Jump to content

lancelot

Użytkownicy
 • Content count

  33
 • Joined

 • Last visited

About lancelot

 • Rank
  Ranga: Student
 • Birthday 10/06/1978

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  emigracja
 1. Miecz jedno czy dwuręczny?

  nie bardzo, tarcza nie stanowi remedium na brak techniki.
 2. Katana vs Szabla

  w innym wypadku popełnia się poważny błąd techniczny.
 3. Kirys

  mniej niż można by sądzić, mówimy o kirysie napoleońskim czy średniowiecznym/renesansowym/barokowym?
 4. Kolczuga

  oj to chyba raczej zbrojniki, więc nie kolczuga.
 5. Gizarma

  stanowiąc adaptację narzędzia do przycinania krzaków, z tym, ze z tego, co wiem to we Francji.
 6. Halabarda

  których sami używali, o jakim okresie mówimy? XIV czy XVI w.?
 7. Partyzana

  ponoć używano go we flocie, z pewnością był bronia podoficerów w XVIIIw.
 8. Największe zbrodnie czasów nowożytnych

  rzekłąś, krytyka zródeł się kłania. za pewne zupełnie bezinteresownie i bez powdu.
 9. Odbudowa Warszawy

  Czy ktoś wie jaki procent materiału użytego do odbudowy warszawskich budynków był oryginalny? Pytam bo pracując przy rekonstrukcji sztukaterii na fasadzie pałącu biskupów krakowskich odkryłem, że ok. 25% elementów jest oryginbalnych (przedwojennych) reszta to późniejsze kpoie
 10. Najgorsza kobieta średniowiecza

  to tzw pierwsze primo drugie, w czym owa lubieżność się wyrażała, trzecie zaś czy nie było nic gorszego od lubieżności w ciągu 1000 lat?
 11. Film stulecia

  szczególnie "Bez przebaczenia"
 12. Hans Tallhofer, Johannes Lichtenauer oraz twórca traktatu I33. Wiemy o nich niewiele o pierwszym w zasadzie nic podróźował po europie niczym mistrz musaschi, pierwsze zapiski o Lichtenaurze pojawiaja się pod koniec XIVw. , mistrz prawdopodobnie podróżował po Europie zdobywając wiedzę u innych szermierzy, na podstawie tych doświadczeń stworzył własny system walki kilkoma rodzajami broni (kopia, sztylet, długi miecz, zapasy zbliżone raczej do jujitsu). Zgromadził wokół siebie grupę wtajemniczonych uczniów a swoją sztukę tajemnicą, która jednak w jakiś sposób ujrzała światło dzienne. I wtedy się zaczęło... a trzeci za pewne był mnichem No i oczywiście Fiore de Liberi z Italii . Wiecie coś więcej o tych postaciach?
 13. Największe zbrodnie czasów nowożytnych

  Świętego Piotra dokładnie mówiąć i stosowanymi metodami niewiele się różnił od swych licznych poprzedników i nastepców. Vanozza była prawdopodobnie zwyczajną kobietą.NIe jesteś raczej w stanie udowodnić kazirodczych związków w rodzinie Borgiów. Cezar nie eksterminował nikogo ze względu na pochodzenie czy religię, owszem usuwał przeciwników politycznych ale to raczej powszechna wówczas praktyka. nie tylko, również np. M. Bellonci czy Chłędowskiego.
 14. Największe zbrodnie czasów nowożytnych

  nie ma na to żadnego dowodu, większość autorów traktuje to raczej jako pomówienia mające oczerniać Borgiów. moim zdaniem raczej politykiem (strategiem?) na miarę swoich czasów.
 15. nie chodziło mi o oddzielanie ale o odmienne zadania, traktowanie przedchorągiewnych jak "grupy do zadań specjalnych w ramach" związku taktycznego. szczerze mówiąc nie wiem ale statystyka wskazywała by na to, że pewnikiem tak.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.