Jump to content

Pan NR

Użytkownicy
 • Content count

  38
 • Joined

 • Last visited

About Pan NR

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Szczecin Poznań
 1. Tylko, że Niemcy i Polska leżą w Europie Środkowej, a nie we Wschodniej.
 2. Kraj, który ma najciekawszą historię?

  A Japonia czy Etiopia albo Persja/Iran wiele im nie ustępują zatem, jeśli patrzymy na ciągłość państwową.
 3. Nieprawda, powód to oni by już sobie znaleźli, a byli bardzo zaintersowani rozbiorami - wszak toż to nowe terytoria im się przysporzyły. Takie Prusy podwoiły ponad dwukrotnie swoją powierzchnię, taka Austria utwardziła swoje panowanie w Europie Środkowej, a taka Rosja zyskała olbrzymie tereny, na dodatek zaawansowane technicznie, gospodarczo, w porównaniu z jej ziemiami.
 4. Teraz dobrze, mój nick odmienia się nomralnie, zgodnie z zasadami języka polskiego ,,tak zachowywaliśmy się wobec nich podle w ciągu Dwudziestolecia, tak w ramach akcji Wisla " A jakie to podłe zachowanie wobec nich było w ciągu Dwudziestolecia czy akcji Wisła?
 5. Piszę na temat, o tym była mowa właśnie w poście założycielskim tego tematu.
 6. Oczywiście, że rozpoczęcie wojny pomiędzy Japonią, a Chinami może być poniekąd uznawane z apoczątek II wojny światowej. Ale pamiętajmy, że do czasu Westerplatte, była to mimo wszystko nadal wojna lokalna, która z sama z siebie raczej by się nie przerodziła w wojnę światową.
 7. 5 lat, a wcześniej jakoś przesiedzieli 6 lat w Polsce, tylko, że byli okupantami. Potem zostali więźniami. Role się niejako odwróciły i prawidłowo zresztą można powiedzieć.
 8. A ja nie mówię, żę nie mieli nic. Tylko, że też robili taki proceder, który zresztą jest normalnością na polu walki.
 9. To nie jest tylko, ale aż. Przystosowanie obiektów wojskowych do życia to jest często nie lada wyzwanie.
 10. Oczywiście, ale to właśnie Piłsudski był tym nadrzędnym ,,promotorem", tym spoiwem i urzeczywistnieniem tych działań. I to on był przywódcą Legionów.
 11. Nie, ale mieliśmy wiele innego sprzętu, który nagminnie używali Niemcy.
 12. W porównaniu z jeńcami wojennymi w ZSRR to tak.
 13. Wcześniej to były tam koszary, obiekty wojskowe.
 14. Nagminne wyprzedawanie majątku narodowego bez patrzenia na koszty, rozpasanie pseudo-demokracji i administracji publicznej, brak rozwiązania tak naprawdę wielu postulatów o jakie się walczyło, zwiększenie bezrobocia, exodus polskiej ludności za granicę, pozwalanie na odzyskiwanie mienia przez kościół i Żydów, udział w oreintalnych wojnach, powolne budowanie wszystkiego, korupcja i kolesiostwo.
 15. Brawo. Udało się zbudować miejscowość do podstaw. Co prawda malutkie to miasteczko, no ale zawsze.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.