Jump to content

kleopatra

Użytkownicy
 • Content count

  36
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kleopatra

 1. Książka, którą właśnie czytam to...

  ja jestem właśnie na finiszu "Hiszpańskiego smyczka" Andromedy Romano-Lax. To tytuł, którego akcja osadzona jest w czasach II wojny światowej i hiszpańskiej rewolucji
 2. Lektury szkolne - czy jest sens czytać je?

  myślę, ze było wśród tych lektura na pewno trochę fajnych pozycji, a raczej nie będę miała już okazji nadrobić tego
 3. Eddie Chapman

  Muchę w sensie Anne Muchę? Ale jedno trzeba przyznać temu człowiekowi, zecie to on miał fascynujące. Przygody, kobiety, zasługi w ojczyźnie... każdy by tak chciał.
 4. Eddie Chapman

  To jest tylko dla mnie dowodem, że podejrzany z niego typek był. A bohaterstwo człowieka, który najpierw zdradza a potem sie przysłuża państwu, nie ze względu na dobro owego państwa a na swoje, jest wątpliwe.
 5. Eddie Chapman

  Oby znała, ale oby nam się nie zdarzało trafiać na takie ewenementy. Ja bym go nie wywyższała do rangi bohatera. Przyczynił się dla dobra kraju, ale nie dlatego, ze chciał. A co powiecie o jego śmierci? podobno zmarł w niewyjaśnionych okolicznośiach.
 6. Eddie Chapman

  No ten Eddi Chapman był niezły. Przeczytałam książkę o nim, tą najnowszą pt.:"Agent Zigzag". Miał talent, niesamowite życie i wiele, ale to wiele przygód. Może nie był ideałem pod względem osobowości, bo przebiegły z niego cwaniak, ale jako podwójny agent dawał sobie bardzo dobrze radę.
 7. Dlaczego coraz mniej czytamy?

  bo mamy mniej czasu, mamy więcej wyboru w temacie rozrywka.....
 8. Ja np. ostatnio widziałam "mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" i bardzo film mnie zawiódł, nie dorasta książce do pięt, ale już ekranizacje "mikołajka" czy "opowieści wigilijnej" są naprawdę fajne.
 9. Marek Hłasko i jego książki

  Hłasko znam jedynie z "następny do raju" . Podobało mi się, mocna literatura
 10. Lektury szkolne - czy jest sens czytać je?

  ja wam powiem, że nie czytałam wszystkich lektur szkolnych a teraz żałuje, bo może wiele pięknych, klasycznych pozycji przegapiłam
 11. Książka, którą właśnie czytam to...

  "Złodziejka książek" bardziej by się nadawała na to forum, jest osadzona w tle historycznym, "Posłaniec" jest bardziej współczesny, ale rzeczywiście nie gorszy.
 12. Najlepszy czarno - biały film

  Muszę obejrzeć w takim razie:)
 13. Najgorszy film jaki widziałem to...

  Też tak sądzę, ale w tym przypadku to jest głupie i mało śmieszne jak dla mnie:(
 14. "Napisy w telewizji zamiast lektora?

  To może opcja z napisami lub bez:) Tak z resztą oferuje cyfra
 15. Amerykańskie seriale w polskiej TV

  Nie na orgazmy. Lubię ten serial za komizm, Duchownego, który w końcu gra jeszcze gdzieś poza "Z archiwum X". Fakt może nie jest dla każdego, ale bawi do łez dialogami, sytuacjami.
 16. Książka, którą właśnie czytam to...

  Też jestem po lekturze "Posłańca" Zusaka. Jeśli czytaliście jego poprzednią książkę 'Złodziejkę książek" to według mnie są na równym poziomie, choć różni je klimat. Posłaniec jest wesoły, Złodziejka bardziej baśniowa i wzruszająca, ale obie są popisem autora i mają podobny morał.
 17. Telenowele

  chyba każdy jakąś telenowelę obejrzał. nie mówcie, że nie:) Taki Zbuntowany anioł na przykład:) miłą powodzenie
 18. Allo Allo

  Jak ja tego dawno nie wiedziałam. A jak bardzo lubiłam:) fajnie, że przypominacie
 19. Amerykańskie seriale w polskiej TV

  "Californication" czyli kalifornizacja jak kto woli:) To bije wszystkie inne na łopatki.
 20. "Napisy w telewizji zamiast lektora?

  Też jestem za. Po pierwsze zupełnie inaczej ogląda się wiele rzeczy z oryginalnym dubbingiem, po drugie właśnie są walory edukacyjne. Dla mnie może być.
 21. Wasz ulubiony reżyser

  Nie ma sensu ograniczac sie do jednego. Wielu ma świetne dziela na swoim koncie. Almodovar, Tarrantino, Spielberg czy Machulski kazdy cos dobrego nakrecil:) Uwielbiam wszystkich:)
 22. Najgorszy film jaki widziałem to...

  "job" bez dwóch zdan. idiotyczny ten film
 23. Piraci z Karaibów

  Tofik masz racje:) Jak tu nie kochać tego filmu:)
 24. Najlepszy czarno - biały film

  "Sami swoi" Uwielbiam te polskie komedie. A wy co powiecie?
 25. Marcin Daniec

  Fakt, oprócz kilku niezłych skeczy (dla mnie to np. monolog górala) to Daniec dla mnie to taki typowy, mało śmieszny chłop, który z prostym, raczej niewyszukanym humorem w sam raz wpasowuje się w gusta większości publiki, przychodzącej na mrągowskie, opolskie itd. kabaretony... Raczej mało wyszukanie i raczej mało śmiesznie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.