Jump to content

Literia.pl

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Literia.pl

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze
 1. Literatura - średniowiecze

  Zapoznajcie się też proszę z powieścią historyczną "Saga rodu z Lipowej". Naprawdę warto. Jest to opowieść o średniowiecznej Polsce z okresu mniej więcej bitwy pod Grunwaldem. Powieść pełna przygód ale również z wątkami historycznymi i romansowymi. Moim zdaniem warto przeczytać. www.lipowa.literia.pl
 2. Najgorszy zakon rycerski

  Czysto metodologicznie się odezwę. Oczywiście telewizja też może być źródłem historycznym. Nie rozumiem dlaczego nie? Ale to obok tematu.
 3. Krzyżacy

  Czy bitwa pod Grunwaldem była początkiem końca Krzyżaków czy też już wcześniej widać było symptomy kończenia się zapotrzebowania na nich oraz ich wpływów i możliwości?
 4. Ulrich von Jungingen

  Tak, jak to było napisane 100 lat "po sprawie" to szalenie trudno brać taka relację poważnie i bez znaków zapytania. Przez te 100 lat ta wersja pewnie przeszła wielka drogę jeśli chodzi o fakty. Choć przyznam, że dziwne, że nie pozostały po bitwie poważne relacje Krzyżaków na ten temat.
 5. Wojny włoskie Fryderyka Barbarosy

  Pewnie tak.Wszelkie plany polityczne są modyfikowane w miarę osiąganego powodzenia.
 6. Chrystianizacja Litwy

  To ciekawe. Czyli niejako Litwa przyjmowała dwa razy Chrześcijaństwo?
 7. Widziałem (tylko na ekranie komputera) książkę Bogacki: Broń wojsk polskich w okresie średniowiecza. Czy warto nabyć tę pozycję? Pytanie takie wprost: Czy to jest dobre?
 8. Fakt, że zawsze się mówi (no, prawie zawsze) o Konstantynopolu 1453. Niemniej nie jestem specjalistą od historii wojskowości. Post powyżej jest bardzo ciekawy. Ciekawa teza o paradoksie bitwy średniowiecznej. Zawsze myślałem, że bitwa średniowieczna to nieprawdopodobna jatka.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.