Jump to content

kaczmilk

Użytkownicy
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

About kaczmilk

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska
 1. Tworzymy polską grę o II Wojnie Światowej online

  Trochę czasu minęło. Gra zyskała nową grafikę. Wystartował nowy świat i wersja angielska. W grę grają gracze z całego świata, a więc starcia pomiędzy państwami są naprawdę międzynarodowe. Zapraszam do obejrzenia filmiku z gry: http://www.youtube.com/watch?v=k_0JNiDlwmE&feature=share
 2. Tworzymy polską grę o II Wojnie Światowej online

  Super. Wielkie dzięki. Każdy gracz, który powie nam co jest nie tak i co można byłoby zmienić to skarb Tym sposobem za 2-3 miesiące będziemy mieli naprawdę fajną grę.
 3. Tworzymy polską grę o II Wojnie Światowej online

  Widzę, że napisałeś posta 1.11, czyli zgodnie z logami w chwili w której akurat serwer leżał. Trwało to może 3-4 godziny i był chyba takim jedynym incydentem od dłuższego czasu. Może spróbuj jeszcze raz? EDIT: Co więcej widzę, że Twoje konto jest aktywne, masz prowincję Leszno. Więc może po prostu spróbuj się zalogować...
 4. Jak daleko była III Rzesza od pokonania ZSRR?

  Dzięki za cytat. Generalnie piszę z pamięci, a czytałem te książki jakiś czas temu. Wracając do meritum. Wszystko to pokazuje jakie było nastawienie ludności radzieckiej w 1941 roku, jakie było ich morale, stosunek do reżimu i Stalina. Wydaje się, że gdyby w tym czasie Niemcy to wykorzystali, mogliby skończyć wojnę jeszcze tego samego roku z dużymi formacjami RONA walczącymi u boku. Byli zbyt pewni siebie chcąc bezwarunkowej kapitulacji, upodlenia i wyniszczenia narodu rosyjskiego. Moim zdaniem powodzenie planu Barbarossa nie przekreślił generał zima, tylko generał pycha.
 5. Jak daleko była III Rzesza od pokonania ZSRR?

  Ja ze swojej strony polecam pozycję "Moskwa 1941 - Rodric Brathwaite" w której znajduje się cały rozdział 12-ty Panika, opisujący to co się działo w Moskwie w trudnych miesiącach w których Niemcy zbliżali się do miasta. Rozstrzelano prawie 900 osób za szerzenie defetyzmu i wychwalających Hitlera. Jeszcze więcej osób aresztowano i wywieziono. Warto też zagłębić się w pozycję Wojna Iwana, gdzie opisane są poglądy zwykłych żołnierzy, którzy nie widzieli sensu dalszej walki. Te postawy na pewno nie były spowodowane chęcią zgotowania entuzjastycznego powitania najeźdźcom. To była mieszanka rezygnacji, desperacji, wycieńczenia, strachu i przerażenia. Wielu nie widziało już sensu dalszej walki, gdyż niepewność tego co przyniesie hitlerowska okupacja była porównywalna z fatalizmem i pogardą śmierci wymuszaną na zwykłych żołnierzach przez ich oficerów. Jak będę miał trochę więcej czasu znajdę precyzyjny cytat mówiący o wywieszaniu flag ze swastyką. Raczej to pojedyncze incydenty, szybko "naprawione" przez NKWD.
 6. Jak daleko była III Rzesza od pokonania ZSRR?

  W tym momencie źródła dokładnie nie podam, ale opis zdarzenia pochodzi z jednej z książek, które czytałem jakiś czas temu: Moskwa 1941, Plan Barbarossa lub Wojna Iwana. Incydent miał miejsce w momencie, w którym wojska niemieckie zajęły już jedną z zajezdni tramwajowych na przedpolach Moskwy, z której tramwaje jechały bezpośrednio na Plac Czerwony. Pogłoska o wkraczającym do Moskwy Wehrmachcie szybko rozniosła się po mieście. Oczywiście panikę szybko opanowano, flagi hitlerowskie pozrywano, sprawcy wywieszenia flag... zapewne zniknęli w tajemniczych okolicznościach, ale fakt pozostaje faktem.
 7. Jak daleko była III Rzesza od pokonania ZSRR?

  Nie można pominąć faktu, że Wehrmacht przegrał największą wojnę o serca ludzi żyjący w republikach radzieckich. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w chwili rozpoczęcia wojny naród radziecki żył w terrorze komunistycznym już od ponad 20 lat. Nie wspomnę też o wewnętrznych antagonizmach takich jak fakt, że Ukraińcy nienawidzili Rosjan za fakt wyniszczenia ich społeczności w trakcie trwania wielkiego głodu. Mało mówi się o fakcie, że w początkowej fazie wojny miasta radzieckie w niektórych przypadkach witały najeźdzców jak wyzwolicieli. W chwili kiedy Wehrmacht zbliżał się do Moskwy, w samym mieście mieszkańcy wywiesili z własnej inicjatywy flagi ze swastykami jawnie szydząc z bolszewickiego reżimu. Klęska Armii Czerwonej 1941 roku też miała z tym sporo wspólnego. Nikt tak naprawdę nie chciał umierać za Stalina. Niemal każdy w ZSRR doświadczył jakiejś formy terroru i ucisku z jego strony. Karta odwróciła się w momencie, w którym linia frontu zadrżała i żołnierze radzieccy zobaczyli na własne oczy masakry, które dokonywały się na ludności cywilnej, zniszczenia miast, głód. Wiedzieli o braku poszanowania dla pokonanych, o rozstrzeliwaniach pojmanych żołnierzy. Propaganda sowiecka też zrobiła swoje w rozpowszechnianiu tych informacji. Naród Niemiecki przestał w oczach zwykłych ludzi być postrzegany jako wyzwoliciel, niosący cywilizację zachodu i normalność. Żołnierze sami z siebie zaczęli walczyć z kilkukrotnie większą determinacją. To że mówi się o wojskach NKWD stojących na tyłach nacierającej Armii Czerwonej to jedno, ale ze wspomnień zwykłych żołnierzy wynika, że w końcowej fazie wojny ich zwykła nienawiść do Niemców była tak duża, że żadne NKWD nie było już potrzebne. Jeszcze w 1941 takiej nienawiści i determinacji po prostu nie było, a nienawiść skierowana była raczej w stronę ich własnych dowódców, komisarzy politycznych i Stalina.
 8. Tworzymy polską grę o II Wojnie Światowej online

  Fajnie. W razie pytań/problemów/sugestii jest kilka osób, które działają i odpowiadają bezpośrednio na forum gry.
 9. Tworzymy polską grę o II Wojnie Światowej online

  Proszę spróbować raz jeszcze. Przez 2-3 godziny mieliśmy problem z serwerem, ale został już naprawiony.
 10. Witam, jeżeli dział nie jest odpowiedni to na wstępie przepraszam i proszę administratora o przeniesienie tematu. Wraz z grupą znajomych postanowiliśmy utworzyć darmową grę na przeglądarkę, która będzie w stanie symulować działania w trakcie II wojny światowej. Nazwaliśmy ją Stratis Imperia. Obecnie poszukujemy testerów samej funkcjonalności, osób z żyłką historycznego zacięcia, które mogłyby podsunąć nam kilka cennych uwag. Chętnych do wzięcia udziału w testach ALFA funkcjonalności tej gry strategicznej online serdecznie zapraszam na http://www.stratisimperia.pl Gra może posiadać jeszcze kilka błędów. Szata graficzna i układ interfejsu będzie wymieniany, stąd na razie funkcjonuje w wersji roboczej. Prosimy zatem o tymczasową wyrozumiałość Cel gry to zbudowanie wśród graczy silnego gospodarczo i militarnie państwa oraz pokonanie wspólnych wrogów. Jeżeli lubisz: - strategie czasu rzeczywistego - HEX-y - tematykę II wojny światowej - wierne symulacje - historyczne realia - połączenie wielu elementów gospodarki, strategii, polityki - współpracę i jednocześnie rywalizację tysięcy graczy online - wielkie bitwy na dużych mapach z udziałem tysięcy jednostek kierowanych przez różnych graczy ... to być może będzie to gra dla Ciebie. Wszelkie uwagi, pomysły, zgłoszenia błędów, ulepszeń od doświadczonych graczy bardzo mile widziane. Równolegle z testami będziemy prezentować screenshoty powstającej właśnie nowej szaty graficznej. Pozdrawiamy, Zespół Stratis Imperia
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.