Jump to content

Lara Croft

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About Lara Croft

 • Birthday 03/21/1997

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Kościół w średniowieczu był bez wątpienia autorytetem, jednak nad tym czy to uznanie dla ówczesnej religii było słuszne, moglibyśmy się zastanawiać. Nie wiem, czy ktoś z Was oglądał film "Pachnidło"? Jeżeli tak, to skojarzcie sceny, gdy kobiety rodzą dzieci na ulicach i po prostu sobie je zostawiają, a same odchodzą. Czy to było chrześcijańskie?! Dziwi mnie właśnie to, że Kościół się tym nie interesował. Może przynajmniej część wierzących zajmowała się takimi sprawami, tego dokładnie nie wiemy...
 2. Wojna trojańska

  Zgadzam się z tym. Skoro sądzicie, że Helena mogła być postacią fikcyjną to cała wojna trojańska mogła zostać zmyślona, gdyby nie badania niemieckiego archeologa. Nie ma dowodów na istnienie Heleny, ale wątpię, by Homer wziął to z powietrza. A może po prostu była jakaś kobieta przecudnej urody, a Homer ją ubarwił i nazwał niejaką Heleną?
 3. Mitologia Grecka

  Jeżeli chodzi o to wydarzenie to może rzeczywiście nie pokazała swej olśniewającej sprawiedliwości i dobroci, ale trzeba przyznać, że w tamtych czasach taka zawiść i zazdrość nawet wśród najbardziej miłosiernych ludzi była normalna...
 4. Mitologia Grecka

  Witam. Widzę, że nie ma zbyt wielu chętnych do dyskusji na ten temat, więc może ja zacznę. Atena - bogini mądrości. Mit głosi, że kiedyś Dzeusa bolała głowa. Wtedy Hefajstos rozbił mu ją i wyskoczyła z niej właśnie Atena. Była sprawiedliwa, mądra, dobra. Często przedstawiano ją w zbroi. Nigdy nie wyszła za mąż.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.