Jump to content

Doro

Użytkownicy
 • Content count

  22
 • Joined

 • Last visited

About Doro

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Kontakt

 • Strona WWW
  http://jaroslawd.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź
 1. Przepraszam, że dopiero po takim czasie odpisuje... Dokładnie tak jak napsiał secesjonista, był to błąd w tekście, za który oczywiście przepraszam... Słuszne jednak pytanie, jak obejrzenie serialu wpłynie na odbiór komiksu? Pozdrawiam
 2. Dziś kolejna z recenzji komiksowych. Opowiadająca jeden z epizodów desantu w Normandii. W roli głównej 101 Airborn Screaming Eagles. 101 Airborn Screaming Eagles - Normandia 6 czerwca 1944
 3. Ciekawy tekst o propagandzie w wersji... animowanej. KRÓLIK BUGS i KACZOR DONALD W SŁUŻBIE WOJENNEJ PROPAGANDY
 4. KRÓLIK BUGS i KACZOR DONALD W SŁUŻBIE WOJENNEJ PROPAGANDY Bardzo fajny tekst. Polecam. EDIT: Secesjonista - masz zupełnie racje, nie zauważyłem tematu. Jak cos to można ciąć.
 5. Niedawno zakończyłem lekturę książki "Bez retuszu". Zapraszam do przeczytania mojej recenzji i jeszcze mocniej zachęcam do przeczytania tej książki. LINK DO RECENZJI --> Władysław Cehak - Bez retuszu Notka wydawcy:
 6. Westerplatte - Załoga śmierci.

  linki do dwóch sklepów, gdzie można zakupić: gildia.pl sklep sklep INCAL
 7. Recenzja drugiego wydania komiksu o obrońcach Westerplatte. Westerplatte - Załoga śmierci. zapraszam do czytania. ps. zauważylem, że w tym dziale, tylko jedna osoba wpisuje recenzje. Jeśli nie można swoich dodawać to proszę o usunięcie lub jeszcze lepiej przeniesienie.
 8. "Tajemnice II wojny światowej" - wystawa

  Taki był jej tytuł - "Tajemnice II wojny światowej", nie ja go wymyśliłem...
 9. Jest, gdzieś dostępne to zdjęcie? Czy to jest to? POLSKA W PROPAGANDZIE I POLITYCE III RZESZY Czytał ktoś z Was tą książke?? Jest w niej coś ciekawego i wartego wydanych pieniędzy?:)/>
 10. Witam, od października w łódzkim Experymentarium oglądać można było wystawę p.t. - "Tajemnice II wojny światowej". Zapraszam do przeczytania, krótkiej relacji z tej wystawy i obejrzenia zdjęć. Nie wszystkie są opisane, jak ktoś z Was, będzie wiedział co przedstawia dane zdjęcie, jaką broń, to można śmiało wpisywać, to uzupełnie podpisy. Ciekawa jest historia Fanty, przedstawiona na tej wystawie i opisana przeze mnie w drugiej części. Zastanawiam się też, jakie inne gry planszowe były popularne w czasach wojny? Zapraszam do oglądania: Relacja + 1 część zdjęć II część zdjęć + tajemnicza historia Fanty III Część zdjęć (m.in. gazety propagandowe) Pośród zdjęć zobaczyć można m.in. - makieta Wilczego Szańca, - makieta baraku, w którym przeprowadzono próbę zamachu na Hitlera, - motocykle wojskowe BMW, - mundury, - broń, - rzeczy użytku codziennego, - gry towarzyskie - środki lecznicze, - wiele innych. Ps. wystawa jest otwarta do końca listopada, więc jest jeszcze kilka dni dla zainteresowanych.
 11. nie rozumiem tego plakatu w kontekście Stalingradu...można prosić o wyjaśnienie? i tak mi się nasunęło pytanie po ostatnim plakacie, a nie trafiłem do tej pory na informację o tym. Jak były traktowane w Niemczech prostytutki? tzn. było to zakazane, a panie np. wywożone do więzień czy całkowicie legalne? Oczywiście nie mówię o pannach dla dygnitarzy tylko dla przeciętnego mieszkańca. I jak do tego odnosiła się propaganda?
 12. Powiem ci, że nie spodziewałem się, że otrzymam takie materiały. Wiem, że trochę słodzę, ale naprawdę jest to dla mnie niezwykle ciekawy temat i są to nieocenione materiały dla mnie! Pozdrawiam serdecznie i poproszę o następne jeśli ci się nie nudzi pomaganie innym:) Ps skąd wiadomo, że pani na zdjęciu to Ewa Braun?
 13. rzeczywiście mocno naciągane, natomiast zastanawia mnie jaki ten gest miał znaczenie propagandowe jeśli chodzi o Hitlera? Co on oznaczał? Zapewne nie był przypadkowy. Oglądając jeden z filmów o Hitlerze (niestety nie pamiętam tytułu), była mowa o tym, że wszystko w jego otoczeniu od pochodni, sztandarów, swastyki, kolorów sztandarów (czerwony), a kończąc na jego sławnych wąsach miało swój specjalny cel i czemuś służyło, że było celem propagandowym..niestety nie jestem w stanie odnieść tego do żadnych badań, jeśli takie były robione.
 14. Nie znalazłem takiego tematu, a warto się nim zainteresować. Jedna z większych masakr ludności urządzona przez nazistów w Łodzi, miała miejsce podczas likwidacji tego obozu. Z opowieści dziadka, który niestety był jednym z więźniów, skąd wywieziono go na prace przymusowe do Niemiec pamiętam jak opowiadał, o tym, że więźniowie podczas likwidacji , aby uniknąć ognia, który został podłożony, aby spalić całe więzienie wchodzili do beczek z wodą, albo wyskakiwali (najczęściej zabijając się) przez okna... ci którzy jakimś cudem przeżywali byli rozstrzeliwani. Życie uratowało ostatecznie 30 osób. Dziś jest tam muzeum ze stałą i czasową ekspozycją. http://pl.wikipedia.org/wiki/Radogoszcz_%28wi%C4%99zienie%29 <-- wikipedia o Radogoszczu http://www.muzeumtradycji.pl/page/index.php?str=109 <-- strona muzeum W tej chwili są dwie wystawy stałe: Łódź i Ziemia Łódzka w latach wojny i okupacji 1939 - 1945 Wystawa stała ukazuje losy i życie codzienne mieszkańców Łodzi i regionu Łódzkiego w okresie okupacji niemieckiej. WYSTAWA JEST AKTUALNIE MODYFIKOWANA OTWARCIE ZMIENIONEJ EKSPOZYCJI NASTĄPI 1 WRZEŚNIA 2011 r. Radogoszcz 1939-1945 Wystawa stała poświęcona dziejom Rozszerzonego Więzienia Policyjnego na Radogoszczu w latach 1939 - 1945. i dwie czasowe: „Katyń. Prawda i Pamięć”. trwa od: 2 czerwca 2011 trwa do: 30 czerwca 2011 KATYŃ - ZBRODNIA POLITYKA MORALNOŚĆ "Tragiczne wydarzenia na wiosnę 1940 r. w Katyniu, Charkowie i Miednoje są rozdziałem w martyrologium polskim, który nie może być zapomniany. Ta żywa pamięć powinna być zachowana, jako przestroga dla wszystkich pokoleń". JAN PAWEŁ II do Rodzin Katyńskich na audiencji specjalnej Watykan, 13 kwietnia 1996 r. trwa od: 5 kwietnia 2011 trwa do: 30 czerwca 2011 Na stronie można przeczytać również o stacji Radegast, oraz o Łodzi w latach 1939-1945 Edit - ortografia
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.