Literia.pl
Użytkownicy-
Zawartość
8 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
O Literia.pl
-
Tytuł
Ranga: Uczeń
Poprzednie pola
-
Specjalizacja
Średniowiecze
-
Zapoznajcie się też proszę z powieścią historyczną "Saga rodu z Lipowej". Naprawdę warto. Jest to opowieść o średniowiecznej Polsce z okresu mniej więcej bitwy pod Grunwaldem. Powieść pełna przygód ale również z wątkami historycznymi i romansowymi. Moim zdaniem warto przeczytać. www.lipowa.literia.pl
-
Czysto metodologicznie się odezwę. Oczywiście telewizja też może być źródłem historycznym. Nie rozumiem dlaczego nie? Ale to obok tematu.
-
Czy bitwa pod Grunwaldem była początkiem końca Krzyżaków czy też już wcześniej widać było symptomy kończenia się zapotrzebowania na nich oraz ich wpływów i możliwości?
-
Tak, jak to było napisane 100 lat "po sprawie" to szalenie trudno brać taka relację poważnie i bez znaków zapytania. Przez te 100 lat ta wersja pewnie przeszła wielka drogę jeśli chodzi o fakty. Choć przyznam, że dziwne, że nie pozostały po bitwie poważne relacje Krzyżaków na ten temat.
-
Wojny włoskie Fryderyka Barbarosy
Literia.pl odpowiedział Jarpen Zigrin → temat → Bitwy, wojny i kampanie
Pewnie tak.Wszelkie plany polityczne są modyfikowane w miarę osiąganego powodzenia. -
To ciekawe. Czyli niejako Litwa przyjmowała dwa razy Chrześcijaństwo?
-
Jak walczyły armie rycerzy chrześcijańskich w Europie?
Literia.pl odpowiedział Narya → temat → Wojsko, technika i uzbrojenie
Widziałem (tylko na ekranie komputera) książkę Bogacki: Broń wojsk polskich w okresie średniowiecza. Czy warto nabyć tę pozycję? Pytanie takie wprost: Czy to jest dobre? -
Która bitwa była pierwszą a która ostatnią - średniowieczną?
Literia.pl odpowiedział Narya → temat → Bitwy, wojny i kampanie
Fakt, że zawsze się mówi (no, prawie zawsze) o Konstantynopolu 1453. Niemniej nie jestem specjalistą od historii wojskowości. Post powyżej jest bardzo ciekawy. Ciekawa teza o paradoksie bitwy średniowiecznej. Zawsze myślałem, że bitwa średniowieczna to nieprawdopodobna jatka.