Jump to content

pfl

Użytkownicy
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

About pfl

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Podobnie jak u mnie. Zdecydowanie jestem humanistą!
 2. Niewielkie grupki Greków przybyły do Polski po zakończeniu wojny domowej w Grecji (koniec lat 40.). Byli to partyzanci komunistyczni, ich sympatycy i rodziny. Zamieszkali głównie w Zgorzelcu. To wszystko co wiem na ich temat.
 3. Ja najbardziej lubię reklamy Plusa (chyba nie jestem zbyt oryginalny), lecz ogółem wszystkie w miarę oryginalne (jak choćby reklama piwa Genuine). Nie znoszę płytkich reklam francuskich kosmetyków no i reklam o dużych Biedronkach :evil: .
 4. Ilu ludzi ma Twoje nazwisko?

  Moje 3659. Giertychowie o 5 dusz mocniejsi .
 5. Jakiego radia słuchacie

  Ja najczęściej słucham trójeczki. Podoba mi się niezła muzyka i ogółem dość ambitny repertuar (publicystyka). A i coś o historii się znajdzie.
 6. Kultowe rzeczy PRLu

  Dla mnie najbardziej kultowe były kolejki. To coś co najbardziej kojarzy mi się z Polską Ludową. Przepraszam, a co wśród kultowych rzeczy robią Państwowe Gospodarstwa Rolne :?:
 7. Dlaczego Hitler nie zaatakował Szwajcarii?

  Słyszałem jeszcze o tym, że Hitler obawiał się buntu szwajcarskich najemników w niemieckiej armii, no i doskonałej obrony (Szwajcarzy stosują strategię zaminowywania przełęczy, tak aby uczynić z kraju twierdzę).
 8. Wolne miasto Gdańsk

  Według mnie niekoniecznie mogłoby dojść do wojny - sądzę że Hitler stosowałby politykę stopniowych wymuszeń (cesje terytorialne Polski - Wielkopolska, Śląsk i Pomorze, Pakt Antykominternowski), aż w końcu Polska stałaby się czymś w rodzaju Protektoratu Czech i Moraw.
 9. Książki fantasy i science-fiction

  Nigdy Władcy nie czytałem, a szkoda. Czytałem natomiast Hobbita i podobał mi się. Fantastyki jako gatunku zasadniczo nie lubię (jestem chyba zbyt dużym realistą ).
 10. Mój ulubiony aktor/aktorka to...

  Moim ulubionym aktorem jest z całą pewnością Louis de Funes - za całokształt, a głównie za role żandarma z Saint Tropez.
 11. Gett w Polsce było trochę więcej niż kilka. W moim Szczecinku w czasie okupacji niby nic się nie działo, a jednak wśród polskich robotników przymusowych i jeńców działał Batalion "Odra", któremu udało się zastrzelić SA - Mana.
 12. Według mnie obecnie z powodów które przytoczyłeś. Przed 1939 większość produkcji przemysłowej Górnego Śląska wykonywała polska część. Dolny Śląsk również jest dobrze rozwiniętym regionem. Inna sprawa, że tych mniejszości nie mamy bo zostały zgładzone (Żydzi), wysiedlone (Niemcy, Ukraińcy - do ZSRR 1945 - 47), lub spolszczone. Pozdrawiam
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.