskiej" Aleksiej Smirnow "Scytowie" Pozdrawiam.
 2. Dziękuję. Prosiłbym też o starsze książki, szczególnie wspomnianego wyżej Gieysztora. Wiecie może, skąd pochodzi ten fragment?
 3. Przepraszam, że odświeżę: otóż, według autorów do kontaktów tych miało dochodzić już w okresie powstawania w Grecji miast - państ.
 4. Dziękuję, ale najbardziej interesuje mnie handel Słowianami z terenów dzisiejszej Polski. Prosiłbym o tytuły książek, najlepiej napisanych przez prof. Aleksandra Gieysztora i Henryka Samsonowicza (ponoć zajmowali się tym zagadnieniem).
 5. Potrzebuję skanów podręcznika dla szkół średnich Roberta Śniegockiego - "Średniowiecze". Z góry dziękuję i pozdrawiam
 6. Moglibyście podać mi tytuły książek, w których przeczytam o handlu niewolnikami słowiańskimi?
 7. Wie ktoś może, jak nazywa się historyk który wypowiadał się o Konstytucji 3 maja w telewizji półtora miesiąca temu w wiadomościach (nie pamiętam na jakim kanale)? Nazwisko chyba kończące się na -ski, starszy siwy pan. Specjalista od XVIII wieku, ale tego też nie jestem na sto procent pewien. Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam Jeżeli moderator uzna, że wybrałem nieodpowiedni dział dla tego wątku, to przepraszam, dobrzeby go wtedy przenieść do Hyde Parku.
 8. Najwidoczniej. Ponawiam pytanie: wiecie, kto dokładnie stał za księciem Józefem?
 9. Dzięki, Amica. Szukałem informacji o tym osobniku, ale wygląda na to, że nie był Polakiem. Więc już mnie nie interesuje.
 10. Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, jestem osobą nieprzyzwoicie ciekawską. Tym razem mam do Was cholernie intrygujące pytanie. Otóż, Karola Skrzypek w swych wspomnieniach o kampanii wrześniowej ("Podkarpackim szlakiem Września") pisze o pewnym dzielnym, choć agresywnym oficerze: poruczniku Sz. Ten dowódca kompanii był żołnierzem 2 batalionu KOP "Delatyn". Może wspólnie ustalimy, jak się nazywał ów sadysta?
 11. Bardzo mnie to interesuje, bo stali za nim ponoć nieźli kozacy, "opaleni w prochu stu bitw" (cytat może być przeze mnie lekko przekręcony). Teraz pytanie: niby w jakich "stu" bitwach mieli się owi oficerowie tak "opalić"?
 12. Witam, W książce "Mówią tysiąclecia" autorstwa Krzysztofa Kowalskiego i Zygmunta Krzaka przeczytałem, że mieszkańcy dzisiejszej Polski byli w kontakcie z np. Babilonią. Prawda to? Pozdrawiam, Vacat
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.