Jump to content

bartolomew

Użytkownicy
 • Content count

  42
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by bartolomew


 1. Nie wiem, może ten temat był już tutaj poruszany, jeśli tak to sorry;) Ale generalnie przeczytałem ostatnio na onecie dość ciekawy artykuł na ten temat i jestem ciekawy Waszego zdania w tej kwestii.

  Najbardziej "odjechana" teoria spiskowa czy może zwykła bajka? Bo to, że Klub Bilderberga istnieje - jest raczej rzeczą oczywistą. Jego realne wpływy jednak już tak do końca jasne nie są... Co sądzicie?


 2. Zasady konkursu najprościej rzecz biorąc takie, jak w temacie:) Po wejściu na stronę Skarbca klikamy na "audiencję z królem", w polu rozmowy wpisujemy "konkurs" i czekamy, jakie pytanie zada nam król. W przypadku poprawnej odpowiedzi wygraną jest zniżka na numizmaty. A jeśli akurat mamy szczęście i jesteśmy "co tysięcznym" odpowiadającym - wygraną jest srebrny numizmat. Myślę, że warto:)

  Konkurs pod adresem: http://www.skarbiecmennicy.pl/


 3. A co powiecie o jego śmierci? podobno zmarł w niewyjaśnionych okolicznośiach.

  Faktycznie dość ciekawa historia... Ale ja akurat nie jestem zwolennikiem różnego typu teorii spiskowych;) Choć fakt, w przypadku takiego "przekręta" jak Chapman, różnie to mogło być...


 4. A przy okazji dokonal bohaterskich czynow :D

  Ale czy to jakoś umniejsza jego działalność na rzecz swojego kraju? Czy to, że te jego osiągnięcia były tak właśnie "przy okazji", a on sam do wszystkiego podchodził na luzie i z przymrużeniem oka, to czy to jakoś go umniejsza w tym, co robił?:)


 5. Oraz film: Agent o dwóch twarzach jest dość luźno powiązany z faktami z życia Chapmana. Samemu Ediemu nie bardzo się spodobał bo był zbyt fabularny :D

  A widział ktoś ten film? Bo wiem, że takowy nakręcono, ale póki co nie miałem okazji go obejrzeć... Choć z jeszcze większą ciekawością i tak czekam na ten nowy film, który już podobno jest kręcony.


 6. Napisano na jego temat kilka książek (jedną właśnie czytam), dawno już na bazie jego życiorysu powstał film, a obecnie trwają przymiarki do kolejnego... Jeśli nawet nie "najsłynniejszy", to na pewno słynny. Jeśli to coś zmienia;)


 7. Eddie Chapman - przystojny, dowcipny i czarujący, kanciarz, kasiarz i kobieciarz. Najsłynniejszy podwójny agent II wojny światowej. Co sprawiło że każda ze stron była gotowa mu wierzyć i płacić? Przekonał Niemców że jest ich agentem. Przekonał Brytyjczyków że pracuje dla nich. Dla kogo pracował naprawdę?

 8. 2012


  To ciekaw jestem, jak ja bym to "dzieło" odebrał, jeśli ja w ogóle nie lubię filmów katastroficzno/s-f;) A raczej jestem ciekaw, jak długo bym wytrzymał:)


 9. W teatrze niestety dawno nie byłem, ale wybieram się w najbliższych dniach do Teatru Starego na Wertera w reżyserii Borczucha. To młody reżyser, więc strasznie jestem ciekaw, w jaki sposób zrealizował taką klasykę, jak Werter:) Sztuka w ramach festiwalu Boska komedia.

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.