Jump to content

tangus

Użytkownicy
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

About tangus

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze
 1. Quiz historyczny

  Pierwszy polski pasażer aeronauta, to jeśli dobrze wiem był ... pies. 13.V.1790 Jean Pierre Blanchard wykorzystał go do zademonstrowania spadochronu. No a jeśli chodzi o ludzkiego pasażera to dzień później z Blanchardem poleciał Jan Potocki.
 2. Quiz historyczny

  zgadza się zadajesz
 3. Quiz historyczny

  W związku z tym, że czas minął a HARRY nie rozstrzygnął kto ma rację , pozwolę sobie na zadanie kolejnego pytania. Gród słowiański. Na przestrzeni wieków stolica kilku tworów państwowych. Obecnie również stolica państwa. A raczej dzielnica stolicy. Współczesna nazwa wg. jednej z hipotez pochodzi od staropolskiego/słowiańskiego imienia. O jakie miasto chodzi?
 4. Quiz historyczny

  Mam wrażenie, że nikt nie zna odpowiedzi. Daj "cóś" innego
 5. Quiz historyczny

  Uznaję, choć chodziło mi konkretnie o jego samobójstwo podczas przegranej bitwy pod Svold. Aha byłbym zapomniał jeszcze wiwaty...."WIWAT, WIWAT HIP HIP HURRAAA" Zadajesz.
 6. Quiz historyczny

  a druga część pytania??
 7. Quiz historyczny

  Przepraszam za opóźnienie, ale miałem pewne kłopoty z netem. Oto pytanie : Siostra polskiego króla, królowa Szwecji a potem Danii. Matka m.in. króla Anglii. Nosiła przydomek oznaczający osobę "mocną w słowach" - po tym jak spaliła żywcem swego zalotnika. Poniżona przez króla norweskiego. Poprzez polityczne działania doprowadziła pośrednio do jego śmierci. O kim mowa? Jak zginął ów władca Norwegii?
 8. Quiz historyczny

  Generalnie spór toczył się o domniemany homoseksualizm Moltk'ego i jego "przyjaźń" z Eulenburgiem o co został posądzony przez wydawcę pisma "Zukunft" Hardena. Więc spór nie toczył się pomiędzy von Moltke i Eulenburgiem. Byli oni tak naprawdę po jednej stronie sprawy. No chyba, że chodzi o jeszcze inny proces.
 9. Quiz historyczny

  zgadza sie, teraz Ty zadajesz
 10. Quiz historyczny

  Fajnie ze ktoś się odezwał, ale niestety nie jest to dobra odpowiedź
 11. Quiz historyczny

  Mała podpowiedź, jeśli jest w ogóle tu ktoś kto oprócz mnie zagląda Ta wyspa to Hispaniola
 12. Quiz historyczny

  Została władczynią po śmierci brata, pod jej panowaniem pozostawało niemalże 1/3 terytorium jednej z wysp Antyli. Była żoną władcy sąsiedniego plemienia. Aresztowana pod zarzutem zdrady (podobnie jak jej mąż) i stracona przez Hiszpanów mimo, swego przyjaznego nastawienia do nich. Została inspiracją jednego z poematów Tennysona, zresztą jej obecność w sztuce jest nieco większa. Była/jest nazywana Złotym Kwiatem O kim mowa?
 13. Quiz historyczny

  Widzę że troszkę się rozruszało Nazywała się "Kokos" i była z aluminium, izolowana drewnem
 14. Quiz historyczny

  Zgadza się, teraz twoja kolej. Mam nadzieję, że nie będziemy tu we dwóch
 15. Quiz historyczny

  No dobrze może uda się rozruszać towarzystwo Jedno z najmniejszych księstw z terenów polskich. Początkowo we władaniu różnych książąt śląskich. Od połowy XV wieku stało się niepodległym państwem. Po różnych zawirowaniach definitywnie zniknęło z mapy na początku XIX w. . Ostatnia osoba używająca tytułu książęcego zmarła w 1951r.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.