Jump to content

solka

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About solka

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność
 1. Egipt objazdowo

  Wycieczka objazdowa po Egipcie. Od Abu Simbel do Kairu. Autokarem. Bo warto
 2. Egipt objazdowo

  Na prośbę Mariusza70. Z chęcią porozmawiam o mojej ulubionej wyprawie. Tylko od czego zacząć?
 3. Książki dla fascynatów

  Właśnie nie mogę sobie przypomnieć. Jeden, który pamiętam to KV14 Tausert i Setnach. Do drugiego wspinaliśmy się po schodach więc chyba był to KV34 Totmesa III, a kolejny wybraliśmy z polecenia przewodniczki - były w nim niedokończone freski. Widać jak uczeń narysował, mistrz poprawił rysunek i później zabierali się za rycie. Mam nadzieję, że rozumiesz co piszę, bo mi słów brak po całodziennej pracy. Co do masowej turystyki zgadzam się w 100%. Osławione piramdy okazały się mało ciekawe do takiego Karnaku, który oblecieliśmy w małej części kurcgalopkiem. 2 godziny w Muzeum w Kairze to porażka (ledwo zdążyłam pooglądać mumie, o których zawsze marzyłam i biegiem lecieliśmy pooglądać skarby Tutanchamona). Nie wspomnę już marnowania czasu i naciągania naiwnych na złoto, perfumy czy papirusy w galerich, perfumeriach itp. :/ No dobra, kupiłam Poczet Faraonów na początek. Wygrał z Leksykonem ilością stron. 377 o zdecydowanie za mało.
 4. Książki dla fascynatów

  Bo trzeba było dopłacać...
 5. Najbardziej znana mumia egipska

  Na mnie największe wrażenie zrobiła mumia Ramzesa II i Hatszepsut.
 6. Tajemnica Tutanchamona ujawniona!

  A mnie się wydawało, że Młodsza Dama z grobowca KV35 to właśnie Kija i że badania DNA udowodniły, że była matką Tutanchamona. Bzdury na tym Discovery pokazują?
 7. Książki dla fascynatów

  Wielkie dzięki za szybki odzew. Mam z czego wybierać na początek. Co do moich odwiedzin w Egipcie to zafundowałam sobie objazd od Abu Simbel do Kairu - było fantastycznie, ale zdecydowanie za krótko. Jeśli chodzi o cenę za wstęp do sali mumii to dałabym więcej gdyby było trzeba. Zresztą jako jedyna z grupy weszłam też do grobowca Tutanchamona. ;)Jak dla mnie spojrzenie w twarz sprzed kilku tysiecy lat jest niesamowitym przeżyciem. Prawdziwe tchnienie historii.
 8. Witam, jako nowa na forum proszę o polecenie książek, które pomogłyby mi zapoznać się szerzej z historią Starożytnego Egiptu. Moja dotychczasowa wiedza bierze się głównie z programów na kanale Discovery więc jest niewielka. Jednak od zawsze fascynuje mnie Egipt i jego historia, a w szczególności mumie. Chwile spędzone w towarzystwie mumii królewskich w Kairze wspominam jako jedne z najpiękniejszych w życiu. Doradźcie jak amamtor może usystematyzować swoją wiedzę gdyż zamierzam poświęcić trochę czasu na moje ulubione hobby. Pozdrawiam.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.