Jump to content

Kris1910

Użytkownicy
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

About Kris1910

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Średniowiecze na 1410r. się nie kończy
 2. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Zakon krzyżacki? W taki razie trzeba dodać Królestwo Polskie
 3. Polskie kolonie

  Z pewnością na populacje wpłynęły wojny A gdyby było 40 mln to po co kolonizować, jak można by było zrobić armie i podbijać sąsiadów:D Oczywiście jeśli by zaopatrzenia było pod dostatkiem.
 4. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Na pewno zmieniło. A gdyby trwało dłużej?
 5. Polskie kolonie

  Niestabilna sytuacja kraju, sporo wojen, za dużo przywilejów dla szlachty, chociaż z pewnością chcieli by nowe tereny Gdyby Polska nie miała na głowie Turków, Szwedów, Kozaków, Rosjan z pewnością coś by skolonizowała. Moze nie "Madagaskar" bo czy o istnieniu wyspy wiedzieli to nie wiem Ale wyspy na Morzu Bałtyckim i poszerzanie swych dotychczasowych terenów.
 6. "dziedziczenie tronu" Wybór króla poprzez elekcje, np. w Polsce przyczynił się do.. sami wiecie do czego. Gdyby było dziedziczenie tronu z pewnością nie byłoby tak znakomitych władców Polski jacy byli wybrani poprzez wolną elekcje. Ale za to szlachta tak bardzo by się nie troszczyła tylko o siebie.
 7. Jaka była największa dynastia nowożytnej Europy?

  Jagiellonowie. Jestem patriotą A poza tym, warto dodać, ze była to jedna z najbardziej liczących się dynastii w historii Europy.
 8. Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

  Bitwa pod Termopilami. Oraz chciałbym podbić pół świata u boku Aleksandra Wielkiego
 9. Najpotężniejsze państwo średniowiecza

  Popieram większość Bizancjum - W końcu oni pozostali po podziale Rzymu A co do Franków. Moim zdaniem za krótki czas świetności. Gdyby państwo się utrzymało na pewno zmieniłoby oblicza Europy wciągu następnych wieków.
 10. Wszyscy wiedzą, ze na początku Niemcy i komuniści byli zgodni wobec siebie. świadczy o tym m.in. podział Polski. Jednak długo to nie trwało i doszło do wojny, w której po obu stronach zginęło wielu żołnierzy. Dlatego mam pytanie. Jak potoczyły by się kampanie wojenny, gdyby nigdy nie doszło do wojny Niemców z ZSRR? Na czym skupiliby się naziści a na czym komuniści? chodzi mi o podboje. I czy możliwy by był sojusz Japonii z ZSRR przeciw USA? Mam też i 2 ;] Coby było gdyby, mieli sojusz ze sobą do końca? tzn. nigdy nie doszło by do wojny tylko by se sobą współpracowali. Czy doszłoby do wcześniejszego działania amerykanów w europie? A może Wielka Brytania została by prędzej czy później podbita? Co wy o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji.
 11. Mega wojna

  A NATO? na czym by się skupiło? Niedawno wyciekły informacje o obronie krajów sąsiadujących z Rosją. I 2 pytanie. Czy Polska byłaby w stanie gospodarczym wziąśc udział w wojnie?
 12. Co by się stało, jeśli w okolicach XVII w. Został zawarty sojusz miedzy Polska a Osmanami? (Czy w ogóle mogło to być możliwe?) Jakie były by skutki? Czy Turcy Podbili by Węgry i kontynuowali wojnę z Habsburgami? Co by się stało z Polską w oczach papiestwa? Czy doszło by do rozbiorów Polski?
 13. Capricornus chciałem napisać powstanie Krzyżaków na terenach Polski, to to samo co sprowadzenie ;D A tak se teraz myślę, czy skutkami mogłoby być Umocnienie terenów granicznych z zakonem? W prawdzie Kazimierz sporo wybudował zamków i i ogradzał miasta, ale czy za czasów Łokietka i wcześniej powstały silne twierdze?
 14. Jakie byłe pozytywne skutki powstania Zakonu Krzyżackiego? Bo z pewnością jakieś były np. Rozwój gospodarczy ziem które później trafiły do Polski. Pytam się, gdyż pisałem sprawdzian ze średniowiecza za panowania piastów i zabrakło mi 2pk do maximum m.in w zadaniu gdzie trzeba było wypisać pozytywne skutki osiedlenia się krzyżaków
 15. Myślę, że ten zakon nastawiałby się głownie na krucjaty w Europie. Ze wsparciem Europy podbili by ludy pogańskie nad Bałkanami. A kto wie, czy by nie najechali na Finlandię? Tam też pogańskie ludy nie miały by szans z siłą europy. Przede wszystkim gospodarka tych terenów bardzo dobrze by się rozwinęła. I na pewno zakon stałby się najsilniejszym państwem w tej części Europy. Z pewnością pomagali by Polsce w późniejszych czasach na zjednoczenie narodu jak i jego obrony. Interesuje mnie sytuacja Litwy. gdyż brak Krzyżaków mógłby wpłynąć na brak Unii polsko-litewskiej A przejęcie władzy przez inne rody mogły by się zakończyć najazdami na Litwę, lub zawarciem innej Unii. Bardziej mnie te losy interesują. Gdyż za wiele nie wiem co mogłoby się stać
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.