Jump to content

Biała Magia

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Biała Magia

 • Birthday 12/05/1995

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Epoka napoleońska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. Dodałabym jeszcze, że Marengo było ugruntowaniem rosnącej potęgi Pierwszego Konsula. Gdyby Napoleon przegrał wtedy, kto wie, czy losy świata nie potoczyłyby się zupełnie inaczej. , A... mam sentyment do Austerlitz, sama nie wiem dlaczego, ale może po prostu pokochałam słońce Austerlitz, symboliczną w swej dacie bitwę itd.
 2. Wygląd Napoleona

  Prawdopodobnie chodzi o rzeźbę Canovy: Rzeczywiście budowy niezwykle harmonijnej. W gruncie rzeczy wyobrażam sobie Napoleona jako przystojnego mężczyznę Warto też wspomnieć, że wiele osób tamtego okresu np. chociażby Anetka Potocka wspominały o szczególnym spojrzeniu Cesarza, pod którym "mieszali się" Ci którzy zawinili i które dosłownie przysłowiowo "prześwietlało" delikwenta
 3. Najpiękniejsze chwile...

  Mnie wzrusza większość wymienionych przez Was epizodów. Dodam jeszcze do tego noc przed Austerlitz. Gdy Napoleon wracał z ostatniego rekonesansu przed bitwą, któryś żołnierz zapalił pochodnię, by oświetlić Cesarzowi drogę. Potem zrobił to drugi i dalej następni. Wkrótce obóz francuski rozświetlało tysiące naprędce stworzonych pochodni; słychać było gromkie wiwaty z okazji pierwszej rocznicy koronacji cesarza. Napoleon nazwał potem tę noc "najpiękniejszą w swoim życiu"!
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.