-
Zawartość
33 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
O lancelot
-
Tytuł
Ranga: Student
- Urodziny 10/06/1978
Poprzednie pola
-
Specjalizacja
Średniowiecze
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Lokalizacja
emigracja
-
Miecz jedno czy dwuręczny?
lancelot odpowiedział Jarpen Zigrin → temat → Historia sztuki wojennej i broni
nie bardzo, tarcza nie stanowi remedium na brak techniki. -
w innym wypadku popełnia się poważny błąd techniczny.
-
mniej niż można by sądzić, mówimy o kirysie napoleońskim czy średniowiecznym/renesansowym/barokowym?
-
oj to chyba raczej zbrojniki, więc nie kolczuga.
-
stanowiąc adaptację narzędzia do przycinania krzaków, z tym, ze z tego, co wiem to we Francji.
-
których sami używali, o jakim okresie mówimy? XIV czy XVI w.?
-
ponoć używano go we flocie, z pewnością był bronia podoficerów w XVIIIw.
-
rzekłąś, krytyka zródeł się kłania. za pewne zupełnie bezinteresownie i bez powdu.
-
Czy ktoś wie jaki procent materiału użytego do odbudowy warszawskich budynków był oryginalny? Pytam bo pracując przy rekonstrukcji sztukaterii na fasadzie pałącu biskupów krakowskich odkryłem, że ok. 25% elementów jest oryginbalnych (przedwojennych) reszta to późniejsze kpoie
-
to tzw pierwsze primo drugie, w czym owa lubieżność się wyrażała, trzecie zaś czy nie było nic gorszego od lubieżności w ciągu 1000 lat?
-
Hans Tallhofer, Johannes Lichtenauer oraz twórca traktatu I33. Wiemy o nich niewiele o pierwszym w zasadzie nic podróźował po europie niczym mistrz musaschi, pierwsze zapiski o Lichtenaurze pojawiaja się pod koniec XIVw. , mistrz prawdopodobnie podróżował po Europie zdobywając wiedzę u innych szermierzy, na podstawie tych doświadczeń stworzył własny system walki kilkoma rodzajami broni (kopia, sztylet, długi miecz, zapasy zbliżone raczej do jujitsu). Zgromadził wokół siebie grupę wtajemniczonych uczniów a swoją sztukę tajemnicą, która jednak w jakiś sposób ujrzała światło dzienne. I wtedy się zaczęło... a trzeci za pewne był mnichem No i oczywiście Fiore de Liberi z Italii . Wiecie coś więcej o tych postaciach?
-
Świętego Piotra dokładnie mówiąć i stosowanymi metodami niewiele się różnił od swych licznych poprzedników i nastepców. Vanozza była prawdopodobnie zwyczajną kobietą.NIe jesteś raczej w stanie udowodnić kazirodczych związków w rodzinie Borgiów. Cezar nie eksterminował nikogo ze względu na pochodzenie czy religię, owszem usuwał przeciwników politycznych ale to raczej powszechna wówczas praktyka. nie tylko, również np. M. Bellonci czy Chłędowskiego.
-
nie ma na to żadnego dowodu, większość autorów traktuje to raczej jako pomówienia mające oczerniać Borgiów. moim zdaniem raczej politykiem (strategiem?) na miarę swoich czasów.
-
Jak walczyły armie rycerzy chrześcijańskich w Europie?
lancelot odpowiedział Narya → temat → Wojsko, technika i uzbrojenie
nie chodziło mi o oddzielanie ale o odmienne zadania, traktowanie przedchorągiewnych jak "grupy do zadań specjalnych w ramach" związku taktycznego. szczerze mówiąc nie wiem ale statystyka wskazywała by na to, że pewnikiem tak.