Jump to content

maciek67

Użytkownicy
 • Content count

  2
 • Joined

 • Last visited

About maciek67

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność
 1. EKD / WKD

  Widzę, że Panowie nie mozecie spac Z tego co wiem po uruchomieniiu EKD do Grodzska zstały przeniesione fabryki z Warszawy ( tylko jakie )? Chociaż juz od 20-tu lat nie mieszkam w Grodzisku , to pamiętam kolejkę a szczególnie zimy jak rzucaliśmy z kumplami w przejeżdżającą kolejkę pigułami ze śniegu. ( STRASZNA GŁUPOTA ) Ale to przypadłość dzieci. Burmstrz burmistrzem a kolejka jezdzi od 1927 roku. Dzięki niej ludzie mają pracę i dojazd do pracy, szkoły, na targ środowy,............................itd. Wzdłuż kolejki powstały nowe osiedla, rozbudowały się Piaskowa, Brzózki..... Maszynownia ( STACJA REMONTOWA ) na ostatnim przystanku to też zapewne kilka miejsc pracy. Zadaję sobie pytanie czy gdyby nie EKD/WKD grodzisk wyglądał by tak samo. II wojna ś. to też ciekawy okres i szmuglowanie do stolicy co sie dało. Ustawianie z wagonów klejki EKD barykad we wrześniu 39-go roku. To wszystko było interesujące ,ale pozostaje pytanie jaki wpływ miała na rozwój miasta?
 2. EKD / WKD

  Witam. Jak myślicie, czy powstanie połączenia miedzy Warszawą a Grodziskiem jakim bya kolej EKD wpłynęła na rozwój miasta? Ciekawe co sądzicie o możliwościach jakie EKD dała mieszkańcom Grodziska.Historia EKD jest bardzo ciekawa. Pewnie są tacy, którzy nie wyobrażają sbie Grodziska bez tej kolejki.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.