Jump to content

szaser

Użytkownicy
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

About szaser

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Epoka napoleońska
 1. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  8 Armia bufona Monty'ego.
 2. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  Gen.Kopański otrzymał ,,dar bezcenny''.... łóżko polowe. Daję szansę innym.
 3. Kibol to gorący zwolennik swojej drużyny,który jest z nią na dobre i złe,u siebie i na wyjezdzie.Sprostytuowano to okreslenie/ciekawe kto to zrobił pierwszy/,i dziś oznacza to stadionowego chuligana. Szalikowiec-bandyta,tu się po części zgodzę.Wystarczy spojrzeć na wypasione mordy z szalikami na szyjach w lożach dla VIP-ów.Ilu wśród nich jest aferzystów,mafiosów itp. Ilu właścicieli klubów to nie tylko biznesmeni ale także jego sympatycy?.Taki Walter ma w d... Legię jako klub sportowy.Dla niego to tylko biznes. Czy hasła j... PZPN,tusk ty matole spiewają li tylko kibice z Żylety,Galery itp.Wykrzykuje to cały stadion.Bo kibic widzi co się dzieje.Widzi przekręty Laty,Drzewieckiego,Tuska.Przerywanie meczu gdy na trybunie pojawi się transparent typu 17.IX.1939-Pamiętamy.Komu on przeszkadza,zakłóca spokój na stadionie?.Podczas meczu z Francją w Paryżu nasi kibice wywołali zadymę.Czy Kolega wie dlaczego?,podały to do wiadomości media tak pomstujące na ,,polskich bandytów''?.Czy na widok gestu podcierania sobie tyłka Polską flagą Ciebie by nie ruszyło!!!!!. Poza tym na mecze chodzą LUDZIE,OBYWATELE,którzy widzą co się w Państwie dzieje,i mają prawo do wyrażenia swoich uczuć.Bo polityka,była jest i będzie wokół nas,także na stadionie. A burdy na stadionach są ,we Włoszech,Francji,Niemczech,Holandii/coś chyba Kolega wybiórczo ogląda filmiki na you tubie/.Ale o tym sza..,lub jak najmniej.Żeby wyglądało na to że to tylko w Polsce.
 4. Panowie,a czy nie czujecie,że tak naprawdę chodzi o tępienie zorganizowanej grupy/grup/ludzi,którzy bez ogródek wyrażają swój stosunek do obecnej władzy!!!!.Pamiętacie chyba czym był stadion m.in Lechii Gdańsk w latach 80-siątych. Polecam odsłuchanie audycji rozmowy niedokończone w R.M z niedzieli 19.VI.
 5. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  A ja czekałem,i czekałem..... Kiedy Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich obejmowała w obronę Tobruk,jej dowódca otrzymał od dowódcy luzowanej 18 brygady australijskiej pewien prezent.Jaki?.
 6. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  Gen.Buckner dow.10 armii USA/w wyniku ostrzału artyleryjskiego/. Gen.Ushijma.dow 32 armii/samobójstwo/. Obaj na Okinawie,w VI 1945.
 7. Euro w Polsce

  A Herr.Tusk jakoś dziwnie ostatnio umilkł w temacie przystąpienia POlski do Strefy Euro. Kolego gregski jakoś tak się składa,że większość owych ekonomistów niedawno jeszcze była ,,za'',a nawet więcej.
 8. Jedwabne - normalność czy wyjątek...

  1/Kto w Polsce ustanawia prawo?-rabini????. Śp.Profesor Jan Moor-Jankowski:prof.medycyny sądowej w New York University School of Medicine,członek Akademii Francuskiej.W latach 1969-74 konsultant medyczny przy RZĄDZIE IZRAELA. -,,Ograniczona ekshumacja zwłok,jaką przeprowadzono w Jedwabnem jest naukowym i prawnym nonsensem nie do zaakceptowania w żadnym cywilizowanym kraju''. -,,Polska nie jest teokracją,gdzie prawa religijne mogą blokować świeckie badania". -,,PAŃSTWO IZRAEL ZEZWOLIŁO na prowadzenie tego typu analiz.'' -,,Tutaj w Ameryce są również Zydzi i ortodoksyjne odłamy.Jeżeli jednak trzeba zrobić autopsję,to sędzia ją nakazuje i nie ma mówienia,że nie można bo moja religia zakazuje,,. 2/Niemcy dawali broń dla obrony przed UPA.A wyglądało to tak: Niemcy dają broń-UPA atakuje-Polacy się bronią-atak odparty-wpadają Niemcy-skąd broń?-pod mur-rozwałka. Po ucieczce Niemców z inspiracji Rosjan powstały tzw.,,Istriebitielnyje bataliony''do obrony przed banderowcami.Broń była od Rosjan i używana przeciw upowcom nie Żydom. Polecam:W i E.Siemaszko.,,Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-45''. Kormana, prof.Prusa,Poliszczuka polecam również chociaż niektórych forumowiczów uchodzących tu za guru,skręca na widok tych nazwisk jak po saksońskich kiełkach.
 9. Jedwabne - normalność czy wyjątek...

  Dlaczego w Jedwabnem dokonano tylko częściowej ekshumacji,to wyjątek czy normalność?. W miejscu zbrodni m.in pomiędzy szczątkami ofiar znaleziono ok.100 karabinowych łusek/Mauser/.Czyżby Niemcy dali Polakom broń do ręki?.To wyjątek czy normalność?.
 10. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  chodziło o porucznika Hansa Karla Mayera z I/JG 53. Proszę chętnego o zadanie pytania.
 11. Najgorsza kampania

  Hiszpania,co przyznawał sam Napoleon. Uderzył na Rosję nie czekając aż zrobi to Rosja. I jeżeli już to Wielka Armia.
 12. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  UPS...Trochę namieszałem z tym chrztem bojowym.To były jego 12-16 zwycięstwa.Reszta się zgadza. Przepraszam.
 13. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  Dzięki. 1xHurricane,2xBattle,2xBlenheim.Tak wyglądał chrzest bojowy jednego z hitlerowskich pilotów myśliwskich.Wszystko ,,kosztem''120 pocisków-20mm,i 560-7,92mm.O kogo pytam?.
 14. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  W wiązaniu krawata
 15. Karabin honorowy

  Broń honorowa zastąpiła królewskie ordery/dekret z 30 lipca 1791r/.Przyznawano ją jako wyróżnienie za szczególne męstwo na polu bitwy.Były to jak piszesz karabiny,karabinki kawaleryjskie,złote trąbki,pałeczki doboszów,granaty artyleryjskie noszone jako odznaki na mundurze.Za bardziej wybitne czyny przyznawano szable honorowe zwłaszcza generałom.Każdemu odznaczonemu przysługiwał wyższy żołd. Jako że była to nagroda przyznawana wyłącznie wojskowym,Napoleon uznał to za krzywdzące i 19 maja 1802r.wprowadzono order Legii Honorowej.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.