-
Content count
55 -
Joined
-
Last visited
About Loix
-
Rank
Ranga: Licencjat
Poprzednie pola
-
Specjalizacja
Dzieje najnowsze
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Lokalizacja
Europa Środkowa
-
Fryderyk Engels już jako młody chłopak rozpoczął pracę w fabryce ojca. Potem posiadał też własną.
-
Nie stolica stoi tam gdzie stoi i niech nikt jej nie rusza . Nie wiem po co na siłę przenosić centrum administracyjne państwa skoro nie ma takiej potrzeby.
-
Zamykanie stadionów - czy to coś da?
Loix replied to Albinos's topic in Polska po 1989 r. (1989 r. -)
Zamykanie stadionów to nie jest dobra metoda walki z bandytyzmem na stadionach. Chuligaństwo to jest właśnie bandytyzm. Powinno zamykać tych co robią zadymy. Efekt całej tej operacji rządu jest taki, że do różnych haseł krzyczanych przez kibiców dołączyły te polityczne i wciągani są do tego niestety też zwykli kibice. -
Rewolucja francuska to przełom w historii Europy. Pierwszy raz ręka została podniesiona na monarchię, ale w inny sposób niż w XVIIw. w Anglii. Zryw mas, niezadowolonego stanu trzeciego pociągnął za sobą wydarzenia. Konwent Narodowy, moim zdaniem symbol ustanawiającego ludu władzę dla samego siebie, dalsze uchwalenie konstytucji, zniesienie monarchii, to wydarzenia, które szerokim echem niosły się po Europie. Oczywiście, dzięki zmianom jakie rozpoczęła rewolucja i zmiany ustrojowe I Republiki Francuskiej pozwoliły na późniejsze sformowanie Dyrektoriatu, Konsulatu i wreszcie I Cesarstwa.
-
Edward Gierek - zastał Polskę drewnianą, zostawił murowaną
Loix replied to atrix's topic in Polska Rzeczpospolita Ludowa (1945 r. - 1989 r.)
Gierek doprowadził do załamania polskiej gospodarki w dłuższej perspektywie. Każdy pożyczony przez niego dolar aby się spłacić powinien przynosić 2 dolary. Niestety tego nie osiągnięto. Wiele środków zostało zmarnowanych, przejedzonych a i nie rzadko były przykłady inwestowania ich tam gdzie nie były potrzebne. Wkładanie ogromnych funduszy w projekty nie patrząc wogóle na rachunek ekonomiczny spowodowało, że musieliśmy spłacać długi gierkowskie wiele lat i tym samym hamować rozwój naszej gospodarki. Zdecydowanie zrobiono krok do przodu, ale niezdarnie i ze szkodą dla państwa. -
Prawda jest taka, że w dużej mierze niepodległość Amerykanie zawdzięczają Francuzom. Dla tych drugich był to jednak kolejny gwóźdź do trumny i przypieczętował przyszły wybuch rewolucji.
-
Sparta miała pewne cechy, które możemy zaliczyć do cech państwa totalitarnego. Moim zdaniem silny autorytet armii w państwie oraz prawie całkowite podporządkowanie jej społeczeństwu trochę zahacza o klasyczny autorytaryzm. Dążenie do równouprawnienia i zmniejszenie różnic majątkowych to już z kolei cechy, które opierają się o współczesne rozumienie socjalizmu. W państwie przez elitaryzm panował też system oligarchiczny. Tak więc Sparta była państwem wielu cech, jednak nie możemy jednoznacznie ich zaliczyć do obecnie rozumianych kanonów jednoznacznie.
-
Z tego co widzę, ubiór lat 30' dla chłopów i robotników cechował się prostotą i wygodą. Te dwie cechy są posunięte do tego stopnia, że stroje prawie się od siebie nie różnią.
-
Temat niemieckich autostrad to na pewno nie jest mój konik. Post napisałem zanim zasięgnąłem specjalistycznej wiedzy w źródłach i rzeczywiście mogę się z tobą zgodzić, że to transport kolejowy był dla wojska najważniejszy. Co do autostrad, natomiast nadal utrzymuję tezę, że bez świetnie rozwiniętej infrastruktury nie dało by się osiągnąć zamierzonego celu jakim była pełna gospodarcza niezależność Niemiec. No i widzisz nikt na ciebie nie naskoczył
-
Czy autostrady były potrzebne wojsku. Zapewne tak. Dzięki nim łatwo można było przemieszczać się jednostkom zmotoryzowanym i zmechanizowanym. Czołgi i wszelka broń pancerna mogła przemieszczać się w ekspresowym tempie. Cywilom zapewne również ułatwiała życie. Pamiętajmy, że dobra infrastruktura stanowi ważny element gospodarki. Niemcy, które dążyły do pełnej samowystarczalności potrzebowały rozbudowanej infrastruktury, która stanowiła by podstawę gospodarki.
-
Wydaje mi się, że ogromnym błędem było zaangażowanie się w konflikt na półwyspie Iberyjskim. Wojny napoleońskie w Hiszpanii i Portugalii były moim zdaniem początkiem końca "przeciążenia" wojsk napoleońskich.
-
Stolica Rosji w 1917 nad m. kaspijskim
Loix replied to Jasny Rycerz's topic in Historia alternatywna
Samuel, wybrał łatwą odpowiedź na pytanie wątku . Nie nie wiem, nie będę o tym rozmawiał. A myślę, że temat jest bardzo ciekawy. Stolica nad morzem Kaspijskim, raczej nie powinna się tam nigdy znaleźć, choćby dlatego, że Moskwa była symbolem trzeciego Rzymu i wątpię by car chciał zerwać z tą tradycją. -
Faszyzm to skrajna postać centrum, a narodowy socjalizm jest jego radykalniejszą formą moim zdaniem. Za klasyczny faszyzm uznaję ustój panujący we Włoszech, za Benito Mussoliniego. Narodowy Socjalizm jest równoznaczny z nazizmem. A różnice między nimi są takie same jak różnice między ustrojami III Rzeszy i Włoch.
-
Wybitny francuski polityk. Wybitny jakobiński polityk. Przez jednych nazywany krwawym dyktatorem, a przez innych wręcz mitologizowany, jako osoba, która przezwyciężyła najgorsze kryzysy rewolucji. W Stanach Generalnych i Konstytuancie zawsze stał po lewej stronie sceny politycznej. Wybitny mówca nie zawsze był rozumiany. Kres jego dyktatury, jest uważany za koniec rewolucji francuskiej. Nie będę się bardziej rozpisywał na jego temat bo pewnie duża większość z nas mogła by pisać o nim książki. Ale jestem ciekawy jak wy oceniacie tą barwną postać ?
-
Chcesz wiedzieć dużo o masonach to polecam stronkę : http://www.masoneria.com.pl/index.php?tyt=10