bartolomew
Użytkownicy-
Zawartość
42 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Zawartość dodana przez bartolomew
-
Nie wiem, może ten temat był już tutaj poruszany, jeśli tak to sorry;) Ale generalnie przeczytałem ostatnio na onecie dość ciekawy artykuł na ten temat i jestem ciekawy Waszego zdania w tej kwestii. Najbardziej "odjechana" teoria spiskowa czy może zwykła bajka? Bo to, że Klub Bilderberga istnieje - jest raczej rzeczą oczywistą. Jego realne wpływy jednak już tak do końca jasne nie są... Co sądzicie?
-
Zasady konkursu najprościej rzecz biorąc takie, jak w temacie:) Po wejściu na stronę Skarbca klikamy na "audiencję z królem", w polu rozmowy wpisujemy "konkurs" i czekamy, jakie pytanie zada nam król. W przypadku poprawnej odpowiedzi wygraną jest zniżka na numizmaty. A jeśli akurat mamy szczęście i jesteśmy "co tysięcznym" odpowiadającym - wygraną jest srebrny numizmat. Myślę, że warto:) Konkurs pod adresem: http://www.skarbiecmennicy.pl/
-
No król faktycznie rozgadanym jest;) Ale spoko, niech sobie mówi co chce i ile chce, byle by nagrodę dał
-
Eddie Chapman - przystojny, dowcipny i czarujący, kanciarz, kasiarz i kobieciarz. Najsłynniejszy podwójny agent II wojny światowej. Co sprawiło że każda ze stron była gotowa mu wierzyć i płacić? Przekonał Niemców że jest ich agentem. Przekonał Brytyjczyków że pracuje dla nich. Dla kogo pracował naprawdę?
-
Faktycznie dość ciekawa historia... Ale ja akurat nie jestem zwolennikiem różnego typu teorii spiskowych;) Choć fakt, w przypadku takiego "przekręta" jak Chapman, różnie to mogło być...
-
Ale czy to jakoś umniejsza jego działalność na rzecz swojego kraju? Czy to, że te jego osiągnięcia były tak właśnie "przy okazji", a on sam do wszystkiego podchodził na luzie i z przymrużeniem oka, to czy to jakoś go umniejsza w tym, co robił?
-
A widział ktoś ten film? Bo wiem, że takowy nakręcono, ale póki co nie miałem okazji go obejrzeć... Choć z jeszcze większą ciekawością i tak czekam na ten nowy film, który już podobno jest kręcony.
-
Napisano na jego temat kilka książek (jedną właśnie czytam), dawno już na bazie jego życiorysu powstał film, a obecnie trwają przymiarki do kolejnego... Jeśli nawet nie "najsłynniejszy", to na pewno słynny. Jeśli to coś zmienia;)
-
To ciekaw jestem, jak ja bym to "dzieło" odebrał, jeśli ja w ogóle nie lubię filmów katastroficzno/s-f;) A raczej jestem ciekaw, jak długo bym wytrzymał
-
Również ten sam kumpel Dystryktem także się zachwycał I jest to kolejny film, którego ja niestety nie widziałem... Trochę zaległości mi się porobiło:(
-
Kumpel był wczoraj w IMAXIE i wrócił wyjątkowo wkurzony... Fabuła ponoć przebanalna, a efekty gdzieś po godzinie przestają robić wrażenie... Ale to opinia kumpla, nie moja;) Ja się nie wypowiadam;)
-
"Agent ZigZag". Biografia podwójnego agenta (brytyjskiego i niemieckiego wywiadu), spisana przez dziennikarza The Times, Bena Macintyre'a. A że życiorys ZigZag miał nie byle jaki, to czyta się genialnie;)
-
Bez przesady, jakoś bardzo wiele to chyba nie straciłaś Choć może nie powinienem się wypowiadać, bo ja też czytałem raczej dość wybiórczo;)
-
Ja właśnie też czytałem tylko Następnego do raju, ale już mi tutaj polecono kilka następnych tytułów, więc jak tylko będzie chwila jakaś wolna, to już wiem, po co sięgać
-
Jakiego rodzaju książki czytacie najchętniej?
bartolomew odpowiedział Jarpen Zigrin → temat → Książki
A ja najchętniej czytam jednak dla rozrywki, w związku z czym thriller/kryminał i horror:) -
Jeśli jest możliwość, to zawsze kupuję w księgarni. Po prostu lubię ten klimat;) No chyba, że czegoś nie mogę dostać albo przez Internet jest coś znacznie taniej...
-
A tym razem, dla odmiany, widziałem dobrą ekranizację Nawet bardzo dobrą. A konkretnie chodzi o Mikołajka:) Film oparty na kilku najlepszych, najstarszych opowiadaniach, przez co naprawdę śmieszny:) Fani opowiadań na pewno się nie zawiodą
-
W teatrze niestety dawno nie byłem, ale wybieram się w najbliższych dniach do Teatru Starego na Wertera w reżyserii Borczucha. To młody reżyser, więc strasznie jestem ciekaw, w jaki sposób zrealizował taką klasykę, jak Werter:) Sztuka w ramach festiwalu Boska komedia.
-
A ja zawsze czytam przy muzyce, tylko pod dwoma warunkami. Musi to być muzyka, którą znam, bo to mnie nie rozprasza, a robi dobre tło;) A po drugie, nie może to być muza polska, bo wtedy słowa z głośników nie pozwalają mi się skupić nad słowami z kartki;)
-
Ooo, zaskoczyliście mnie tym, że taki tytuł istnieje! Super, bo nawet jeśli jest to gorsze od Szwejka "właściwego", to ten i tak był doskonały, więc coś odrobinę gorszego też powinno być świetne:)
-
Hłasko jest naprawdę doskonały! Jak dotąd czytałem co prawda tylko "Następny do raju", ale zrobił na mnie naprawdę wielkie wrażenie. Polecilibyście coś jeszcze w szczególności?
-
U mnie teraz od jakiegoś czasu Patrick Gale i "Notatki z wystawy". Wbrew pozorom książka to nie tyle o sztuce (choć bohaterką jest cierpiąca na depresję malarka), a bardziej taki psychologiczno-obyczajowy dramat. Świetna i bardzo wciągająca.
-
Zgadzam się, że "Posłaniec" to naprawdę doskonała lektura! Powiem więcej, wg mnie nawet lepsza niż "Złodziejka książek", mimo, że ta jest bardziej popularna...
-
A widzieliście może ostatni film, w którym Machulski zagrał? "Ostatnia akcja" bodajże... Fronczewski chyba też tam gra, więc mogłoby to być coś fajnego...
-
A propos angielskich seriali, to strasznie chciałbym sobie teraz obejrzeć Hotel Zacisze... To jest dopiero kupa śmiechu:)